22.kolo - Bacúch a Hontianske Nemce presvedčivo, Kremnica stratila 2 body v Kováčovej, priamy súboj o záchranu v Látkach jasne pre domácich, Lukáš Gembický preskočil dvoma gólmi v tabuľke strelcov Michala Martinca

25.05.2011 21:49

22.kolo

Látky - Horné Hámre 3:0 (1:0)

Góly: 43´Jozef Škopík - 1:0, 62´Jozef Škopík - 2:0, 65´Jozef Škopík - 3:0, čisté konto udržal Daniel Slovák

Existenčný zápas zvládli domáci na výbornú. Proti Horným Hámrom, ktoré sú tiež ohrozené zostupom podali domáci azda najlepší kolektívny výkon sezóny a našli konečne strelca. Veď Jozef Škopík vsietil na jar už 6 gólov a hattrickom rozhodol o tomto zápase. Najprv sa trafil tesne pred prestávkou, dôležitým gólom do šatne a potom po hodine hry v rozpätí 3 minút dvoma gólmi definitívne rozhodol o zaslúženej výhre Látok. Ich šance na záchranu výrazne ožili, lebo sa dotiahli už len na rozdiel 1 bodu práve za Horné Hámre.

Góly: 4´Ján Kasza - 0:1, 20´Ján Kasza - 0:2, 29´Slavomír Dlhopolec - 1:2, 63´Tomáš Vojtek - 2:2, 82´Norbert Blažko - 3:2, 87´Ján Haluška - 3:3

Kremnica hrala od začiatku skvelý futbal. Peknými kombináciami sa ľahko dostávala pred domácu bránu, čoho dôkazom boli dva nádherné góly Jána Kaszu. V 29´min. však domáci znížili z výborne zahraného rohového kopu Dlhopolcom na - 1:2. 2.polčas Kremničania nepochopiteľne poľavili a domáci to dokonale využili. V 63´min. vyrovnali Vojtekom na - 2:2. Od tohto momentu pribudla na kopačky hostí nervozita a domáci jasne prebrali taktovku zápasu. Korunovali to v 82´min. gólom na - 3:2. Jeho autorom bol kapitán Blažko, ktorý dal už svoj 20.gól v sezóne. Záchrannú brzdu zatiahol pre Kremnicu v 87´min. Ján Haluška strelou spoza pokutového územia a stanovil konečný výsledok - 3:3.

Hontianske Nemce - Stožok 8:1 (5:0)

Góly: 12´Roman Babiak - 1:0, 30´Juraj Marunčiak - 2:0, 33´Roman Babiak - 3:0, 35´Lukáš Gembický - 4:0, 42´Lukáš Gembický - 5:0, 58´Matej Fekiač - 5:1, 69´Michal Gembický - 6:1, 82´Michal Gembický - 7:1, 85´Martin Lihocký - 8:1

Domáci mali pred zápasom dvojakú motiváciu. Výhrou udržať tesný odstup od Bacúcha a vrátiť Stožku jesennú prehru - 1:3. Podarilo sa im to do bodky a ešte niečo pridali naviac. Domáci si s chuti zastrieľali a Lukáš Gembický sa dvoma gólmi dostal na čelo tabuľky strelcov celej ligy s 31.gólmi. Stožok pôsobil odovzdaným dojmom a už po prvej polhodine prakticky zabalil zápas. Jediným svetlým momentom hostí bol čestný gól Fekiača v 58´min. na - 1:5. Hontianske Nemce si spravili dobrú atmosféru pred náročným zápasom v Pliešovciach, ktorý musia taktiež vyhrať, ak chcú bojovať o postup do 4.ligy.

