20.kolo - Vedúce trio prehralo a dotiahol sa na nich jesenný majster Dolný Hričov, boj o titul tak budeš ešte veľmi zaujímavý, Skalité má už len teoretické šance na záchranu, Frančiak zo Zborova dal už 23 gólov

15.06.2011 16:14

20.kolo

Čierne pri Čadci - Svrčinovec 2:1 (2:0)

Góly: 2´Frederik Tatarka - 1:0, 39´František Cyprich - 2:0, 56´Jozef Čepec - 2:1

Čierne pokračuje vo výborných výkonoch a po ďalšej, tentoraz povinnej výhre sa pomaly doťahuje na čelo tabuľky. Keďže vedúce tímy opäť zaváhali, stiahlo Čierne náskok na čele na 6 bodov. Hlavný krok k výhre spravili domáci v 1.polčase, kedy získali dvojgólový náskok. Na rýchly úvodný gól Tatarku z 2´min. nadviazal pred prestávkou Cyprich - 2:0. Po zmene strán hostia zdramatizovali priebeh zápasu v 56´min. gólom Čepca - 2:1. V zostávajúcich minútach už obrana domácich ďalšie komplikácie nedovolila a ubránila tesný, ale zaslúžený náskok.

Zborov nad Bystricou - Turzovka 3:2 (1:1)

Góly: 31´Martin Kuljovský - 1:0, 42´Lukáš Nečeda - 1:1, 49´Filip Letavay - 1:2, 60´Vladimír Frančiak - 2:2, 72´Vladimír Frančiak - 3:2

Pravdepodobne najlepší zápas kola sa odohral v Zborove. Domáci po dlhšom čase podali kvalitný výkon a zdolali jedného z ašpirantov na postup. V zápase každý chvíľku ťahal pílku, diváci videli 5 gólov s drámou až do posledných sekúnd. Po oťukávacej polhodine udreli ako prví domáci v 31´min. Kuljovský - 1:0. Turzovka si chcela udržať minimálne 2.miesto a tak jej nepriaznivý stav velil útočiť. Táto taktika vyšla hosťom v 42´min., kedy sa po góle Nečedu radovali z vyrovnania - 1:1. Hneď po prestávke šokoval hráčov Zborova gólom na - 1:2 Letavay a v tomto momente sa vzhľadom na výsledok Staškova v Rosinej dostali hostia na čelo tabuľky. Ale ešte nebol koniec zápasu. K veľkému domácemu obratu zavelil na konci hodiny hry kanonier Frančiak. Najprv zrovnal na - 2:2 a v 72´min. druhým gólom dostal Zborov po druhýkrát do vedenia - 3:2. Turzovka sa v záverečnej fáze zápasu snažila o vyrovnanie, ale niekoľko záverečných pokusov sa gólom neskončilo. Hostia teda premárnili šancu dostať sa na čelo tabuľky.

Strečno - Kotešová 3:0 (1:0)

Góly: 39´Matej Oberta - 1:0, 73´Jakub Oberta - 2:0, 83´Jakub Ďuriš - 3:0, čisté konto udržal Michal Magoč

Strečno vyhralo ďalší domáci zápas proti tímu z chvosta súťaže rozdielom triedy, aj keď hostia z Kotešovej hrýzli a dlho držali nepriaznivý stav len - 1:0. Prvopolčasová aktivita hostí vyvrcholila v 39´min. gólom Mateja Oberta - 1:0. Poistka prišla až v 73´min. zásluhou Jakuba Oberta - 2:0. Posledné slovo v zápase mal druhý najlepší strelec súťaže Ďuriš, ktorý svojim 15.gólom v ročníku stanovil konečné skóre - 3:0. Kotešová zostáva na 12.mieste a v posledných 6 kolách musí ešte zabrať, ak chce mať definitívnu istotu záchrany hneď po skončení súťaže.

