21.kolo - Staškov, Turzovka i Čadca B jasne vyhrali, Dolný Hričov prehral doma so Strečnom a zdá sa, že z hry o titul je vonku, Skalité udržalo výhrou v Podvysokej teoretické šance na záchranu

15.06.2011 16:43

21.kolo

Rosina - Čierne pri Čadci 2:1 (2:1)

Góly: 28´Michal Jaroš - 1:0, 36´Richard Gróf - 2:0, 43´Frederik Tatarka - 2:1

Rosina zvládla aj ďalší náročný zápas a po Staškove zdolala aj Čierne. Základ k cennej výhre položili domáci v 1.polčase kedy sa po góloch Jaroša a Grófa dostali do dvojgólového vedenia. Lenže aj Čierne hrá v posledných zápasoch dobrý futbal a svoje kvality potvrdilo na konci 1.polčasu. Gólom Tatarku znížilo na - 2:1. Aj napriek dobrým príležitostiam oboch tímov v 2.polčase sa už skóre stretnutia nezmenilo a Čierne pri Čadci definitívne stratilo šancu zabojovať ešte o postup do 4.ligy. Rosina sa výhrou dostala do náskoku 7 bodov nad tímami ohrozenými zostupom.

Staškov - Belá 3:0 (1:0)

Góly: 17´Andrej Čambora - 1:0, 55´Erik Perďoch - 2:0, 70´Miroslav Polka - 3:0, čisté konto udržal Tomáš Slíž

V posledných kolách sa líder herne trápil, ale proti Belej všetko zlomil a akoby potvrdil návrat formy. Nebezpečný súper však hrozil pri každej príležitosti a nezlomil ho ano rýchly gól Čambora v 17´min. - 1:0. V 2.polčase predviedli domáci jeden z najlepších jarných výkonov a presadili sa aj gólovo. Na - 2:0 zvýšil v 55´min. Perďoch a definitívny odpor snaživého súpera zlomil v 70´min. 12.gólom sezóny Polka - 3:0. Výhra domácich znamená, že sa aj 5 kôl pred koncom stále držia na postupovom 1.mieste, ale cesta do 4.ligy bude ešte veľmi ťažká. Pre gólmana Slíža znamená vychytaná nula 7.čistý štít a 1.miesto medzi brankármi, keď sa dotiahol na Niníka z Turzovky.

Čadca B - Radoľa 4:1 (0:1)

Góly: 17´Patrik Žubor - 0:1, 78´Miroslav Blahovec - 1:1, 80´Daniel Kozák - 2:1, 87´Ladislav Vessa - 3:1, 88´Denis Michalina - 4:1

Pre Radoľu môže byť tento zápas poučením, že futbal sa hrá 90 a nie 77 minút. Favorit duelu a ašpirant na postup to veru nemal vôbec jednoduché, proti dobre hrajúcej Radoli viac ako 2/3 zápasu prehrával a zdalo sa, že sa zrodí veľké prekvapenie. Hostia išli do vedenia v 17´min. Žuborom - 0:1. Čadca B búšila do obrany Radole, skúšala to z rôznych pozícií, ale všetko márne. Keď sa už začínala prejavovať na domácich hráčoch nervozita, spasil ich vyrovnávajúcim gólom v 78´min. Blahovec - 1:1. Od tohto momentu spustila Čadca B na svojho súpera oheň a síru. Trávnik na štadióne v Horelici doslova horel. V 80´min. dostal Čadcu B do vedenia Kozák - 2:1. Ani po tomto zásahu aktivita domácich neutíchla a v záverečných minútach pridali ešte ďalšie 2 góly do rezignovanej a sklamanej obrany Radole. Čadca B sa výhrou udržala v hre o 4.ligu, Radoľa klesla na 8.miesto.

Podvysoká - Skalité 1:3 (0:0)

Góly: 50´Filip Kaňa - 0:1, 59´Dávid Kocúr - 1:1, 65´Tomáš Šimaliak - 1:2, 85´Marek Kotschy - 1:3

Najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo v Podvysokej. Domáci tím bol proti poslednému Skalitému jasným favoritom, ale svoju rolu nezvládol. Už 1.polčas čo to naznačil, keď obrana hostí domácim veľa nedovolila a Skalité samé podnikalo nebezpečné protiútoky, ktoré ešte gólom neskončili. Prvé vážne varovanie pre domáci tím prišlo v 50´min., kedy prekonal obranu Podvysokej Kaňa - 0:1. Keď domáci Kocúr v 59´min. vyrovnal zdalo sa, že favorit sa predsa len presadí. Lenže prišla ďalšia diera v obrane domáceho mužstva, ktorú v 65´min. potrestal Šimaliak - 1:2. Podvysoká sa snažila o vyrovnanie, ale tlak bol príliš kŕčovitý a tak sa v 85´min. dočkali zaslúženého rozhodnutia hostia. Kanonier Kotschy zvýšil na - 1:3. Podvysoká si prehrou výrazne skomplikovala záchranárske práce, kým Skalité zase udržalo teoretickú nádej na zotrvanie v 5.lige.

