21.kolo - Tatran vyhral rozdielom triedy v Tomášovciach a už len 2 výhry ho delia od titulu, Poltár v závere 2 gólmi otočil divoký duel s Hnúšťou, Sabó vsietil už 27 gólov, súboj o záchranu naďalej dramatický, D.Strehová vsietila poltucet Tisovcu

14.05.2012 00:28

21.kolo - 12. a 13.5.2012

Cinobaňa - Halič 2:1 (0:1)

Góly: 43´Stanislav Nociar - 0:1, 78´Dávid Horvát - 1:1, 83´Roman Berky - 2:1

Tomášovce - Tatran Čierny Balog 1:4 (0:2)

Góly: 15´Martin Kupec - 0:1, 16´Matej Budovec - 0:2, 50´Patrik Piliar - 0:3, 54´Roman Markovič - 1:3, 88´Tomáš Giertl - 1:4

Aj v tomto kole sa ukázalo mužstvo TJ Tatrana ako lepšie hrajúce družstvo, pričom domáci sa takmer k lopte ani nedostali. Až v 54 min. po nešťastnej tyčke sa lopta odrazila do brány hostí. Domáci sa prebrali k životu a začali hrať v nádeji, že vyrovnajú. No hostia sa ukázali a aj po dvoch červených kartách dokázali pridať v závere poistku a tam už stratili domáci všetky ilúzie. Tatran ukázal, že má na postup a cieľ hostí je už veľmi blízko.

Nenince - Revúca 1:2 (0:2)

Góly: 8´Marián Kováč - 0:1, 34´Jozef Valaštek - 0:2, 77´Dávid Očovský z 11m - 1:2

Poltár - Hnúšťa 4:3 (0:0) - pripravené v spolupráci s Martinom Holasom

Góly: 57´Martin Kradlák - 0:1, 58´Oliver Sabó - 1:1, 73´Milan Kelement - 2:1, 75´Peter Vetrák - 2:2, 85´Martin Kradlák - 2:3, 87´Milan Kelement - 3:3, 89´Oliver Sabó z 11m - 4:3

Poltársky sen o postupe do 4.ligy diel 21. Poltár - Hnúšťa: Poltár ťahá od začiatku sezóny sériu bez straty bodu na domácom ihrisku, no tentokrát sa mu postavil húževnatý súper a veľký rival z Hnúšte. Prvý polčas sa odohrával v kľudnom tempe za zmienku stoja len dva neuznané góly domácich, keď najprv Bara hlavou strelil gól, ale rozhodca ho pre údajný ofsajd neuznal a podobne sme pochodili aj pri dorážke Kelementa. V 2. polčase hostia nastúpili s taktikou hlavne nedostať gól a čo to využiť z brejkových situácií. Do jednej takej sa dostali a Hnúšťa prekvapivo v Poltári viedla -0:1. No už vzápätí prišla rýchla odpoveď domácich a Sabó vyrovnal na 1:1. Netrvalo dlho a Hnúšťa v zápase opäť viedla, keď po jasnom ofsajde, ktorý nebol odpískaný útočník Hnúšte hravo poslal hostí do vedenia 1:2. S Poltárom to vyzeralo zle nedobre no Kelement znovu vyrovnal a rázom to bolo 2:2. V 86 minúte vykopával od bránky domáci brankár Rončák a urobil fatálnu chybu, keď loptu presne prihral na kopačku útočníkovi Hnúšte a ten s prehľadom poslal znovu Hnúšťu do vedenia 2:3. Za tohto stavu by na víťazstvo Poltára nevsadil ani ten najväčší fanúšik a optimista. Hráči Poltára len beznádejne krútili hlavami a nachádzali sa na podlahe zápasového ringu. Ale prišla 89 minúta a Kelement z hranice šestnástky krásnym volejom vyrovnal na 3:3. Až v samom závere prišla veľká chvíľa, na ktorú Poltársky dorast tak dlho nezabudne. V 92. minúte sa dostala lopta k Holasovi ten vystrelil a obranca hostí zahral v šestnástke rukou. Loptu si na biely bod postavil Sabó a penaltu aj premenil. 4:3. Poltár sa teší z krásneho zápasu a z dôležitých 3 bodov. Chlapci Poltára naďalej snívajú svoj sen o postupe a s veľkou vierou dúfajú, že z 5. ligy budú postupovať prvé dve mužstvá. Poltár- Rončák - Mizera, Markotán, Findra, Kojnok - Kubaliak, Obročník, Holas, Slavkovský - Kelement, Bara (Sabó, Kanáloš, Kubuš, Skrutek)

Klenovec - Kokava nad Rimavicou 3:1 (0:0) - domáci nastúpili na zápas len s 9 hráčmi

Góly: 55´Roland Tóth - 1:0, 58´Roland Tóth - 2:0, 82´Roland Tóth - 3:0, 85´Stanislav Nosár - 3:1

Vidiná - Hajnáčka 6:0 (5:0) - kontumačne, pripravené v spolupráci s Pavlom Mázorom, hostia nastúpili len so 7 hráčmi

Góly: 1´Tomáš Demok - 1:0, 21´Peter Kováč - 2:0, 28´Tomáš Demok - 3:0, 30´Ján Koky - 4:0, 40´Dávid Vantruba - 5:0, 57´Tomáš Demok - 6:0, čisté konto udržal Tomáš Václavík

Keďže hostia prišli do Vidinej len v 7-člennej zostave bolo jasné, že domáci ovládnu ihrisko a suverénne vyhrajú. Začalo sa to napĺňať už v úvode prvého dejstva, keď Tomáš Demok premenil prvú akciu. Potom prišlo vynútené striedanie domácich, po zranení Mázora nastúpil na ihrisko už v 20´ minúte Máliš. Už prvý polčas, ktorý skončil stavom 5:0 hovoril svoje. V druhom polčase dokonal svoj prvý hattrick v tejto sezóne po Matejovi Václavíkovi aj Tomáš Demok po strele ku ľavej žrdi na 6:0. Hosta potom už len odkopávali loptu a niekedy okolo 75´minúty sa zranil hostujúci hráč a tak bol rozhodca nútený zápas ukončiť v stave 6:0. Nato, že hostia hrali iba siedmi, domáci podali zlý výkon a nepremenili veľa šancí.

Dolná Strehová - Tisovec 6:1 (3:1)

Góly: 22´Marián Nagy - 1:0, 27´Marek Stasík - 1:1, 32´Eduard Dobrocký - 2:1, 42´Eduard Dobrocký - 3:1, 59´Adam Dobrocký - 4:1, 61´Eduard Dobrocký - 5:1, 84´Marián Nagy - 6:1