23.kolo - Majster ratoval remízu vo Vidinej 5 minút pred koncom, Poltár sa otriasol z vysokej prehry v Revúcej a prestrieľal Nenince, Klenovec nevzdáva boj o záchranu, nastrieľal 7 gólov Tisovcu, súboj o najlepšieho strelca sa dramatizuje

28.05.2012 18:56

23.kolo - 26. a 27.5.2012

Kokava nad Rimavicou - Halič 1:6 (0:2)

Góly: 3´Arpád Váradi - 0:1, 31´Dominik Novotka - 0:2, 56´Arpád Váradi - 0:3, 60´Michal Pročko - 0:4, 75´Stanislav Nosáľ - 1:4, 76´Arpád Váradi - 1:5, 85´Arpád Váradi - 1:6

Cinobaňa - Hajnáčka 7:0 kontumačne, hostia nastúpili na zápas len s 9 hráčmi

Góly: 2´Vojtech Šereš - 1:0, 15´Róbert Berky - 2:0, 23´Róbert Berky - 3:0, 29´Pavol Gereg - 4:0, 33´Vojtech Šereš - 5:0, 37´Pavol Gereg - 6:0, 40´Vojtech Šereš - 7:0, čisté konto udržal Patrik Studený

Klenovec - Tisovec 7:1 (3:1)

Góly: 4´Vladimír Cibuľa - 1:0, 29´Frederik Horváth - 2:0, 39´Denis Vengrín - 2:1, 43´Roland Tóth - 3:1, 66´Filip Jurčišin - 4:1, 69´Roland Tóth - 5:1, 71´Roland Tóth - 6:1, 82´Frederik Horváth - 7:1

Vidiná - Tatran Čierny Balog 2:2 (0:0)

Góly: 47´Patrik Piliar - 0:1, 49´Tomáš Demok - 1:1, 80´Tomáš Varga - 2:1, 85´Martin Kupec - 2:2

Na nespôsobilom teréne sa odohrala "kopaná", ktorá nepriniesla žiadny futbal. Zážitok pre fanúšika tohto športu chýbal. Snaha hostí bola urdžať loptu čo najdlhšie, ale domáci sa snažili loptu len odkopávať. Až v druhom polčase prišli aj góly. Najskôr viedol líder gólom Piliara, ale domáci Demok prakticky okamžite odpovedal. Favoritovi sa nedarilo a v 80´min. sa začínalo rodiť veľké prekvapenie po góle Vargu - 2:1. Našťastie pre Tatran zachránil aspoň remízu 5 minút pred koncom Kupec - 2:2. Tatranci tentoraz herne nepresvedčili, že sú lepším tímom a boli radi, že uhrali remízu. Nič to však nemení na fakte, že už postupujú do 4.ligy. Pre Vidinú je tento bod veľmi cennou devízou v boji o záchranu.

Dolná Strehová - Hnúšťa 4:4 (1:2)

Góly: 8´Martin Kradlák - 0:1, 24´Martin Kradlák - 0:2, 33´Marián Nagy - 1:2, 46´Marián Nagy - 2:2, 66´Adam Dobrocký - 3:2, 73´Miroslav Bartko - 4:2, 77´Patrik Antal - 4:3, 89´Peter Vetrák - 4:4

Tomášovce - Revúca 1:3 (1:1)

Góly: 24´Marek Kozár - 0:1, 41´Dušan Ambroš - 1:1, 66´Juraj Ganaj - 1:2, 88´Marián Kováč - 1:3

Poltár - Nenince 7:3 (4:3) - pripravené v spolupráci s Petrom Sabóom

Góly: 4´Milan Kelement - 1:0, 8´Martin Holas - 2:0, 24´Milan Kelement - 3:0, 29´Oliver Sabó - 4:0, 31´Dávid Očovský - 4:1, 32´Dávid Očovský - 4:2, 45´Dávid Očovský - 4:3, 67´Milan Kelement - 5:3, 73´Adrián Bara - 6:3, 79´Milan Kelement - 7:3

Domáci hneď od úvodu zatlačili hostí dozadu, pričom na prvý gól sa nečakalo dlho. Prvý strelil domáci hráč Milan Kelement v 10´ na 1:0. Potom sa k slovu prihlásil aj Oliver Sabó v 15´ a zvýšil na 2:0. Zápas sa v týchto chvíľach hral na jednu bránu. Na 3:0 v 22´ zvyšoval bombou pod brvno opäť Milan Klement. V 28´ sólový únik premenil poltársky El Fenomeno, Oliver Sabó, a zvýšil už na 4:0. Potom však domáci urobili tri hrubé chyby v obrane, ktoré súper využil a znížil na 4:3.

Cez prestávku hostiteľom hlavy vyumýval tréner Pavel Sivok. A to pomohlo. Góly v 2. polčase strieľali už len domáci. Na 5:3 odrazenú loptu v 50´po strele do tyče Olivera Sabóa usmernil Milan Kelement. V 63´sa k obom poltárskym gólostrojcom pridal Adrián Bara a stav zvýšil už na 6:3. Bodku za gólovými hodami uzavrel prihrávkou zápasu (a la L. Messi) ponad troch obrancov Oliver Sabó a Milanovi Kelementovi (4. gól) už neostávalo nič iné, len zasunúť loptu za chrbát hosťujúceho brankára. Hosťom v 2. polčase nemožno uprieť snahu o strelenie ďalšieho gólu, ale poltárska obrana už chybu neurobila. Zápas skončil výhrou domácich 7:3.