21.kolo - Veľký Krtíš i Krupina doma jasne uspeli a boj o 3.ligu pokračuje, Tornaľa takmer otočila stratený zápas v Brusne, Banská Štiavnica sa dostala zo zostupového pásma, čierneho Petra má v rukách Jesenské, Šagát z Brusna dal už 22 gólov

22.05.2011 21:25

21.kolo

Brusno - Tornaľa 4:3 (4:0)

Zostavy:

Brusno: Matúš Hlinka - Michal Klinčík, Juraj Kováčik, Lukáš Uhrík (56´Radoslav Majer), Peter Šebeš (68´Anton Pikula), Tomáš Kelemach (46´Viktor Lihan), Tomáš Dutka, Ivan Samuelčík (c), Jozef Fronc, Tomáš Šagát

Tornaľa: Dávid Hubay - Štefan Jacso, Patrik Válint, Patrik Richter (c), Dávid Duczman, Lászlo Tóth, Ivan Drnaj, Attila Jankóšik, Juraj Giertl, Jozef Gazda, Norbert Švajko

Góly: 6´Tomáš Šagát - 1:0, 17´Tomáš Šagát - 2:0, 20´Tomáš Šagát - 3:0, 42´Tomáš Šagát - 4:0, 50´Juraj Giertl - 4:1, 67´Attila Jankóšik - 4:2, 72´Attila Jankóšik - 4:3

Štatistiky zápasu:

Góly = 4:3, Rohy = 3:5, Fauly = 15:10, ŽK = 2:2, ČK = 0:0, Ofsajdy = 0:2, Strely na bránu = 11:6, Strely mimo brány = 9:6

Zápas tímov z opačných pólov tabuľky začal vo svižnom tempe. Taktovku zápasu zobrali hneď v úvode do rúk domáci a už v 6´min. ich upokojil Šagátov gól hlavou po presnom centri Marka - 1:0. Žiaľ tento gól sme kamerou nezachytili. Najlepší strelec súťaže bol pri chuti a v 17´min. po presnom centri Dutku zbehol za obranu Tornale. Tej zlyhala ofsajdová pasca a bolo - 2:0. Už o 3 minúty zavŕšil najlepší strelec súťaže hattrick, keď obišiel hosťujúceho stopéra a popri vybiehajúcom Hubayovi zvýšil na - 3:0. Hostia sa dostali k slovu v 27´min. S jedovatým priamym kopom Švajku mal Hlinka veľké problémy. V 31´mali hostia svoju najväčšiu šancu v 1.polčase. Za obranu Brusna sa dostal Švajko, ale tiesnený Kováčikom sa proti Hlinkovi nepresadil. V 39´min. bol blízko svojmu prvému dorasteneckému gólu Kelemach. Po jemnom centri Šagáta hlavičkoval do brvna. Skóre sa zmenilo až v 42´min. Po Markovom vysunutí sa štvrtýkrát presadil Šagát - 4:0.

Po 1.polčase sa zdalo, že zápas je rozhodnutý. Domáci vstúpili do druhého dejstva menej koncentrovaní, za čo ich v 50´min. potrestal po sérii chýb peknou umiestnenou strelou Giertl - 4:1. Napriek tomuto gólu nič nenasvedčovalo, že sa zo zápasu stane dráma. Brusno kontrolovalo hru a nepúšťalo súpera do príležitostí. V 67´min. po štandardke z ľavej strany sa situácia zdramatizovala. Priamy kop Jankóšika tečoval jeden z domácich hráčov stojaci v múre a Hlinka si loptu vrazil do siete - 4:2. Prakticky okamžite mohol zvýšiť vedenie domácich Marko, ale v dobrej pozícii z hranice pokutového kopu mieril nepresne. Nervozita domácich sa stupňovala v 72´min. Po nečakanej strele Jankóšika do stredu brány už bolo - 4:3. Pokoj do záverečných minút mohol priniesť Šagát, ale v 78´min. svoj únik zakončil strelou nad bránu Tornale. V 88´min. sa po chybe Majera s Lihanom dostali k lopte na rohu pokutového územia domácich hostia. Do veľkej šance sa dostal Giertl, ale jeho strelu smerujúcu do siete zblokoval na poslednú chvíľu Klinčík a udržal pre Brusno zaslúžené, ale vzhľadom na slabý výkon v 2.polčase aj trochu šťastné víťazstvo - 4:3.

