23.kolo - Po nečakanej prehre Turzovky v zostupom ohrozenej Kotešovej sa zúžil boj o titul na Staškov a Čadcu B, Skalité a Svrčinovec istí zostupujúci, Frančiak zo Zborova stále najlepším strelcom, na 2.miesto poskočil Polka zo Staškova

15.06.2011 17:29

23.kolo

Belá - Čierne pri Čadci 3:0 (1:0)

Góly: 16´Marek Kubík - 1:0, 56´Milan Gažo - 2:0, 82´Filip Remek - 3:0, čisté konto udržal Martin Franek

Belá zvládla ďalší domáci duel rozdielom triedy, keď tentoraz zvládla nováčika z Čierneho, ktorý prehral 3 zápas v rade. Opäť k jasnej výhre prispel gólom Kubík v 16´min. - 1:0. Po prestávke sa presadil kapitán Belej Gažo v 56´min. - 2:0 a skóre stretnutia uzavrel 8 minút pred koncom svojim prvým gólom za dorast, najlepší strelec 2.ligy starší žiaci - sever, Filip Remek. Do zápasu nastúpil v 69´min. a opäť potvrdil svoje mimoriadne kanonierske schopnosti. Domáci poskočili v tabuľke na 8.miesto a na 6.miesto Čierneho strácajú len 2 body.

Rosina - Radoľa 2:3 (1:2)

Góly: 20´Erik Kováč z 11m - 0:1, 38´Patrik Žubor z 11m - 0:2, 45´Dušan Zemiak - 1:2, 63´Dušan Zemiak z 11m - 2:2, 90´Erik Kováč - 2:3, v 68´min. nepremenil domáci hráč Dušan Zemiak za stavu - 2:2 pokutový kop

O jedinú výhru hostí v tomto kole sa postarala Radoľa, ktorá bola úspešnejšia v penaltovom zápase. Málokedy sa vídí, že by rozhodca v stretnutí odpískal 4 pokutové kopy. V Rosine sa tak stalo. Dva z nich mali k dispozícii domáci a dva hostia. 1.polčas patril hosťom, ktorí aj získali jednogólový náskok po úspešných penaltách Kováča a Žubora, na ktoré odpovedal za domácich gólom do šatne Zemiak - 1:2. Ten istý hráč zariadil v 63´min. po úspešnom pokutovom kope aj na domácej strane vyrovnanie - 2:2 a o 5 minút zahrával ďalšiu penaltu. Kľúčový moment zápasu nezvládol a penaltu nepremenil. A tak stihol domácich trest v poslednej minúte. Neustrážili aktívneho Kováča, ktorý zabezpečil hosťom 3 body a posun na 7.miesto tabuľky.

Staškov - Skalité 3:0 (3:0)

Góly: 30´Miroslav Polka - 1:0, 39´Miroslav Polka - 2:0, 42´Juraj Ivanovič - 3:0, čisté konto udržal Tomáš Slíž (46´Miroslav Badura)

Staškov zvládol povinnú jazdu proti poslednému Skalitému a od postupu ho delia ešte 3 kolá. Domáci sa po fantastickom obrate pred týždňom v Radoli, s chuťou pustili do ďalšieho súpera, ale z úvodného tlaku vedúci gól nevyťažili. Čo sa im nepodarilo v úvode, nahradili si po polhodine hry. V rozpätí 12 minút 3 gólmi rozhodli o osude zápasu. Dvakrát sa presadil kanonier Polka, ktorý sa 16. a 17.gólom v sezóne dostal na 2.miesto v tabuľke strelcov celej ligy. Tretí poisťovací gól pridal Ivanovič - 3:0. Po zmene strán dali domáci tréneri priestor aj náhradnému brankárovi Badurovi, ktorý ich dôveru nesklamal a s prehľadom udržal čistý štít. Keďže domáci hráči smerom dopredu zvoľnili a viac gólov už nepadlo, polčasové skóre - 3:0 bolo nakoniec aj konečným výsledkom. Skalité sa po tejto prehre určite minimálne na jeden rok lúči s 5.ligou.