Skalité - Dolný Hričov 1:1 (0:0)

Góly: 62´Dušan Masný - 0:1, 71´Filip Kaňa - 1:1

Skalité má po ďalšej strate bodov už len teoretickú šancu na záchranu. Proti ašpirantovi na postup však opäť podalo dobrý výkon. Hostia mali v prípade výhry možnosť vrátiť sa na čelo tabuľky a po vyrovnanom 1.polčase sa zdalo, že by to aj mohli dosiahnuť. V 62´min. im zabezpečil jednogólové vedenie Masný - 0:1. Skalité si bojovnosťou vytvorilo niekoľko šancí a v 71´min. zaslúžene vyrovnalo Kaňom - 1:1. Ďalší gól už nepadol a tak si tímy rozdelili po bode. Pre domácich už bude ďalšia prípadná strata bodov znamenať zostup. Dolný Hričov je aj naďalej v boji o postup. Náskok vedúceho Staškova stiahol na 1 bod.

Radoľa - Podvysoká 3:1 (2:1)

Góly: 24´Erik Kováč - 1:0, 38´Dávid Kocúr - 1:1, 43´Marek Konárik - 2:1, 70´Jakub Slafkovský - 3:1

6 bodový zápas. Podvysoká sa v prípade výhry mohla bodovo dotiahnuť na svojho súpera, kým domáci mohli odskočiť na 6 bodov. Nakoniec sa zrodila druhá varianta, lebo Radoľa bola v zápase lepšia, aktívnejšia a efektívnejšia. Do vedenia ju dostal v 24´min. Kováč - 1:0. Podvysoká síce odpovedala v 38´min. vyrovnávajúcim gólom Kocúra - 1:1, ale ešte do prestávky vrátil domácim vedenie Konárik - 2:1. Po prestávke zúročili domáci hráči lepšiu hru už len raz. V 70´min. uzavrel skóre na - 3:1 Slafkovský. Pre Radoľu znamená táto výhra veľkú šancu skončiť v prvej polovici tabuľky.

Belá - Čadca B 3:2 (1:1)

Góly: 13´Richard Šugár - 1:0, 34´Andrej Tremboš - 1:1, 74´Jozef Zemaník vlastný gól - 2:1, 83´Marek Šmehyl - 3:1, 86´Daniel Kozák - 3:2

Belá dokázala po Dolnom Hričove zdolať ďalšie vážneho kandidáta na postup a urobila mu škrt cez rozpočet. Zápas priniesol vyrovnaný futbal, ale v 2.polčase mali domáci silnú 15 minútovku, počas ktorej rozhodli o 3 bodoch. V 1.polčase domáci viedli od 13´min. gólom Šugára - 1:0. Hostia odpovedali Trembošovym zásahom v 34´min. - 1:1. V 2.polčase zlomili domáci priebeh zápasu na svoju stranu v 74´min. Hosťujúci Zemaník im k tomu pomohol vlastným gólom - 2:1. V 83´min. navyše zvýšil vedenie Belej Šmehyl - 3:1. Čadca B už stihla iba znížiť zásluhou Kozáka 4 minúty pred koncom - 3:2.

Rosina - Staškov 2:0 (2:0)

Góly: 5´Martin Dikoš - 1:0, 20´Pavol Židek - 2:0, čisté konto udržal Patrik Niník

Najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo v Rosinej. Domáci tím dokonale zaskočil v úvode zápasu lídra súťaže a vypracoval si dvojgólový náskok. V 5´min. sa presadil Dikoš a v 20´min. domáci kanonier a kapitán Židek. V ďalšom priebehu zápasu nenašli hostia dostatok psychických síl na zvrat a keď sa aj dostali do sľubných príležitostí, stroskotali na výbornom Niníkovi. Brankár domácich si pripísal už 5.nulu v sezóne a stáva sa z neho výrazná opora Rosiny. Staškov tak nevýrazným výkonom podčiarkol neúspešné kola 4 najlepších tímov súťaže, z ktorých ani jeden nevyhral a iba Dolný Hričov si pripísal jeden bod. Aj napriek prehre však zostávajú hostia 6 kôl pred koncom súťaže stále lídrom 5.ligy dorast - A.