Očová - Pliešovce 2:1 (2:0)

Góly: 6´Roman Bartoš - 1:0, 16´Matej Bešina - 2:0, 82´Martin Čorba - 2:1

Pre Očovú nesmierne dôležitý zápas, lebo v prípade výhry sa mohla odpútať od zostupového pásma na 6 bodov. Tak aj vyzeral úvod stretnutia. Domáci vleteli na svojho súpera a za úvodnú aktivitu boli odmenení 2 gólmi, ktoré prakticky rozhodli duel. Hostia síce postupne hru vyrovnali, ale do veľkých príležitostí sa príliš nedostávali. Podobný obraz pokračoval aj po zmene strán. Pliešovce zdramatizovali priebeh až 8 minút pred koncom gólom Čorbu, ale na vyrovnanie im už nezostal čas. Očová tak zvládla náročný duel a výrazne sa priblížila k záchrane v 5.lige. Pliešovce nevyužili možnosť preskočiť v tabuľke Braväcovo a zostávajú aj naďalej na 6.mieste.

Detva - Dudince 7:0 (2:0)

Góly: 10´Richard Uday vlastný gól - 1:0, 18´Milan Michna - 2:0, 52´Patrik Baláž z 11m - 3:0, 67´Milan Michna - 4:0, 72´Miroslav Kucej - 5:0, 83´Jakub Odzgan - 6:0, 85´Patrik Baláž - 7:0, čisté konto udržal Vladimír Gelieň

Detva predviedla po dlhšej dobe perfektný koncentrovaný výkon. Dudince síce bojujú o záchranu, ale s takýmto výkonom sa im 5.ligu podarí udržať len veľmi ťažko. Súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach a vyhral zaslúžene rozdielom 2 tried. Paradoxne nakopol domáci tím hosťujúci Uday vlastným gólom v 10´min. Strelecky vyšiel naprázdno najlepší domáci strelec Paučo, ale nahradili ho spoluhráči. Michna s Balážom dali po 2 góly a ďalšie pridali Kucej a Odzgan. Detva sa výhrou vrátila do boja o 5.miesto. Dudince zostávajú na 11.miesto, ale pred tímami z konca tabuľky majú len malý bodový náskok.

Janova Lehota - Bacúch 0:4 (0:3)

Góly: 10´Andrej Skaloš - 0:1, 31´Andrej Skaloš - 0:2, 42´Matúš Ďurica - 0:3, 60´Peter Beraxa - 0:4, čisté konto udržal Marek Mucha (70´Matúš Pribylina)

Janova Lehota potrebovala bodovať, ale narazila na lídra, ktorý si už nemohol dovoliť zaváhanie, inak by prišiel o 1.miesto. Zápas sa hral na kvalitnom ihrisku a hostia od začiatku potvrdzovali úlohu favorita. Súper si za celý zápas nevypracoval ani jednu šancu a nebyť zahodených šancí hráčov Bacúcha, mohol byť výsledok oveľa vyšší. Všetko podstatné vybavili hostia už v 1.polčase dvoma gólmi Skaloša a jedným Ďuricu. Po prestávke spečatil výhru Beraxa. Bacúch si pred ťažkým domácim zápasom s Detvou udržal 1 bodový náskok na čele súťaže.

Braväcovo - Bzovík 1:2 (0:1) - hostia na zápas nastúpili len s 10 hráčmi

Góly: 39´Jozef Turan - 0:1, 59´Jozef Turan - 0:2, 70´Martin Divok - 1:2

Nečakané zakopnutie Braväcova proti od začiatku oslabenému Bzovíku. Hostia pricestovali len s 10 hráčmi a o to je ich víťazstvo cennejšie. Domáci po výbornom výkone pred týždňom na Beňuši s Bacúchom herne aj výsledkovo sklamali a síce ešte udržali 5.miesto v tabuľke, ale okrem Pliešoviec sa na nich doťahuje aj Detva. Bzovík je aj zásluhou 2 gólov Turana jednou nohou už v 5.lige aj v budúcom ročníku. Pred zostupovým pásmom má náskok 8 bodov a hrá sa ešte o 12 bodov.