22.kolo - O titul si to rozdá už len Rajec s Černovou, Terchová zostupuje do 5.ligy, Liptovský Hrádok opäť stratil v boji o záchranu, dramatický bude boj o 3.miesto, Makuka z Hôrok skóroval už 27krát

01.06.2011 21:44

22.kolo

Oravská Jasenica - Černová 1:3 (0:1)

Góly: 6´Ján Dvorský - 0:1, 65´Pavol Katrenčík - 1:1, 72´Dávid Lovasovič - 1:2, 87´Dávid Lovasovič - 1:3

Oravská Jasenica nastúpila proti Černovej s odhodlaním potvrdiť 3 body z Krásna, ktoré neprehralo 11.zápasov no jaseničanom sa túto šnúru podarilo pretrhnúť. Ale Černovej, bojujúcej o titul sa podarilo narušiť domáce plány rýchlym gólom už v 6.minúte po zlom výkope domáceho brankára a po chybe P.Katrenčíka domáci Oravan inkasoval po 282 minútach - 0:1.Prvý polčas sa vyvíjal opatrne z obidvoch strán no jaseničania chceli streliť vyrovnavajúci gól, čo sa im však do polčasu nepodarilo a tak sa išlo do šatní za stavu - 0:1. Jaseničania mali viac príležitostí na gól no šance, ktoré mali sa im nepodarilo premeniť, v 65.min sa ocitol v šestnáske hostí domáci P.Katrenčík a s prehľadom preda len vyrovnal na - 1:1. Černová si chcela vziať na Liptov 3 body, aby mohla pokračovať v boji o titul. A v 72.min po rohovom kope hostí našiel K.Grieš svojho spoluhráča,  ktorý doklepol do domácej brány - 1:2. Jaseničania sa snažili streliť ešte vyrovnávajúci gól, no šance sa im nepodarilo premeniť. V 79.min po centri Kavoňa hlavičkoval K.Graňák, ale hosťujúci brankár podržal svoje mužstvo. V 84.min priamy kop zahral Kavoň, ale opäť podržal hostí vynikajúcim zákrokom hosťujúci gólman. V 86.min sa domáci hráči snažili streliť vyrovnávajúci gól, keď A.Grieš urobil 3 hráčov a krásne prihral K.Graňákovi, ktorý sám v šestnáske nepremenil. Domáci vysunuli obranu vyššie a v 87.min hostia zvýšili na - 1:3. Černová si tak na Orave vybojovala 3 body a drží sa v boji o titul. Naopak Oravan bude musieť vyhrať v 23.kole v Terchovej, ak chce ešte pomýšľať na hornú polovicu tabuľky.

Liptovské Sliače - Krásno 3:3 (2:1)

Góly: 12´Daniel Frič - 1:0, 20´Roman Mikulec z 11m - 2:0, 28´Tomáš Tomčala - 2:1, 83´Daniel Frič - 3:1, 85´Marián Ondrúšek - 3:2, 90´Marián Ondrúšek - 3:3

Súboj o priebežné 4.miesto tabuľky musel prítomných divákov uspokojiť. Útoky prevládali nad obranami a tak sa od úvodu bolo na čo pozerať. Domáci začali náporom, z ktorého v úvodnej dvadsaťminútovke vyťažili 2 góly. Najprv sa presadil v 12´min. Frič a na - 2:0 zvýšil z penalty Mikulec. Hostia však nerezignovali a veľmi rýchlo sa vrátili naspäť do zápasu. V 28´min. znížil Tomčala na - 2:1. V ďalšom priebehu 1.polčasu sa hra trochu skľudnila a viac gólov už nepadlo. Po zmene strán pokračovala v úvode opatrnejšia hra, ale záver bol infarktový. V 83´min. zvýšil Frič na - 3:1 a domáci sa už radovali. Nepodceňovať záverečné minúty im pripomenuli hostia. V 85´min. skorigoval Ondrúšek na - 3:2 a v záverečnom finiši vybojoval bod pre hostí opäť Ondrúšek - 3:3. Domácich môže strata 2 bodov mrzieť, lebo sa mohli bodovo dotiahnuť na 3.miesto Hôrok.

