23.kolo - Černová prehrala s Krásnom a Rajec má náskok 6 bodov, Trstená zakopla so Závažnou Porubou, Liptovský Hrádok zdolal Sliače a boj o záchranu sa zamotáva, rozhodne sa asi až v poslednom kole, dramatizuje sa tabuľka čistých kont brankárov

01.06.2011 22:13

23.kolo

Rajec - Lietavská Lúčka 2:0 (1:0)

Góly: 40´Róbert Židek - 1:0, 63´Michal Dubovan - 2:0, čisté konto udržal Matej Fraštia

Rajec urobil ďalší dôležitý krok na ceste do 3.ligy a definitívu môže spečatiť za istých okolností už v nasledujúcom kole. Lietavská Lúčka nabudená vysokou dvojcifernou výhrou nad Terchovou však nepredala svoju kožu lacno. Takmer celý prvý polčas držala bezgólový stav a nebyť vedúceho gólu Žideka v 40´min., ktorý domácim výrazne pomohol, ktovie ako by sa to skončilo. 2.polčas už skúsenejší domáci kontrolovali a v 63´min. navyše pridali poistku z kopačky Dubovana - 2:0. Matej Fraštia si opäť udržal čisté konto, už svoje 6. v sezóne a tlačí sa na vedúcu dvojicu Vaculík, Greňo. Rajec má všetko vo svojich rukách a už v Oravskej Jasenici bude mať možnosť v prípade zaváhania Černovej rozhodnúť o titule. Lietavská Lúčka pokračuje v boji o záchranu.

Černová - Krásno 0:2 (0:1)

Góly: 24´Ján Ševec - 0:1, 60´Branislav Macura - 0:2, čisté konto udržal Miroslav Greňo

Minuloročný treťoligista z Krásna hrá s blížiacim sa záverom ligovej súťaže stále lepšie a lepšie. Výbornú formu potvrdil aj na pôde dvojnásobného majstra 4.ligy a kandidáta na titul aj v tejto sezóne. Hostia boli od začiatku zápasu aktívnejší, rýchlejší a smerom dopredu priamočiarejší. Gól Ševeca z 24´min. bol logickým vyústením ich útočnej snahy - 0:1. Černovej nemožno uprieť snahu, veď bojovala o veľa, ale tentoraz jednoducho na súpera nestačila. V 2.polčase sa zdalo, že by im mohla svitnúť nádej aspoň na vyrovnanie, ale keď sa nadychovali k náporu, udrel najlepší strelec hostí Macura a v 60´min. pridal gól na - 0:2. Brankár Krásna Greňo nepustil za seba žiadnu loptu a so 7.čistým kontom sa dotiahol na vedúceho Vaculíka z Predmiera. Krásno sa výhrou posunulo už na 3.miesto tabuľky. Černová je na 2.mieste, ale na lídra z Rajca už stráca 3 kolá pred koncom ligy 6 bodov.

Terchová - Oravská Jasenica 0:3 - kontumačne, podľa SP čl.100/b, domáci nastúpili na zápas len s 5 hráčmi, čo nie je dostatočný počet, aby sa mohlo začať stretnutie

Liptovský Hrádok - Liptovské Sliače 4:1 (2:0)

Góly: 17´Michal Sajták - 1:0, 38´Patrik Kováč - 2:0, 82´Viktor Kudláček - 3:0, 86´Daniel Frič - 3:1, 90´Viktor Kudláček - 4:1

Perfektný výkon domácich, ktorí si s prehľadom poradili stímom z hornej polovice tabuľky a výrazne oživili svoje šance na záchranu. Od úvodu bol Hrádok lepším tímom a prvopolčasovú aktivitu pretavil do dvojgólového vedenia, keď sa presadili Sajták a Kováč - 2:0. Po prestávke domáci hráči eliminovali narastajúci tlak hostí s v záverečnej desaťminútovke ešte zvýšili náskok. V 82´min. skóroval prvýkrát Kudláček - 3:0. Hosťujúci Frič síce znížil v 86´min. na - 3:1, ale záverečné slovo mal v poslednej minúte opäť Kudláček - 4:1. Liptovský Hrádok je po výhre síce stále predposledný, ale na tímy, ktoré sú v tabuľke nad ním stráca už len minimálne. Sliače už sezónu iba dohrávajú, ale s takýmito výkonmi sa sotva udržia v prvej sedmičke súťaže.

