21.kolo - Lisková si vezie cenný bod z Bieleho Potoka, Zákamenné zaváhalo doma s Likavkou, súboj nováčikov v Dlhej nad Oravou ovládli Turany, Bochnička s Majeríkom dali po 2 góly, Liesek, Trstená aj O.Veselé vyhrali, Klačan dal 22 gólov

14.05.2012 23:37

21.kolo - 12. a 13.5.2012

Dlhá nad Oravou - Turany 1:5 (0:2)

Góly: 19´Rastislav Bochnička - 0:1, 40´Rastislav Bochnička - 0:2, 48´Ján Vrabec - 0:3, 55´Juraj Jendrišek - 1:3, 75´Libor Majerík - 1:4, 81´Libor Majerík - 1:5

DLHÁ NAD ORAVOU : Bača, Sloboda /kpt./, Janík, Hajdúch, Gonos, Zrnčík, Mudroň, Sálus ( 56. Capuliak ), Jendrišek, Kožienka, Kozáčík
TURANY: Fúčela, Ujček ( 76. Gallo ), Jurčík, Kišša, Kučma, E.Majerík, Bochnička, L.Majerík, Vrabec /kpt./, Piader ( 85. Janota ), Váňa

ŽLTÉ KARTY: 86.minúta Jendrišek - 43.minúta L.Majerík, 83.minúta Kučma

V Dlhej nad Oravou sa pod zamračenou oblohou a na mokrom teréne stretli dva kluby z horných priečok tabuľky a tak sa očakával vyrovnaný a zaujímavý zápas. Opak však bol pravdou a hostia domácich jednoznačne prehrali a vezú si na Turiec zaslúžené víťazstvo. Už od úvodu hostia prehrávali domácich no prvý gól padol až v 19.minúte, keď Rastislav Bochnička obišiel v šestnástke domácich okolo 5 hráčov domácich a bez problémov prekonal domáceho brankára - 0:1. Tlak hostí pokračoval, pár dobrých šancí pokazili offsajdovým postavením, no v 40.minúte po obrovskej chybe domáceho stopéra sa k lopte dostal Rastislav Bochnička a svoj samostatný únik premenil na svoj druhý gól v zápase - 0:2. Domáci chceli v druhom polčase skóre otočiť no už v 48.minúte hostia viedli o tri góly. Desať metrov za šestnástkou sa do lopty oprel kapitán hostí Ján Vrabec, jeho strela bola ľahko tečovaná a zapadla za chrbát domáceho brankára - 0:3. Vyzeralo to, že zápas je rozhodnutý, no domáci sa nevzdávali. Najprv domáci kapitán Sloboda opečiatkoval brvno, no z ďalšej akcie už domáci skórovali, keď sa obranca Juraj Jendrišek nemohol pozerať na nemohúcnosť svojich útočníkov preštrikoval sa až pred brankár hostí a znížil na 1:3. Následne prišlo zahadzovanie domácich šancí a v 75.minúte trest na druhej strane. Domáci už vsadili všetko na jednu kartu, na domáceho stopéra postupovali dvaja hráči hostí, Bochnička šikovne vysunul Libora Majeríka a ten si poradil s domácim brankárom - 1:4. Následne už domáci rezignovali a v 81.minúte inkasovali aj po piatykrát, keď sa do otvorenej obrany vrútil aktívny Libor Majerík a strelou k žrdi uzavrel skóre zápasu - 1:5. Hostia si teda po jednoznačnej výhre vezú domov zaslúžene tri body, naopak, domáci sa nad sebou budú musieť zamyslieť.

Trstená - Zuberec 3:1 (1:0)

Góly: 23´Patrik Gembala - 1:0, 47´Filip Romaňák - 2:0, 56´Filip Romaňák - 3:0, 69´Dávid Šuriňák - 3:1

Zákamenné - Likavka 2:2 (0:0)

Góly: 54´Kristián Bubniak - 0:1, 71´Erik Kurňavka - 1:1, 73´Tomáš Buckulčík z 11m - 2:1, 82´Peter Sališ - 2:2

Vrútky - Oravské Veselé 1:2 (1:1)

Góly: 27´Niko Pedan - 1:0, 32´Matúš Mydlár - 1:1, 51´Ivan Ganobčík - 1:2

Biely Potok - Lisková 2:2 (0:1)

Góly: 44´Jakub Fúra - 0:1, 53´Adam Prídavok - 1:1, 56´Kristián Demko - 1:2, 90´Adam Prídavok - 2:2

Liesek - Bešeňová 8:0 (5:0) - zápas sledovalo 100 divákov, hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 24´Tomáš Koleják - 1:0, 33´Tomáš Koleják - 2:0, 36´Marek Vavrek - 3:0, 43´Dávid Tješ - 4:0, 44´Jakub Florek - 5:0, 50´Štefan Paľa - 6:0, 66´Jozef Florek - 7:0, 76´Jakub Florek - 8:0, čisté konto udržal Filip Sťahulák, v 85´min. nepremenil domáci kapitán Tomáš Koleják za stavu - 8:0 pokutový kop