Lietavská Lúčka - Terchová 11:1 (6:1)

Góly: 6´Ján Čerňan - 1:0, 7´Jakub Baranovič - 2:0, 25´Ján Čerňan - 3:0, 29´Juraj Noga z 11m - 3:1, 35´Ján Čerňan - 4:1, 38´Patrik Frko - 5:1, 43´Patrik Frko - 6:1, 66´Martin Komanec - 7:1, 76´Michal Šimún - 8:1, 80´Patrik Frko - 9:1, 83´Martin Komanec - 10:1, 86´Martin Komanec - 11:1

Lietavská Lúčka zvládla dôležitý zápas v boji o záchranu a zo stretnutia si spravila exhibíciu. 3 domáci hráči zaznamenali hattrick, keď sa presadili Čerňan, Frko a Komanec. O jediný čestný úspech hostí sa postaral z penalty Noga. Terchová vyrovnala svoj negatívny rekord v ročníku, keď v 6.kole prehrala v Hôrkach - 1:11. Vyzerá to tak, že ak sa potvrdia kuloárne reči, že MŠK Žilina B prihlási svoj tím len do 4.ligy, zostúpia podľa všetkého v tomto ročníku až 3 tímy. Z tohto pohľadu má táto výhra pre domácich ešte väčší význam.

Závažná Poruba - Rajec 0:3 (0:0)

Góly: 64´Róbert Židek - 0:1, 66´Tomáš Židek - 0:2, 85´Martin Kordiš - 0:3, čisté konto udržal Matej Fraštia

Rajec urobil ďalší rázny krok na ceste do 3.ligy. Dokázal zvládnuť veľmi náročný zápas v Závažnej Porube, kde sa ľahko body nezbierajú. O všetko sa rozhodlo až v 2.polčase. V 1.polčase mali miernu prevahu hostia, ale do vyložených príležitostí sa príliš nedostávali. Až v 2.polčase, keď svoj tlak vystupňovali prišli aj góly. V 64´min. otvoril skóre Róbert Židek - 0:1 a o 2 minúty pridal poistku Tomáš Židek - 0:2. Domáci už na zvrat v zápase proti lepšiemu súperovi nemali a v závere ešte prikrášlil zaslúženú výhru Rajca Kordiš - 0:3. Rajec si 4 kolá pred koncom súťaže udržal 3bodový náskok pred Černovou.

Hôrky - Predmier 2:2 (1:1)

Góly: 13´Stanislav Makuka - 1:0, 24´Lukáš Čička - 1:1, 72´Lukáš Čička - 1:2, 86´Stanislav Makuka - 2:2

Predmier sa po dobrých výkonoch dostal na dostrel k 3.miestu, ktoré patrilo práve Hôrkam. Ak si chceli domáci udržať aspň akú takú šancu na 1.miesto museli bezpodmienečne vyhrať. Úvod patril im a dočkali sa aj vedúceho gólu. V 13´min. ho vsietil najlepší strelec ligy Makuka - 1:0. Lenže aj hostia majú svojho kanoniera. Čička využil zaváhanie domácej obrany a v 24´min. vyrovnal - 1:1. Hra sa potom na dlhé minúty vyrovnala a obraz sa prakticky zmenil až po vedúcom góle hostí v 72´min. Čička svojim druhým gólom naklonil misky váh na stranu Predmiera. Hôrky v tejto chvíli stratili aj 3.miesto a tak museli zapnúť na vyššie obrátky. Zo záverečného náporu vyťažili aspoň vyrovnanie, o ktoré sa postaral 27.gólom v sezóne Makuka - 2:2. Hôrky teda udržali 3.miesto, ale stratili reálne šance na titul. Predmier sa remízou udržal v hre o 3.miesto.

Liptovský Hrádok - Stráňavy 1:1 (0:0)

Góly: 53´Radoslav Lončík z 11m - 0:1, 80´Ján Majzlík - 1:1

Liptovský Hrádok sa chytal pred zápasom slamky, ale na oživenie boja o záchranu potreboval 3 body. Práve táto skutočnosť asi zväzovala domácim hráčom nohy a hra sa im príliš nedarila. Počas celého 1.polčasu nenašli pri zakončení dostatok pokoja a tak bol stav bezgólový. Navyše im škrt cez rozpočet spravil v 53´min. hosťujúci Lončík, ktorý premenil nariadený pokutový kop - 0:1. Domáci sa nevzdávali, naďalej bojovali, ale všetko bez efektu. V 80´min. aspoň vyrovnali na - 1:1, keď sa presadil Majzlík. 3 body sa im už v závere nepodarilo strhnúť na svoju stranu a tak ich situácia začína byť kritická.

Raková - Trstená 2:0 (1:0)

Góly: 15´Peter Goralka - 1:0, 80´Branislav Franek - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Baránek

Rakovej začína tiecť do kopačiek a proti nováčikovi musela bodovať. V nervóznom zápase sa jej to aj podarilo, lebo bola efektívnejšia v koncovke ako jej súper. V 1.polčas domácim výrazne pomohol vedúci gól Goralku - 1:0 a počas celého zápasu sa im darilo držať tesný náskok. V čase, keď sa hostia nadychovali k záverečnému náporu pridal Franek 10 minút pred koncom poistku - 2:0. Raková sa výhrou dostala o 1 bod pred svojho súpera, ale pre oba tímy budú ešte záverečné 4 kolá veľmi náročné.