Čadca B - Strečno 3:1 (2:1)

Góly: 29´Michal Faťara - 1:0, 33´Ľuboš Kuric - 2:0, 35´Jakub Oberta - 2:1, 89´Lukáš Sedlák (brankár) z 11m - 3:1

Aj Čadca B potvrdila úlohu favorita a stále vyvíja tlak na lídra zo Staškova. Stráca na neho iba 1 bod a tak je 3 kolá pred koncom stále všetko otvorené. Na hre Strečna bolo sympatické, že neprišlo len brániť, ale snažilo sa aj smerom dopredu. Po 20 minútach hry prebrali taktovku zápasu domáci a silnejúci tlak pretavili do dvoch rýchlych gólov. V 29´min. skóroval Faťara - 1:0 a v 33´min. Kuric - 2:0. Už o dve minúty vrátil zápasu náboj kontaktným gólom Jakub Oberta - 2:1. 2.polčas bol prakticky celý čas otvorený a tak ako mohla Čadca B pridať poistku, mohla aj inkasovať vyrovnávajúci gól. Rozuzlenie prišlo minútu pred koncom, keď si loptu na biely bod postavil domáci brankár Sedlák a svojim 2.gólom v sezóne stanovil výsledok na - 3:1. Aj napriek prehre majú hostia stále veľké šance na zisk konečného 5.miesta.

Podvysoká - Zborov nad Bystricou 4:0 (1:0)

Góly: 19´Dávid Kocúr - 1:0, 59´Peter Bibora - 2:0, 65´Peter Bibora - 3:0, 78´Juraj Franek z 11m - 4:0, čisté konto udržal Tomáš Hruška

Podvysoká konečne zabrala naplno a bolo už načase. Kotešová sa totiž doťahovala na 11.mieste a ziskom 3 bodov Podvysoká atak odrazila. Zborov sklamal na celej čiare, keď v zápase dokázal držať krok iba v 1.polčase. V ňom inkasoval len jedenkrát od Kocúra, ale po prestávke hostia úplne odišli a po ďalších 3 góloch odcestovali s vysokou prehrou - 4:0. Dvakrát sa presadil kapitán Podvysokej Bibora a záverečný gól pridal z penalty Franek. Zborov je naozaj nevyspytateľný tím, ktorý akoby hral v posledných kolách bez záujmu, už len s povinnosťou dohrať súťaž. Pritom na definitívnu istotu záchrany potrebuje ešte 2 body.

Dolný Hričov - Svrčinovec 9:2 (5:2)

Góly: 10´Miroslav Gašper z 11m - 1:0, 12´Martin Rakučák - 2:0, 18´? - 2:1, 19´Martin Cyprich - 2:2, 29´Ján Turek - 3:2, 35´Miroslav Gašper - 4:2, 45´Pavol Pavlík - 5:2, 55´Patrik Turek - 6:2, 66´Patrik Turek - 7:2, 68´Patrik Turek - 8:2, 78´Martin Bobáň - 9:2

Dolný Hričov si v tomto zápase vynahradil celojarné strelecké trápenie a odprevadil zostupujúci Svrčinovec do 1.triedy poriadnym debaklom. Domáci mali skvelý úvod keď v rozpätí 3 minút získali dvojgólové vedenie. Lenže hostia na konci prvej dvadsaťminútovky odpovedali rovnakou mincou a razom bolo - 2:2. Od tohto momentu už bolo paradoxne na ihrisku len jedno mužstvo, ktoré v zostávajúcom priebehu zaťažilo bránku hostí 7 gólmi. Individuálne zaujal autor hattricku Patrik Turek a strelec dvoch gólov kapitán Gašper. Vytúženej desiatky sa domáci diváci síce nedočkali, ale aj tak mohli po dlhšej dobe odchádzať domov spokojní. Dolný hričov si vysokou výhrou stále udržiava malé šance na titul.

Kotešová - Turzovka 1:0 (1:0)

Góly: 18´Michal Bubica - 1:0, čisté konto udržal Miloš Malík

Najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo v Kotešovej. Nováčik senzačne zdolal ašpiranta na postup a veľmi výrazne zmenšil jeho šance na zisk titul. Domáci podali pod dojmom veľkej dôležitosti zápasu veľmi dobrý, koncentrovaný výkon. Dali už konečne vedúci gól v 18´min. Bubicom a potom umnou hrou udržiavali najtesnejší náskok. Aktuálna forma tímov hovorila pred zápasom v prospech hostí, ale papierové predpoklady sa na ihrisku vôbec nepotvrdili. Keď bolo domácim najťažšie podržal ich gólman Malík, ktorý nepustil za svoj chrbát ani jednu loptu. Kotešová sa výhrou udržala v hre o 11.miesto, ktoré by hneď po skončení súťaže zaručovalo účasť v 5.lige aj v novom ročníku a nemusela byť čakať na fakt, či sa do súťaže prihlásia všetci víťazi okresných súťaží. Na Podvysokú stráca stále 3 body a ešte je v hre 9 bodov.