Góly : 53' Ondrej Dobrota - 1:0, 81' Maroš Zimnikoval - 2:0, čisté konto udržal Matúš Rusko

Zostava FK Šalková : Rusko - Račko, Štubniak, Kopic, O.Dobrota - P.Dobrota, Majer, Bútora, Rudnický - Madoš, Pertzian(63' Zimnikoval)

Do tohto zápasu vstupovali domáci so zámerom odskočiť svojim prenasledovateľom v tabuľke, medzi ktorými je aj ich dnešný súper z Hriňovej. Zápas začali obidva celky opatrne, prvé náznaky šancí si pripísali domáci, keď to skúšali postupne Madoš, Pertzian, Majer a potom aj domáci kapitán Bútora. Potom zahrozili aj hostia. Najprv strelou z diaľky, ktorú s námahou chytil domáci brankár. Potom po peknej narážačke, keď sa dostal hosťujúci útočník až pred domáceho brankára, ale ten mu dobre zmenšil uhol a jeho strelu zneškodnil. Toto bolo viacmenej od hostí v tomto zápase všetko, zmohli sa potom už len na pár štandardných situácii v druhom poločase. Domáci hrozili tiež zo štandartiek, hlavne Majer, ktorý sa dokázal zo štandardky presadiť v minulom kole. Polčas teda skončil 0:0 a domáci určite nemohli byť spokojný so svojim výkonom.

Do druhého poločasu išli domáci s jednoznačným cieľom dať gól a vyhrať tento vyrovnaný zápas. Hostia sa stiahli do obrany a domáci ich v útoku k ničomu nepúšťali. Domáce šance začal zahadzovať Madoš, ktorý zahodil 3 dobré šance, na konci zápasu ho to však nemuselo mrzieť. Prvú zmenu skóre sme zaznamenali v 53. minúte keď sa dostal k lopte O.Dobrota a krásnou strelou do šibenice zabezpečil domácim vedenie. Po tomto góle sa domáci ukľudnili a ďalej s chuťou útočili. Dobrú šancu mal aj P.Dobrota, ale brankár jeho peknú strelu s námahou vyrazil na roh. Druhý gól prišiel v 81.minúte a to keď hosťujúci stopér zaváhal a to využil Zimnikoval a skóroval na - 2:0. Domáci potom zahodili ďalšie šance a tak zápas skončil 2:0. Špeciálne treba pochváliť celú domácu obranu, ktorá okrem dvoch šancí hostí k ničomu nepustila a aj ich zásluhou domáci neprehrali už 6 zápasov za sebou na domácom ihrisku.

Hodruša Hámre - Hliník 5:0 (3:0)

Góly: 13´Ján Dubai - 1:0, 19´Vladimír Pleško - 2:0, 24´Ján Dubai - 3:0, 84´Dávid Valenta - 4:0, 86´Ján Dubai - 5:0, čisté konto udržal Peter Danko

Hodruša konečne ukázala aj svoju futbalovejšiu tvár a nečakane hladko si poradila s Hliníkom. Ten hrá v posledných kolách bezstarostný futbal, ktorým si veľa fanúšikov nezíska. Hrdinom zápasu bol domáci kanonier Dubai, autor hattricku a brankár Peter Danko aj vďaka druhej vychytanej nule za sebou. Hodruša si ziskom 3 bodov významne pomohla v boji o záchranu a na predposledné Jesenské získala trojbodový náskok. Hliník zatiaľ stojí bezpečne na 8.mieste, ale na definitívnu záchranu potrebuje určite ešte aspoň 1 výhru.

Kalinovo - Sliač 1:4 (0:2)

Góly: 20´Martin Dvorský - 0:1, 35´Daniel Jackuliak - 0:2, 59´Daniel Jackuliak - 0:3, 68´Patrik Kamenský - 1:3, 72´Daniel Jackuliak - 1:4

Sliač sa dokázal otriasť z dvoch nepríjemných porážok s tímami z čela tabuľky a ešte chce zabojovať aspoň o 3.miesto. Prvý krok k tomuto cieľu zvládol na výbornú. V Kalinove diktoval od začiatku tempo zápasu a začal aj strieľať góly. Ako prvý sa presadil kapitán hostí Dvorský v 20´min. - 0:1. Potom sa rozstrieľal Daniel Jackuliak. Svjimi premiérovými zásahmi postupne zvyšoval skóre až na - 0:3. Domáci Kamenský síce prerušil takmer 3 zápasové čakanie Kalinova na gól v 68´min. a znížil na - 1:3. Lenže o malú chvíľu s veľkou chuťou hrajúci Jackuliak zavŕšil hattrick. Kalinovu nemožno uprieť snahu, ale na vyspelejšieho a skúsenejšieho súpera to nestačilo. Sliač udržal kontakt s tretím Brusnom a v ďalšom kole ho vyzve v priamom súboji o 3.miesto na domácom ihrisku. Kalinovo zostáva aj naďalej na 6.mieste.

