23.kolo - Ašpiranti na postup jasne vyhrali a blížia sa do veľkého finále, ostro sledovaný súboj roka Bacúch - Hontianske Nemce sa blíži, Látky vyhrali prestrelku v Braväcove a ešte viac zdramatizovali boj o záchranu, Janova Lehota zostupuje

30.05.2011 22:18

23.kolo

Bacúch - Detva 5:0 (2:0)

Góly: 25´Peter Beraxa - 1:0, 40´Peter Beraxa - 2:0, 63´Michal Martinec - 3:0, 76´Juraj Auxt - 4:0, 87´Patrik Purgat - 5:0, čisté konto udržal Marek Mucha (78´Matúš Pribylina)

Domáci tím podal jeden z najlepších výkonov v sezóne a vrátil Detve doteraz jedinú prehru v súťaži aj s úrokmi. Zdravo agresívnou, kombinačnou hrou vnútili domáci Detve svoj štýľ a ovládli duel. Hrdinom 1.polčasu bol dvojgólový strelec Beraxa, po prestávke sa k nemu pridal druhý najlepší strelec ligy Martinec a v záverečnej štvrťhodine ešte prikrášlili jasnú výhru lídra Auxt s Purgatom. Sympatické od domácich trénerov bolo striedanie brankárov, keď za rozhodnutého stavu dostal príležitosť aj náhradný gólman Pribylina. Bacúch tak 3 kolá pred koncom stále drží jednobodový náskok na čele.

Pliešovce - Hontianske Nemce 0:3 (0:0)

Góly: 52´Martin Lihocký - 0:1, 56´Lukáš Gembický - 0:2, 74´Juraj Marunčiak - 0:3, čisté konto udržal Andrej Šille

Ani druhý ašpirant na postup nezaváhal, aj keď v 1.polčase sa nedokázal strelecky presadiť. Až po prestávke zúročil prevahu aj gólovo. V 52´a 56´min. sa presadili Lihocký a 32.gólom sezóny aj L.Gembický. Od tohto momentu sa už zápas len dohrával a v 74´min. Marunčiak ešte vylepšil jasnú výhru hostí. H.Nemce si splnili povinnosť a neustále tlačia na vedúcu pozíciu Bacúcha. Pliešovce aj napriek prehre zostali na 6.mieste. Zdá sa, že o postupujúcom sa rozhodne až o 2 týždne v priamom súboji Bacúch - Hontianske Nemce.

Góly: 49´Ján Kasza - 1:0, 52´Andrej Mazúr - 2:0, 66´Michal Ziman - 3:0, 83´Ján Kasza - 4:0, 89´Ján Kasza - 5:0, čisté konto udržal Ivan Mriška

Domáca Kremnica privítala na svojej pôde o záchranu bojujúce Hámre a na ihrisku to bolo aj vidieť. Prvý polčas bol z oboch strán veľmi slabý, keď ani jedno mužstvo neukázalo takmer nič. Oba celky pripomínali zápas prípraviek, keď sa im nedarilo kombinovať. Druhý polčas však favorizovaní domáci pozdvihli hlavy a začali hrať svoju kombinačnú hru a postupne rozobrali súpera. Hattrickom sa blysol kanonier domácich Kazsa, a po jednom góle pridali Ziman s Mazúrom. Hostia môžu ďakovať skvelému Melišovi v bráne, že sa výsledok skončil ,,iba´´ 5-0.