Predmier - Raková 7:1 (4:0)

Góly: 1´Lukáš Čička - 1:0, 9´Pavol Čička - 2:0, 21´Andrej Pobijak - 3:0, 29´Lukáš Čička - 4:0, 46´Miloš Klus - 5:0, 82´František Cedzo - 6:0, 88´Róbert Bačík - 7:0, 89´Dávid Gulčík - 7:1, v 57´min. nepremenil domáci brankár Alexander Vaculík za stavu - 5:0 penaltu

Predmier rovnako ako Krásno podáva v závere ligy výborné výkony a bojuje o 3.miesto tabuľky. Proti zostupom ohrozenej Rakovej to bol rýchly proces. V 21´min. už bolo po góloch Lukáša Čičku, Pavla Čičku a Pobijaka - 3:0. Do prestávky pridal ďalší zásah Lukáš Čička. Hneď po príchode z kabín zvýšil na - 5:0 Klus a domáci mali v 57´min. ideálnu šancu na šiesty gól, ale brankár Vaculík nepremenil penaltu. Aj napriek tomu domáci ešte nyvýšili vedenie, keď sa v závere zápasu presadili Cedzo a Bačík. Hosťujúci Gulčík zmaril Vaculíkovi v 89´min. už takmer vychytanú 8.nulu a upravil na konečných - 7:1. Raková sa prehrou dostala 3 kolá pred koncom opäť do zložitej situácie a ešt bude musieť tuho bojovať o 4.ligu.

Stráňavy - Hôrky 3:1 (1:0)

Góly: 36´Jakub Ondák - 1:0, 60´Tibor Stanco - 2:0, 63´Stanislav Makuka - 2:1, 73´Jakub Ondák - 3:1

Perfektný výkon Stráňav, ktoré dokázali eliminovať hru Hôrok a zslúžene získali cenný skalp. Hrdinom duelu bol dvojgólový strelec domácich Ondák. Najprv v 36´min. otvoril skóre a v 73´min. ho aj uzavrel. Medzitým sa presadili domáci Stanco a hosťujúci kanonier súťaže Makuka, ktorý už dal svoj 28.gól v sezóne. Sám však na všetko nestačí a najväčším problémom hostí je fakt, že okrem Makuku nie je prakticky nikto schopný v rozhodujúcich chvíľach potiahnuť tím a vsietiť gól. Hôrky sa po ďalšej strate bodov prepadli až na 5.miesto. Stráňavy sú na 9.mieste a ich šanca na hornú polovicu tabuľky stále žije.

Trstená - Závažná Poruba 1:3 (1:1)

Góly: 5´Tomáš Ulrich - 1:0, 27´Marek Herčut - 1:1, 65´Marek Herčut - 1:2, 89´Viliam Tomo - 1:3

Trstená začína mať výrazné problémy a v zápasoch platí nováčikovskú daň. Proti Závažnej Porube začal tento sympatický tím útočne a v 5´min. sa dostal do vedenia po zásahu Ulricha - 1:0. S pribúdajúcimi minútami sa ale do zápasu dostali aj hostia a tesne pred koncom prvej polhodiny zápasu vyrovnali Herčutom na - 1:1. Trstená vrhla v 2.polčase všetky sily do útoku v snahe vybojovať za každú cenu 3 body, ale v 65´min. sa nevyhla chybe, ktorú potrestal druhým gólom v zápase Herčut - 1:2. Ako sa hovorí chudobnému aj s hrnca vykypí. Trstená bojovala do poslednej minúty aspoň o bod, ale chýbalo jej trošku šťastia a pokoja v zakončení. V 89´min. dostala tretí gól od Toma a bolo rozhodnuté - 1:3. Situácia v Trstenej teda nie je 3 kolá pred koncom vôbec ideálna. Vzhľadom na to, že so súťažou sa rozlúči asi trojica tímov, budú záchranárske práce ešte náročnejšie.