Dolný Hričov - Strečno 1:2 (1:0)

Góly: 38´Ján Turek - 1:0, 70´Vojtech Oberta - 1:1, 83´Matej Oberta - 1:2

Zaujímavý zápas, v ktorom obom tímom patril jeden polčas, videli diváci v Dolnom Hričove. Ak si chcel domáci tím udržať postupovú nádej musel bezpodmienečne vyhrať. 1.polčas na to aj vyzeral. Aktivita bola na domácich kopačkách, ale chýbala presnejšia koncovka. Až Turek zlomil streleckú smolu v 38´min. - 1:0. Po prestávke začali preberať iniciatívu nečakane hostia. Domáci začali brániť tesný náskok a to sa im napokon stalo osudným. V 70´min. totiž kapitán Strečna Vojtech Oberta zabezpečil vyrovnanie - 1:1. Ani tento gól domácich neprebral, práve naopak hostí bolo plné ihrisko a mali aj fyzicky navrch. V 83´min. naklonil misky váh na ich stranu Matej Oberta - 1:2. Záver zmenu skóre nepriniesol a tak sa jesenný majster opäť vzdialil postupovým nádejám. Strečno sa tlačí v tabuľke stále vyššie, momentálne je už na 6.mieste.

Kotešová - Zborov nad Bystricou 0:2 (0:1)

Góly: 13´Daniel Brňák - 0:1, 90´Marcel Mravec - 0:2, čisté konto udržal Jaroslav Dominko

Zborov sa na ihriskách súperov v poslednom čase trápi, ale zápas v Kotešovej bol svetlou výnimkou. Duel výrazne poznačil rýchly gól hostí v 13´min. z kopačky Brňáka - 0:1. Celý zostávajúci priebeh zápasu sa niesol v rovnakej réžii. Jalový tlak nováčika, ktorý narážal na koncentrovanú obranu hostí vedenú brankárom Dominkom. Kotešová nedokázala vyrovnať a v závere ešte inkasovala druhýkrát od Mravca - 0:2. Zborov sa výhrou dostal do prvej polovice tabuľky, kým domáci nevyužili možnosť bodovo sa dotiahnuť na Podvysokú a zostávajú na 12.mieste.

Turzovka - Svrčinovec 10:1 (6:0)

Góly: 12´Anton Ramšák - 1:0, 18´Lukáš Nečeda - 2:0, 21´Miloš Perďoch - 3:0, 25´Miloš Perďoch - 4:0, 35´Michal Cipko - 5:0, 41´Tomáš Kyjanica z 11m - 6:0, 51´Michal Cipko - 7:0, 60´Tomáš Mitaš - 8:0, 65´Miloš Perďoch - 9:0, 77´Michal Cipko z 11m - 10:0, 80´Jozef Čepec - 10:1, v 67´min. nepremenil hosťujúci hráč Jozef Čepec za stavu - 9:0 pokutový kop

Jasná záležitosť domáceho tímu, ktorý si výrazne zlepšil skóre a zdá sa, že v druhej polovici jarnej časti chytá dobrú formu. Hostí načal v 12´min. Ramšák - 1:0. Do prestávky stihli ešte domáci zaťažiť súperovo konto o ďalších 5 gólov a kanonáda pokračovala aj v 2.polčase. Skóre sa zastavilo až v 77´min. za stavu - 10:0, na ktorom majú najväčší podiel autori hattrickov Perďoch a Cipko. Hostia už len kozmeticky upravili skóre Čepcom v 80´min. Ten istý hráč ešte predtým v 67´min. nepremenil penaltu. Svrčinovec má po tomto debakli už len teoretické šance na záchranu. Turzovka sa drží na 2.mieste s rovnakým počtom bodov ako líder Staškov. Boj o titul bude ešte v zostávajúcich 5 kolách veľmi napínavý.