20.kolo - Lučenec prehral v Bánovej a bodovo sa naň dotiahlo Námestovo, Kremnička získala svoj prvý bod v súťaži, Badín zaváhal s Čadcou, tabuľke strelcov aj naďalej vládne 16gólový Fekete z Lučenca

13.08.2011 18:37

20.kolo

Badín - Čadca 3:3 (2:1)

Góly: 9´Ľubomír Willwéber - 1:0, 33´Miroslav Blahovec - 1:1, 34´Patrik Prikryl - 2:1, 54´Patrik Prikryl - 3:1, 56´Jozef Gavlas - 3:2, 90´Andrej Kulla - 3:3

Badín nastupoval na zápas s Čadcou v pozícii jasného favorita, ale Čadca bola nabudená po minulotýždňovej vysokej výhre s Bytčou. Úvod zápasu potvrdzoval papierové predpoklady, keď domácu aktivitu zúročil v 9´min. Willwéber - 1:0. Postupne hostia začali vyrovnávať hru a v 33´min. z ničoho nič vyrovnali. Na konci gólovej akcie hostí bol Blahovec - 1:1. O necelú minútu už domáci tím opäť viedol. Bleskovou odpoveďou Badína na vyrovnanie bol zásah Prikryla - 2:1. Keď po prestávke ten istý hráč zvýšil na - 3:1, zdalo sa, že Badín má zápasu pod kontrolou. Lenže hostia sa posmelili smerom dopredu a v 56´min. vsietil kontaktný gól Gavlas - 3:2. Domáci hráči znervózneli a aj keď si vypracovali niekoľko možností na štvrtý gól, skóre nezmenili. Hostia živili šancu na bod do poslednej minúty a napokon sa im to aj podarilo. V poslednej minúte šokoval domácich Andrej Kulla - 3:3. Badín stratil možnosť bodovo sa dotiahnuť na 4.miesto Liptovského Mikuláša, pre Čadcu má tento bod vzhľadom na postavenie v tabuľke veľkú cenu.

Fiľakovo - Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

Góly: 69´Richard Kasza - 1:0, čisté konto udržal Ján Zvara

Veľké prekvapenie 20.kola sa zrodilo na ihrisku zostupom ohrozeného Fiľakova. Domáci zaskočili ašpiranta na postup a po oduševnenom výkone zvíťazili najtesnejším rozdielom. Liptáci nedokázali zúročiť hernú prevahu na strelenie gólu počas celého zápasu. V čase, keď gól v domácej sieti visel na vlásku, udrelo na druhej strane. V 69´min. skóroval Kasza a svojim premiérovým zásahom v sezóne vybojoval pre Fiľakovo veľmi dôležité 3 body. Záverečnú dvadsaťminútovku domáci tím ubránil a spravil výrazný škrt cez rozpočet, postupovým nádejám Liptákov.

Kremnička - Dolný Kubín 1:1 (0:0)

Góly: 64´Karol Vrana - 1:0, 84´Michal Trabalík - 1:1, v 24´min. nepremenil hosťujúci kapitán Dávid Štober za stavu - 0:0 pokutový kop

Kremnička už len dohráva sezónu, ktorá jej vôbec nevyšla. Veď do zápasu s Dolným Kubínom nezískala ani bod. Ku cti jej však slúži, že sa snaží bojovať v každom zápase o čo najlepší výsledok. Proti Dolnému Kubínu podal domáci tím asi najlepší výkon v sezóne a vybojoval si zaslúžene prvý bod v sezóne. Hostí môže mrzieť najmä nepremenený pokutový kop kapitána Štobera v 24´min., ktorý výrazne ovplyvnil priebeh zápasu. Domáci tím to postavilo na nohy a začali mať navrch. Výsledkom toho bol vedúci gól Vranu v 64´min. - 1:0. Kremnička bola dokonca blízko 3 bodov, ale 6 minút pred koncom neubránila Trabalíka, ktorý vyrovnal - 1:1. Dolný Kubín si aj naďalej udržuje postavenie v polovici tabuľky.

Bytča - Nová Baňa 2:1 (2:0)

Góly: 17´Ivan Lulák - 1:0, 26´Ivan Lulák - 2:0, 73´Tomáš Jenis - 2:1

Bytča konečne zabrala naplno a udržala si pred zatiaľ zostupujúcim Fiľakovom tesný 1 bodový náskok. Domácim vyšiel najmä 1.polčas, v ktorom mali navrch a potvrdili to aj 2 gólmi Luláka. Po prestávke sa zamerali na udržanie výsledku, čo sa im aj darilo až do 73´min. Vtedy sa presadil v dobrej forme hrajúci Jenis a znížil na - 2:1. Záverečné minúty sa niesli v snahe hostí o vyrovnanie, ale Bytča si už prvé jarné body nenechala vziať. Nová Baňa tak stratila bezpečný náskok pred tímami na dne tabuľky a už bude musieť v ďalších zápasoch bodovo zabrať.

