22.kolo - Lučenec nehral, ale 1.miesto udržal, Kysucké Nové Mesto prehralo vo Fiľakove, šláger kola pre Námestovo, Zvolen uspel v Čadci, Fekete stále prvý medzi strelcami, ale doťahuje sa na neho Kútik z Badína

19.08.2011 12:56

22.kolo

Bytča - Lučenec 6:1 - odohrané 25.5.2011 - detaily nepoznáme

Fiľakovo - Kysucké Nové Mesto 3:2 (2:1)

Góly: 5´František Tóth - 1:0, 22´Martin Holák - 1:1, 35´Dominik Baláž z 11m - 2:1, 76´Martin Holák - 2:2, 85´Richard Kasza z 11m - 3:2

Hostia sa mohli v prípade zisku bodu dostať priebežne na 1.miestom keďže Lučenec bude zápas v Bytči dohrávať 25.5. Lenže domáci, ktorí bojujú o zotrvanie v súťaži podali oduševnený výkon. Navyše im výrazne padli vhod dve penalty, ktoré de facto rozhodli zápas. Fiľakovo malo výborný štart do zápasu a už v 5´min. sa ujalo vedenia gólom Tótha - 1:0. Hostia postupne vyrovnali hru a začali mať aj navrch. Vyrovnávajúci gól bol len otázkou času. V 22´min. sa oň zaslúžil Holák - 1:1. Domáci eliminovali tlak hostí v 35´min., kedy sa opäť ujali vedenie gólom Baláža z pokutového kopu - 2:1. Po prestávke vrhli hostia všetky sily do útoku, ale chýbali im góly. S blížiacim sa záverom zápasu sa stupňovala nervozita na ihrisku, ktorá vyvrcholila v 68´min. červenou kartou pre hráča hostí. Aj napriek tomu sa hosťom predsa len podarilo zrovnať stav. V 76´min. upravil na - 2:2 svojim druhým gólom v zápase Holák. Následne však videl ďalšiu červenú kartu hráč Kysuckého Nového Mesta a početnú prevahu o 2 mužov dokázali domáci využiť. V 85´min. dostali výhodu druhého pokutového kopu, ktorý premenil Kasza a vybojoval pre Fiľakovo cenné 3 body. V nervóznom závere, ktorý nie celkom zvládol hlavný rozhodca padli ešte dve červené karty. Po jednej na každej strane. Fiľakovo sa výhrou posunulo na 14.miesto tabuľky o bod pred Bytču. Kysucké Nové Mesto nevyužilo šancu posunúť sa na 1.miesto tabuľky, ale stále zostáva v reálnej hre o 2.ligu.

Námestovo - Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

Góly: 58´Marián Šmiheľ - 1:0, čisté konto udržal Jozef Jadroň

Šláger kola o špicu tabuľky priniesol vyrovnaný futbal, v ktorom prevládali obrany nad útokmi. Predovšetkým hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany a čakali na protiútoky. Domáci sa snažili tvoriť, ale stroskotávali na pozornej defenzíve hostí. Prvý polčas veľa gólových príležitostí nepriniesol a tak bolo jasné, že zápas môže rozhodnúť jedna vydarená akcia. Tak sa aj stalo. V 58´min. bol na konci domácej akcie Šmiheľ a zatiaľ asi svojim najdôležitejším gólom kariéry rozhodol o 3 bodoch pre Námestovo. Liptáci v zostávajúcich minútach zmenili spôsob hry v snahe vyrovnať, ale čo prešlo cez pevnú domácu obranu, spoľahlivo pochytal brankár Jadroň, ktorý si pripísal už neuveriteľnú 14 nulu v sezóne. Námestovo sa výhrou dostalo pred Liptákov na 3.miesto tabuľky a bodovo sa dotiahlo na vedúci Lučenec i druhé Kysucké Nové Mesto. Boj o 2.lihu bude ešte v zostávajúcich 7 kolách mimoriadne zaujímavý, pretože z neho po prehre nevypadli ani hostia.

Badín - Nová Baňa 5:2 (3:1)

Góly: 7´Róbert Kútik - 1:0, 31´Ľubomír Willwéber - 2:0, 38´Michal Marek - 2:1, 45´Patrik Tužinský - 3:1, 47´Erik Masár - 4:1, 70´Michal Marek - 4:2, 76´Juraj Golecký - 5:2

Badín rozhodol o povinnej výhre nad Novou Baňou vydareným 1.polčasom, v ktorom si vypracoval dvojgólový náskok. V ofenzívne ladenmo zápase mal prvé slovo najlepší strelec Badína Kútik. V 7´min. svojim 16.gólom v sezóne otvoril skóre - 1:0. V 31´min. zvýšil domáce vedenie po sérii zahodených šancí Willwéber - 2:0. Hostí vrátil na chviľu do zápasu po nedorozumení domácej obrany Marek - 2:1, ale rozhodujúci moment zápasu sa odohral v poslednej minúte 1.polčasu. Nová Baňa neprikryla Tužinského a bolo - 3:1. Hneď po prestávke zvýšil domáci náskok Masár - 4:1 a zápas sa už len dohrával. Sympatické na výkone hostí bolo, že nerezignovali a za aktivitu boli odmenení druhým gólom Mareka v 70´min. - 4:2. Záverečné slovo v zápase mal Golecký štvrťhodinu pred koncom - 5:2. Badín si výhrou udržal 5.miesto tabuľky a dotiahol sa na rozdiel 2 bodov k štvrtému Liptovskému Mikulášu. Nová Baňa zostala na 13.mieste, ale bodovo sa na ňu doťahuje Fiľakovo a to pre hostí znamená ešte náročných 7 kôl.

