20.kolo - Šláger kola vyhralo K.N.Mesto, Boľoš vystrieľal Krtíšu cennú výhru, Golianove nožničky vystrihli Zvolenu 3 body v derby so Žiarom, najlepší strelec ligy Olšiak zabezpečil lídrovi cenný bod v Banskej Bystrici, Badín nastrieľal Kremničke 8 gólov

23.04.2012 16:05

20.kolo - 21. a 22.4.2012

MFK Banská Bystrica - Lučenec 1:1 (0:0)

Góly: 60´Pavel Olšiak - 0:1, 75´Róbert Greško - 1:1

Veľký Krtíš - Dolný Kubín 2:0 (2:0)

Góly: 20´Boris Boľoš - 1:0, 30´Boris Boľoš - 2:0, čisté konto udržal Pavol Kalmár

Zaslúženú výhru domácich zabezpečil dvoma strelami z priamych kopov Boľoš. Nováčik ešte množstvo ďalších šancí na zvýšenie stavu nepremenil. Výhra Veľkého Krtíša je zaslúžená, lebo od hostí sa očakávalo viac.

Kysucké Nové Mesto - Rimavská Sobota 2:1 (2:0)

Góly: 29´Jakub Martinec z 11m - 1:0, 37´Jakub Martinec - 2:0, 86´Jozef Slovák z 11m - 2:1, v 4´min. nepremnil domáci kapitán Marek Belaník za stavu - 0:0 pokutový kop

V šlágri 20.kola sa z tesnej výhry radovali domáci. Zaujímavosťou duelu je fakt, že všetky góly padli z pokutových kopov. Domáci sa dôležitou výhrou dostali na 2.miesto tabuľky o bod pred Žiar. Rimavská ešte vonku na jar nebodovala a klesla na 5.miesto, lebo ju preskočil Zvolen.

Rajec - Bánová 3:2 (1:1)

Góly: 16´Radoslav Zajac - 0:1, 28´Peter Sádecký - 1:1, 71´Juraj Ševčík - 1:2, 78´Ladislav Dubovan - 2:2, 83´Martin Kordiš - 3:2

Góly: 17´Samuel Truska - 1:0, 40´ Dominik Golian - 1:1, 57´ Dominik Golian - 1:2

Zvolen od začiatku jarnej časti ťahal trojzápasovú sériu bez straty bodov, no tentoraz sa mu postavil súper z druhému miesta tabuľky a veľký rival zo Žiaru.
Rozhodne lepšie vstúpili do tohto zápasu domáci a zárodky zvolenských akcií kazili už v rozohrávke a dostávali tak Zvolenčanov pod tlak. Žiarčania preferovali nakopávané lopty, po ktorých sa prevažne bojovalo v strede ihriska alebo pred šestnástkou hostí. Dážď sa čoraz viac stupňoval a s tým prichádzala aj nepresnosť v kombinácií. No domáci boli oveľa aktívnejší a mali jasnú prevahu. V 17. minúte dokázali túto prevahu zúročiť otváracím gólom, kedy sa po utešenej strele z 25tich metrov dostal k odrazenej lopte útočník Žiaru Truska a dorazil loptu do odkrytej brány. 1:0. Obraz hry sa však nezmenil ani po góle. Zvolenčania sa však snažili o vyrovnanie, ale vôbec im nevychádzala prechodová fáza. Žiar hral svoje a dlho to vyzeralo, že si ide po prvé jarné víťazstvo. Ale v 40. minúte prišlo vyrovnanie ako blesk z čistého neba. Kollárik dostal loptu na útočnej polovici a opäť ukázal svoje skvelé individuálne schopnosti, keď obišiel 3och brániacich Žiarčanov, prihral Golianovi, a ten peknou strelou spoza šestnástky vyrovnal stav stretnutia. 1:1. Do kabín tak odchádzali mužstvá za nerozhodného stavu.
V druhom polčase sa strhol nepríjemný hustý lejak. Hostia nastúpili s taktikou hlavne nedostať gól a snažili sa niečo vyprodukovať z brejkových situácií. Do jednej veľmi sľubnej sa dostali v 50. minúte, ale zakončujúci Huďan netrafil bránu po krásnej prihrávke od Hajdúcha. Domáci neboli smerom dopredu veľmi nebezpeční, a preto prišla fáza kedy dominovali Zvolenčania. V 56. minúte dva rohové kopy po sebe, no a z toho druhého padol skutočne exportný gól. Kucbel zahral roh do päťky súpera, kde fantastickými nožničkami poslal Golian Zvolen do vedenia. 2:1. Bol to jeho druhý gól v zápase a určite najkrajší moment vôbec celého zápasu. Po zvyšok stretnutia sa Zvolen bránil a súpera ohrozoval iba sporadicky. Nakopávané lopty Žiaru nemali žiadny úspech a obrana hostí si s nimi hravo poradila. Za zmienku stojí iba jedna super šanca, ktorú však domáci trestuhodne zahodili. A tak Zvolen vyhral ďalší zápas a veselo stúpa v tabuľke. Žiar po ďalšej prehre už klesol na 3.miesto.

Badín - Kremnička 8:0 (4:0)

Góly: 7´Miroslav Debnár - 1:0, 11´Erik Masár - 2:0, 32´Peter Šipula - 3:0, 39´Miroslav Debnár - 4:0, 52´Erik Masár - 5:0, 59´Miroslav Debnár - 6:0, 80´Erik Masár - 7:0, 83´Erik Masár - 8:0, čisté konto udržal Peter Butáš

Bytča - Nová Baňa 2:1 (1:0)

Góly: 10´Peter Kendy z 11m - 1:0, 59´Peter Kendy - 2:0, 82´Richard Hanák - 2:1

Čadca - Fiľakovo 3:1 (2:1)

Góly: 10´Denis Michalina z 11m - 1:0, 14´Július Juhász - 1:1, 20´Michal Padyšák z 11m - 2:1, 55´Denis Michalina - 3:1