22.kolo - Staškov drži líderskú pozíciu po obrate snov, ale Turzovka i Čadca B majú minimálny odstup, Strečno poskočilo na 5.miesto, Svrčinovec živí šance na záchranu, Skalitému už pomôže len zázrak, Frančiak neskóroval, ale stále vedie streleckú tabuľku

15.06.2011 17:05

22.kolo

Čierne pri Čadci - Turzovka 0:1 (0:1)

Góly: 3´Marek Roman - 0:1, čisté konto udržal František Niník

Turzovka drží reálne postupové šance aj 4 kolá pred koncom súťaže. Zvládla ťažký, nervózny zápas v Čiernom a udržala kontakt so Staškovom. Hrdinom zápasu sa stal Roman, ktorého gól z 3´min. znamenal 3 body. Nováčik sa v ďalšom priebehu snažil o vyrovnanie, ale nedokázal nájsť recept na výborného Niníka. Druhá prehra Čierneho v rade znamená, že ho v tabuľke preskočilo Strečno.

Svrčinovec - Kotešová 2:0 (1:0)

Góly: 35´Tomáš Dej - 1:0, 90´Jozef Čepec - 2:0, čisté konto udržal Anton Kuffa

Svrčinovec stále živí nádej na záchranu. V 6 bodovom zápase stiahol náskok priameho konkurenta v boji o zotrvanie na 5 bodov. Kotešová vyšla druhýkrát v rade strelecky naprázdno a stále viac sa zapletá do zostupových pásiem. Podobne ako v minulom kole so Zborovom inkasovala prvý gól v 1.polčase a ten druhý v poslednej minúte duelu. V zostávajúcich 4 kolách ju čaká veľa práce, ale už musí začať bodovať.

Zborov nad Bystricou - Dolný Hričov 1:2 (1:1)

Góly: 16´Stanislav Frnka z 11m - 1:0, 44´Igor Turták - 1:1, 81´Patrik Turek - 1:2

Dolný Hričov je na jar poriadne nevyspytateľný tím. Pred týždňom prehral doma so Strečnom, teraz uspel rovnakým výsledkom v Zborove. 1.polčas patril domácim, ktorí ho okorenili vedúcim gólom Frnku z penalty v 16´min. Zlomovým momentom bol vyrovnávajúci gól Turtáka do šatne - 1:1. Po prestávke sa hral vyrovnaný futbal a bolo zrejmé, že kto vsieti druhý gól s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrá. V 81´min. sa to podarilo Patrikovi Turekovi - 1:2 a hostia tak udržali 4 kolá pred koncom 4 bodovú startu na lídra súťaže.

Strečno - Podvysoká 4:3 (1:1)

Góly: 28´Michal Chrobák - 0:1, 42´Jakub Ďuriš - 1:1, 48´Michal Chrobák - 1:2, 50´Jakub Oberta - 2:2, 60´Michal Chrobák - 2:3, 76´Jakub Oberta - 3:3, 84´Vojtech Oberta - 4:3

Pekný dramatický zápas predviedli oba tímy. Strečnu to v poslednej dobe ide veľmi dobre a posledné výsledky plánovalo potvrdiť aj s Podvysokou. Lenže hostia sa do svojho súpera pustili bez rešpektu a výborný deň mal ich strelec Chrobák. 3krát dostal hostí do vedenia a domáci museli 3krát doťahovať. Nakoniec v dramatickom závere strhol výhru na stranu Strečna kapitán Vojtech Oberta - 4:3. Pre Podvysokú je táto prehra, vzhľadom na sympatický výkon, príliš krutá. Strečno sa vydretými 3 bodmi posunulo už na 5.miesto tabuľky.

Skalité - Čadca B 0:4 (0:2)

Góly: 37´Andrej Tremboš - 0:1, 45´Michal Faťara - 0:2, 46´Michal Faťara - 0:3, 71´Dominik Dobda - 0:4, čisté konto udržal Lukáš Sedlák

Čadca B tentoraz nenechala nič na náhodu a proti poslednému tímu vyhrala rozdielom triedy. Domáci vzdorovali iba do prvého gólu Tremboša z 37´min. Od Faťaru inkasovali gól do šatne aj zo šatne a bolo po zápase. Definitívnu bodku za stretnutím dal v 71´min. Dobda - 0:4. Domácim po tejto prehre pomôže k záchrane v súťaži už len zázrak. Čadca B je na 3.mieste s 1 bodovou stratou na lídra a pokračuje v boji o 4.ligu.

Radoľa - Staškov 4:7 (4:0)

Góly: 1´Peter Vnuk - 1:0, 19´vlastný gól - 2:0, 35´Jakub Slafkovský - 3:0, 37´Andrej Čambora vlastný gól - 4:0, 47´Miroslav Polka - 4:1, 49´Pavol Korduliak - 4:2, 53´Miroslav Polka - 4:3, 58´Marek Grečmal z 11m - 4:4, 74´Miroslav Polka - 4:5, 80´Erik Perďoch z 11m - 4:6, 86´Erik Perďoch - 4:7

Tak takýto obrat v zápase sa len tak ľahko nevidí. Líder tabuľky bol po 1.polčase na kolenách a zrejme by si na jeho výhru nevsadil nikto. Ale futbal je krásny práve pre takéto chvíle. Radoľa v úvodnom dejstve doslova zvalcovala Staškov, pre ktorý to bola doslova nočná mora. K štvorgólovému vedeniu navyše prispeli sami hráči Staškova dvoma vlastnými gólmi. Pri 4 gólovom manku sa sen o postupe rozplýval. Ktovie čo sa udialo v kabíne hostí počas prestávky, lebo na ihrisko vybehlo úplne iné mužstvo. Plné odhodlania, chcenia obrátiť nepriaznivý stav, zrazu nebola žiadna lopta stratená. V 47´min. znížil Polka na - 4:1 a začali sa veci. O dve minúty dal ďalší gól hostí kapitán Korduliak a v 53´min. Polka znížil už na - 4:3. Radoľa sa úplne rozpadla a hostia ju dusili. V 58´min. zastavila obrana domácich útok hostí len za cenu nedovoleného zákroku a Grečmal z nariadenej penalty vyrovnal - 4:4. Strata 4 gólov bola zmazaná za 13 minút. Tlak hostí, ktorí boli razom na koni sa stupňoval ďalej a bolo len otázkou času kedy dajú vedúci gól. Ten sa podarilo vsietiť v 74´min. Polkovi, ktorý zavŕšil hattrick - 4:5. Pohodu hostí pretavil následne do ďalších dvoch gólov Perďoch a zavŕšil tak jeden z najpozoruhodnejších obratov v mládežníckych súťažiach na Strednom Slovensku. Nemusíme pripomínať, že hostia vďaka tomuto zápasu získali obrovské množstvo psychických síl do zostávajúcich kôl a stávajú sa hlavnými kandidátmi na postup do 4.ligy.

Belá - Rosina 3:0 (1:0)

Góly: 27´Marek Kubík - 1:0, 65´Marek Kubík - 2:0, 79´Marek Kubík - 3:0, čisté konto udržal Martin Franek

V zápase tabuľkových susedov potvrdila Belá, že doma je na jar mimoriadne silná. Rosinu zvládla bez väčších problémov rozdielom triedy. Strelecký deň mal Marek Kubík, autor hattricku. V kádri Rosiny sa nenašiel nikto kto by s ním súperil a tak sa Belá posunula v tabuľke na 9.miesto práve pred svojho súpera. Oba tímy sa už s najväčšou pravdepodobnosťou vyhnú záchranárskym prácam.