Dudince - Očová 1:3 (1:1)

Góly: 8´Peter Huliak - 0:1, 44´Stanislav Didi - 1:1, 71´Dávid Čerhýň - 1:2, 86´Peter Huliak - 1:3

Pre oba tímy to bol mimoriadne náročný duel najmä na psychiku. Hostia si v prípade výhry mohli prakticky zabezpečiť 5.ligu aj v budúcej sezóne, domáci potrebovali body ešte viac, lebo tímy z chvosta tabuľky sa nebezpečne doťahujú. Nakoniec sa v zápase radovali hostia, pretože boli lepším a najmä efektívnejším tímom. Už vo 8´min. im zabezpečil vedenie Huliak - 0:1. Domáci zbrane nezložili a podarilo sa im vyrovnať tesne pred prestávkou vďaka gólu Didiho - 1:1. V 2.polčase prežili hostia nápor Dudiniec bez väčších problémov a udreli druhýkrát. V 71´min. sa premiérového zásahu dočkal striedajúci Čerhýň - 1:2. Záverečné slovo pri zúfalom nápore domácich mal opäť Huliak a vystrelil Očovej nielen 3 body, ale na 99% aj istotu 5.ligy aj v ročníku 2011/2012.

Stožok - Kováčová 4:0 (3:0)

Góly: 10´Marek Kuric - 1:0, 16´Ján Kyseľ - 2:0, 45´Marek Kuric z 11m - 3:0, 60´Tomáš Ľupták - 4:0, čisté konto udržal Peter Sliacky

Stožok je na jar tímom dvoch tvárí. Kým vonku všetko prehráva, doma naopak boduje takmer vždy naplno. Plný bodový zásah si domáci tím pripísal aj proti Kováčovej. Stožok urobil krátky proces v úvodnej štvrťhodine a dvoma gólmi získal kontrolu nad zápasom. Navyše v poslednej minúte 1.polčasu dal z penalty Kuric na - 3:0 a definitívne rozhodol. 2.polčas sa už iba dohrával a domáci Ľupták bol v ňom jediným strelcom. Kováčová je po tejto prehre stále v neistote, lebo na potvrdenie účasti v 5.lige potrebuje ešte 3 body. Stožok živí nádej na 3.miesto.

Bzovík - Janova Lehota 1:1 (1:1)

Góly: 10´Michal Schvarczbacher - 0:1, 13´Tomáš Dvorský - 1:1

Bzovík nevyužil šancu definitívne potvrdiť záchranu v 5.lige a len remizoval s už zostupujúcou Janovou Lehotou. Hostia išli nečakane do vedenia v 10´min., keď sa prvýkrát v sezóne presadil Schvarczbacher - 0:1. Ešte že, Bzovík veľmi rýchlo odpovedal gólom Dvorského, lebo v ďalšom priebehu už hostia veľa šancí domácim nedovolili a naopak oni hrozili po brejkoch. Vzhľadom na priebeh duelu je však remíza spravodlivá a aj bod je pre domácich v boji o záchranu cenný.

Braväcovo - Látky 3:4 (1:2)

Góly: 1´Lukáš Laurinc - 1:0, 14´Jozef Škopík - 1:1, 30´Martin Olšiak - 1:2, 52´Mário Gašperan - 2:2, 75´Martin Olšiak - 2:3, 77´Matúš Dekrét - 3:3, 80´Peter Ftorek - 3:4

Látky predvádzajú ako sa má bojovať o záchranu. Po tom čo zdolali rozdielom triedy Horné Hámre, uspeli nečakane po gólovej prestrelke aj v Braväcove. Pritom lepšie začali domáci a už v 1´min. ich dostal do vedenia Laurinc - 1:0. Jarný strelec Látok Škopík však v 14´min. vyrovnal na - 1:1 a Olšiak dostal v 30´min. hostí po prvýkrát do vedenia - 1:2. Po prestávke vyťažili domáci z úvodného tlaku vyrovnanie Gašperanom v 52´min. na - 2:2, ale v 75´min. neuveriteľne bojujúci hostia opäť viedli po góle Olšiaka - 2:3. Nezlomil ich ani rýchly vyrovnávajúci gól Dekréta na - 3:3, lebo už o 3 minúty vsietil víťazný gól Ftorek - 3:4. Látky sa vďaka tejto výhre bodovo dotiahli na Dudince a boj o záchranu sa ešte viac zamotal.