Námestovo - Zvolen 2:0 (1:0)

Góly: 33´Rastislav Jagnešák - 1:0, 83´Rastislav Jagnešák z 11m - 2:0, čisté konto udržal Jozef Jadroň

Zápas mal jednoznačného favorita, čo však na ihrisku domáci futbalisti vôbec nepotvrdzovali. Prvý gól padol v 33´min. z kopačky kapitána
domácich Jagnešáka, ktorý trafil šibenicu z hranice šestnástky. Ďalšie minúty sa hral futbal, ktorý sa musel divákom určite páčiť, kedže sa striedali kombinácie na oboch stranách,  ale ani jedna neskončila v sieti. Druhý gól priniesla až akcia Kormana, ktorý bol v 82´min. nedovolene atakovaný v šestnástke a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Ponúknutú penaltu bezpečne premenil opäť kapitán domácich
Jagnešák  a tým spečatil víťazstvo domácich na - 2:0. Námestovo sa výhrou bodovo dotiahlo na lídra z Lučenca a zostávajúcich 10 kôl bude ešte v boji o 2.ligu veľmi dramatických.

Žiar nad Hronom - Kysucké Nové Mesto 2:0 (1:0)

Góly: 43´Jozef Janúch - 1:0, 56´Jozef Janúch - 2:0, čisté konto udržal Jakub Siekela

Žiar zvláda domáce jarné zápasy na výbornú. Po Liptovskom Mikuláši si poradil s ďalším tímom bojujúcim o postup. Kysučania síce v posledných zápasoch podávali kvalitné výkony a nemožno povedať, že by v Žiari odohrali vyslovene zlý zápas, ale súper bol lepší a efektívnejší. Hrdinom zápasu bol Janúch, ktorý vsietil oba góly. Prvý krátko pred prestávkou, ten druhý 10 minút po zmene strán. Brankár Siekela bol výborný tiež a udržal 8.nulu v sezóne. Kysučania nevyužili ideálnu príležitosť bodovo sa dotiahnuť na lídra z Lučenca a po výhre Námestova klesli na 3.miesto tabuľky. Nič sa však nedeje, keďže na 1.miesto strácajú stále len 3 body. Žiar sa bodovo dotiahol na 6.miesto Zvolena.

Bánová - Lučenec 3:2 (2:0)

Góly: 17´Peter Jasenovský - 1:0, 23´Lukáš Knapec - 2:0, 47´Ján Marcinek - 2:1, 69´Martin Hikaník z 11m - 3:1, 89´Martin Marcinek - 3:2

Bánová hrá v jarnej časti azda najlepší futbal, čo dokonale predviedla aj proti lídrovi súťaže, ktorý doteraz na jar nestratil ani bod a neinkasoval ani gól. Veľká útočná aktivita domácich v 1.polčase poriadne zaskočila favorita na postup a ten sa nedokázal ubrániť. V 17´min. otvoril skóre Jasenovský - 1:0 a o ďalších 6 minút už bolo - 2:0 po zásahu Knapca - 2:0. Trávnik pred bránou Lučenca v týchto fázach zápasu doslova horel a hostia mohli byť radi, že polčas bol len - 2:0. Po prestávke predsa len hostia zdvihli hlavu, keďže v kabíne bolo asi veľmi rušno a už v 47´min. Ján Marcinek znížil - 2:1. Lučenec vycítil šancu na zvrat a začal sa tlačiť na súperovu polovicu. V niekoľkých prípadoch visel gól na vlásku. V 69´min. ale udreli domáci. Po faule hosťujúcej obrany na domáceho hráča si loptu na biely bod postavil Hikaník a 9.gólom v sezóne zvýšil na - 3:1. Záverečnú dvadsaťminútovku domáci tím odkontroloval, aj keď v závere predsa len inkasoval od Martina Marcineka - 3:2. Cenný skalp si však už nedal vziať, upevnil si 8.miesto v tabuľke a zdramatizoval boj o postup.

Tvrdošín - MFK Banská Bystrica 2:3 - dohrávka, detaily zatiaľ nepoznáme