Veľký Krtíš - Jesenské 4:0 (2:0)

Góly: 25´Martin Horváth - 1:0, 42´Vladimír Takáč - 2:0, 84´Martin Horváth - 3:0, 89´Erik Krupčiak - 4:0, čisté konto udržal Pavol Kalmár

Krtíšania sú vo fantastickej forme a pohode, čo potvrdili aj v ďalšom derby s Jesenským. Kanonierske schopnosti Koša tentoraz nahradil Martin Horváth, ktorý v 25´min. otvoril skóre zápasu a od tohto momentu už nebolo o víťazovi zápasu pochýb - 1:0. Tesne pred prestávkou zúročil domáci tlak na druhý gól Takáč - 2:0. Po prestávke hostia bojovali a pomerne dlho držali prijateľné skóre. Až v záverečných minútach im došli fyzické sily a Horváth svojim druhým gólom v zápase a zimná posila s Ipľa Erik Krupčiak stanovili konečné skóre na - 4:0. Domáci navyše neinkasovali už v treťom zápase v rade a kapitán Krtíša Kalmár si pripísal už 9.nulu v sezóne. Výdatne mu v tom pomáha dobre organizovaná obrana. Veľký Krtíš si výhrou udržal 1.miesto a 5 kôl pred koncom má náskok 2 bodov pred Krupinou. Jesenské spadlo po prehre na zostupovú 13.priečku, lebo Hodruša aj Banská Štiavnica svoje zápasy zvládli.

Krupina - Tomášovce 3:0 (2:0)

Góly: 8´Peter Kindernaj - 1:0, 20´Peter Kindernaj - 2:0, 80´Peter Kindernaj - 3:0, čisté konto udržal Pavel Vician

Krupina splnila proti poslednému tímu súťaže rolu favorita, aj keď herne príliš nenadchla. Opäť ju podržal Peter Kindernaj, ktorý sa hattrickom prepracoval už na 3.miesto v streleckej tabuľke. Po dlhšej dobe sa do domácej brány postavil Vician a bola z toho 9.nula v ročníku. Tomášovciam nemožno uprieť snahu, ale tá na favorita jednoducho nestačila. Možno ak by hostia udržali dlhšie stav - 0:0, mali by väčšiu šancu prekvapiť. Takto sa možnosti Tomášoviec udržať súťaž aj pre budúci ročník stenšili na minumum. Krupina si povinnými 3 bodmi udržala 2bodovú stratu na lídra a boj o titul je tak stále otvorený.

B.Štiavnica - Žarnovica 2:1 (2:0)

Góly: 2´Dávid Budinský - 1:0, 32´Erich Čík - 2:0, 69´Peter Goral - 2:1

Banská Štiavnica sa konečne po dlhej dobe odpútala zo zostupovej priečky a na 13.miesto odsunula priebežne Jesenské. Proti Žarnovici mali domáci raketový úvod, keď už v 2´min. otvoril skóre Budinský - 1:0. Úsilie domácich o zvýšenie stavu zúročil v 32´min. na druhý gól Čík - 2:0. Od tohto momentu sa domáci zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu a do kabín odišli s nádejným dvojgólovým náskokom. Po prestávke sa prebudili aj hostia, uvedomujúci si, že nemajú čo za nepriaznivého stavu stratiť. V 69´min. boli za zvýšenú aktivitu odmenení kontaktným gólom Gorala - 2:1. V záverečných dvadsiatich minútach hry sa pokúsili vyrovnať, ale domáci s vypätím všetkých síl odolali a pripísali si ďalšie existenčné 3 body. Teraz vyzerá ich úsilie v boji o udržanie viac ako nádejne. Žarnovica zostáva aj napriek prehre na 9.mieste, ale ak chce spokojne spávať musí ešte v zostávajúcich 5 kolách pridať minimálne 4 body do tabuľky.