22.kolo - Sučany majú 4 kolá pred koncom pred Liskovou náskok 7 bodov, boj o 3.miesto bude ešte zaujímavý, Ľubochňa definitívne zostupuje, tabuľka strelcov bez zmien, vedie bezpečne Klačan

01.07.2011 14:47

22.kolo

Bešeňová - Lisková 1:1 (0:0)

Góly: 62´Patrik Hlavatý - 1:0, 68´Michal Macík - 1:1

Keďže Sučany mali voľno, mohla Lisková v prípade výhry stiahnuť náskok lídra na rozdiel 5 bodov. Ale čakal ju súper, ktorý doma ešte nestratil ani bod a fantastickú bilanciu si hodlal predĺžiť. Kvalitou možno jeden z najlepších zápasov súťaže v 1.polčase gól nepriniesol. Diváci si museli počkať na góly až po prestávke. Ako prvý sa presadil po hodine hry domáci Hlavatý. Svojim 10.gólom sezóny naklonil misky váh na stranu Bešeňovej. Lisková stihla odpovedať už o 6 minút, 13.gólom Macíka v sezóne. Hostia síce zobrali Bešeňovej na jej ihrisku prvé body v ročníku, ale bod je pre nich málo, vzhľadom na to, že 4 kolá pred koncom súťaže strácajú na Sučany 7 bodov. Bešeňová ziskom bodu preskočila v tabuľke Liesek a je na 5.mieste.

Rabča - Sihelné 1:1 (0:0)

Góly: 60´František Gábor - 1:0, 68´Mário Kolčák - 1:1

Zaujímavý a vyrovnaný zápas sa odohral v Rabči. Predposledný tím tabuľky zabojoval a proti štvrtému Sihelnému sa poriadne vytiahol. Priebeh zápasu bol veľmi podobný ako v Bešeňovej. Po bezgólovom 1.polčase sa do vedenia dostali domáci zásluhou prvého gólu Gábora v sezóne. O vyrovnanie sa postaral v 68´min. Kolčák - 1:1. Sihelné už víťazný gól nedokázalo skórovať a tak je stále na 4.mieste. Rabča síce získala bod, ale strata na Zuberec sa zväčšila na 7 bodov a šanca domácich na záchranu je už veľmi malá.

Ľubochňa - Oravské Veselé 0:4 (0:2)

Góly: 1´Július Tomašák - 0:1, 21´Matúš Romaňák - 0:2, 49´Július Tomašák - 0:3, 90´Michal Mrocek - 0:4, čisté konto udržal Michal Kocúr

Ľubochňa opäť podala veľmi slabý výkon a po ďalšej zaslúženej a jasnej prehre zostupuje do 1.triedy. Hostia sa na výhru ani príliš nenadreli a definitívne si zabezpečili 5.ligu aj v ďalšej sezóne. Prvé jarné góly vsietil najlepší strelec hostí Tomašák. Vedúci vsietil hneď v prvej minúte. Ten druhý tesne po prestávke. Medzitým sa presadil Romaňák a v záverečnej minúte ešte Mrocek. 4 gólové víťazstvo hostí mohlo byť ešte aj vyššie, keby Veselé využilo všetky svoje šance.

Liesek - Liptovský Mikuláš 34 Palúdzka 1:2 (1:0)

Góly: 24´Štefan Paľa - 1:0, 48´Tomáš Staroň - 1:1, 65´Juraj Piatka - 1:2

O najväčšie prekvapenie kola sa postarali hráči Palúdzky, ktorí dokázali uspieť naplno na pôde Lieseka a vrátili mu jesennú prehru - 1:3. Liesek by sa v prípade výhry dostal na 3.miesto tabuľky a zápas začal aktívnejšie. Svoje úsilie pretavil do vedúceho gólu Paľa v 24´min. - 1:0. Do prestávky mali ešte niekoľko šancí na potvrdenie vedenia, ale neuspeli a tak sa k slovu dostali bojovní hostia. Hneď po prestávke šokoval domácich vyrovnaním Staroň - 1:1. V 65´min. už Palúdzka viedla. Liesek neustrážil Piatku a bolo - 1:2. Domáci sa dostali do kŕča a počas zostávajúcich minút už nedokázali obrátiť výsledok. Palúdzka si nečakanou výhrou zaistila už 4 kolá pred koncom súťaže istotu 5.ligy aj v budúcom ročníku.

Zuberec - Likavka 3:2 (1:1)

Góly: 16´Martin Hrudál - 0:1, 23´Matej Šiška - 1:1, 61´Samuel Šenkár - 2:1, 84´Ján Janota - 3:1, 90´Martin Hrudál - 3:2

Zuberec zvládol dôležitý zápas v boji o záchranu a odskočil Rabči už na rozdiel 7 bodov. Proti Likavke nezačali domáci najlepšie a po góle Hrudála v 16´min. prehrávali - 0:1. Lenže o 7 minút vyrovnal Šiška a po prestávke sa prejavila väčšia vôľa domáceho tímu po zisku 3 bodov. V 61´min. zvýšil Šenkár na - 2:1 a definitívnu poistku pridal 6 minút pred koncom Janota - 3:1. Kontaktný gól Hrudála v poslednej minúte už na výhre domácich nič nezmenil. Zubercu chýbajú 4 kolá pred koncom na definitívnu záchranu ešte 2 body.

Zákamenné - Vrútky 3:2 (2:1)

Góly: 10´Richard Kakus - 1:0, 29´Jakub Šenšel - 1:1, 40´Richard Kakus - 2:1, 53´Viktor Rác - 2:2, 62´Tomáš Juriga - 3:2, v 70´min. nepremenil domáci kapitán Tomáš Rončák za stavu - 3:2 penaltu

Zákamenné si výhrou nad Vrútkami priblížilo hornú polovicu tabuľky, ale zápas to nebol vôbec jednoduchý. Na vedúci gól Kakusa dokázali hostia odpovedať gólom Šenšela. Do prestávky Zákamenné opäť viedlo po druhom zásahu Kakusa. Lenže po prestávke hostia duhýkrát vyrovnali, tentoraz sa presadil Rác - 2:2. Víťazný gól, svoj 15.gól sezóny, vsietil Juriga v 62´min. - 3:2. V 70´min. mal definitívne rozhodnutie na kopaček kapitán Rončák, ale zahodil penaltu. Vrútky boli v záverečnej dvadsaťminútovke blízko k vyrovnaniu, ale domáca obrana odolala a vrátila Vrútkam prehru z jesene rovnakým pomerom - 3:2.