Bánová - Dolný Kubín 5:0 (1:0)

Góly: 8´Matej Halama - 1:0, 54´Filip Kováč - 2:0, 61´Peter Jasenovský - 3:0, 82´Filip Kováč - 4:0, 84´Peter Jasenovský - 5:0, čisté konto udržal Matej Matejčík

Bánová po dvoch výsledkovo nevydarených domácich zápasoch opäť zabrala naplno a nadviazala na predchádzajúce jarné výkony. Proti Dolnému Kubínu jej vyšiel úvod zápasu a už vo 8´min. vsietil vedúci gól Halama - 1:0. Hostia potom dokázali vzdorovať aktívnejšiemu súperovi počas celého 1.polčasu, ale v tom druhom sa prejavili rozdiely aj v kondičnej pripravenosti tímov a Bánová už mala jasne navrch. Prejavilo sa to aj na výške skóre. Dvakrát sa presadili Kováč s Jasenovským a keďže hostia sa nezmohli na nič, zrodil sa výsledok - 5:0 pre Bánovú. Domáci si jasnou výhrou upevnili 8.miesto. Dolný Kubín je v tabuľke hneď za nimi, ale s 8 bodovou stratou.

Čadca - Zvolen 1:3 (0:2)

Góly: 22´Martin Huďan - 0:1, 23´René Paraj - 0:2, 70´Ján Kouřil vlastný gól - 1:2, 90´Jozef Uličný - 1:3

Zvolen potvrdil svoje ambície vybojovať 5.miesto aj v Čadci. Od začiatku bol lepším tímom a v polovici 1.polčasu dvoma gólmi v rozpätí 2 minút rozhodol o výsledku. Presadil sa mladík Huďan a Paraj. Po prestávke sa domáci pokúsili o zvrat, ale podarilo sa im len znížiť vďaka vlastnému gólu Kouřila - 1:2. V závere zápasu hostia aktívnou hrou nepustili Čadcu do tlaku a v poslednej minúte spečatili výhru tretím gólom Uličného - 1:3. Zvolen je na 6.mieste v tesnom závese za Badínom. Čadca naďalej uzatvára prvú desiatku tabuľky.

Žiar nad Hronom - Tvrdošín 4:1 (1:0)

Góly: 18´Jozef Janúch - 1:0, 48´Jozef Janúch - 2:0, 51´Daniel Mensár - 2:1, 58´Filip Vuong - 3:1, 81´Matúš Glab - 4:1

Žiar takisto bojuje o 5.miesto tabuľky a tak si nemohol dovoliť zaváhanie proti nováčikovi. Dôležitý prvý gól zápasu prišiel v 18´min. z kopačky Janúcha, na ktorý nadviazal ten istý hráč aj 3 minúty po prestávke. Práve tento gól odoštartoval najzaujímavejšiu fázu zápasu. V 51´min. totiž znížil Mensár - 2:1, ale v 58´min. pridal tretí domáci gól Vuong. V poslednej polhodine zápasu tempo hry opadlo. Domáci kontrolovali priebeh a hostia nemali dostatok síl na prípadný zvrat. V 81´min. ešte prikrášlil výhru domácich Glab. Žiar sa udržal v hre o 5.miesto a boj o túto priečku bude ešte zaujímavý.

Kremnička - MFK Banská Bystrica 0:6 (0:5) - dohrávka 17.5.2011

Góly: 6´Patrik Murín - 0:1, 18´Róbert Greško - 0:2, 31´Filip Rafanides - 0:3, 39´Tomáš Gregor - 0:4, 45´Andrej Bánovský - 0:5, 49´Tomáš Kocka vlastný gól - 0:6, čisté konto udržal Dušan Poláček

Derby dohrávka mala jednoznačný priebeh. Hostia poľahky natiahli sériu zápasov s výhrou na 3 a dobre sa naladili na náročný duel v Bánovej. O všetko sa rozhodlo už v 1.polčase. Hostia nastrieľali bezradnému súperovi 5 gólov a vyzeralo to aj na dvojciferný výsledok. Po prestávke si dal hneď vlastný gól Kocka, ale potom sa gólostroj hostí zastavil. S prehľadom doviedli zápas do víťazného konca a po dlhšej dobe sa im podarilo udržať aj čisté konto. Vyzerá to tak, že Kremnička sa v tejto sezóne prvej výhry v 3.lige asi nedočká.