20.kolo - Žilinčania opäť odskočili Krásnu na 8 bodov, lebo Krásno nevyužilo početnú výhodu a v závere v Sučanoch inkasovalo od Vojvodu, Liptovské Sliače ešte oživili šancu na záchranu vysokou výhrou nad Stráňavami, Hôrky s Černovou zmierlivo

15.06.2012 21:29

20.kolo - 5. a 6.5.2012

Predmier - Tvrdošín 1:4 (0:2)

Góly: 3´Tomáš Badár - 0:1, 34´Juraj Maslo - 0:2, 51´František Cedzo - 1:2, 75´Matúš Gregorec - 1:3, 90´Tomáš Badár - 1:4

Žilina U16 - Oravská Jasenica 1:0 (1:0) - pripravené v spolupráci s Erikom Graňákom

Góly: 29´Dávid Kratochvíl - 1:0, čisté konto udržal Peter Kosa

Do Žiliny sme cestovali aspoň po cenný bod, no možno aj prekvapiť. Oravská Jasenica vstúpila do zápasu s organizovanou hrou a defenzívou. Oravská Jasenica odolávala Žiline do 33 minúty, keď pred šestnáskou si výborne spracoval loptu Kratochvil a ten krásnou strelou do proti pohybu brankára
otvára skóre na - 1:0. Do polčasu sa už nič nezmenilo a tak išli obe mužstvá do šatne s výsledkom 1:0 pre Žilinu. Druhý polčas sme hrali opäť organizovanú hru k ničomu sme sa netlačili a čakali sme na nejakú chybičku Žiliny a nejako skórovať. Domáci hráči síce mali loptu na kopačkách skoro stále, ale do nejakých šancí sa nedostávali. V 80 min. Oravská Jasenica zvýšila obrátky a domáci sa obávali o výsledok. Jasenica pritlačila Žilinu na svoju polovičku a mala aj nejaké šance, no najväčšiu šancu mal Gabriel Kurtulík, ktorý v 89 min spoza šestnásky vystrelil na bránu a lopta tesne minula domácu bránu. Za predvedený výkon a výborne hrajúcu defenzívu Oravskej Jasenice si hostia zaslúžili zo Strážova zobrať aspoň jeden bod.

Liptovské Sliače - Stráňavy 5:0 (3:0)

Góly: 1´Peter Hollý - 1:0, 33´Matúš Tavel - 2:0, 39´Matúš Tavel - 3:0, 77´Martin Graňák - 4:0, 89´Lukáš Kováčik - 5:0, čisté konto udržal Filip Bartík

Sučany - Krásno 1:0 (0:0) - pripravené v spolupráci s Jakubom Avramom

Góly: 88´Michal Vojvoda - 1:0, čisté konto udržal Marek Ďubašák

Súboj 20.kola priniesol veľmi zaujímavý duel medzi domácimi Sučanmi a hosťujúcim Krásnom nad Kysucou. Domáci nastúpili len štvrtýkrát v sezóne v plnej zostave a tak hosťujúceho favorita z Krásna určite nečakal ľahký duel. Bolo to však Krásno, kto diktoval tempo hry a dostalo sa aj do viacerých nebezpečných šancí, no domácich podržal v bráne Ďubašák. Potom sa trošku osmelili aj Sučanci, no do vážnejšej šance sa nedostali. Potom prebralo iniciatívu opäť Krásno, dalo aj gól no ten pre ofsajd neplatil. Sučany ešte viac pribrzdilo zbytočné vylúčenie Homolu v 40.minúte a tak všetko nasvedčovalo tomu, že to bude hra na jednu bránu. Lenže cez polčas prišli na domácej strane striedania, ktoré oživili hru. Obraz hry vyzeral akoby sa hralo v rovnovážnom počte. Krásno malo množstvo nebezpečných šancí, no Ďubašák čo mal, to pochytal. Na domácej strane sa do nebezpečných šancí dostávali aj Sučany a postupne preberali tempo hry. Tú najväčšiu mal v 77.minúte Vojvoda no nastrelil len žrď a po ňom neslávil úspech ani Hricov volej. No v 88.minúte sa k úniku odhodlal Majerčík, lopta sa dostala k Vojvodovi, ktorý strelou do protipohybu brankára strelil gól na prekvapujúcich 1:0 pre domácich. Krásno sa v závere ešte snažilo, no gól už nestrelilo a tak si Sučanci po remíze v Žiline pripísali ďalší cenný skalp favorita.

Hôrky - Černová 4:4 (2:2)

Góly: 3´Patrik Hollý - 0:1, 5´Lukáš Pirošík - 1:1, 37´Marek Pindura - 1:2, 41´Filip Wieczorek - 2:2, 47´Lukáš Pirošík - 3:2, 51´Lukáš Pirošík - 4:2, 73´Dávid Lovasovič - 4:3, 74´Lukáš Kajan - 4:4

Závažná Poruba - Liptovský Hrádok 0:3 (0:0)

Góly: 59´Michal Žufaj z 11m - 0:1, 79´Radovan Hudáček - 0:2, 83´Filip Slavník - 0:3, čisté konto udržal Lukáš Jurík