23.kolo - Zvolen zdolal Kysučanov rozdielom triedy a po prekvapujúcej prehre R.Soboty doma s Lučencom získal 4bodový náskok, Bánová dostala ďalší debakel, MFK získalo v Žiari cenný bod, lídrom strelcov s 21 gólmi Kristián Grupáč z Čadce

10.06.2012 14:12

23.kolo - 12. a 13.5.2012

Rimavská Sobota - Lučenec 0:1 (0:1)

Góly: 14´Mário Šnúrik - 0:1, čisté konto udržal Máté Holko (41´Michal Ozgyin)

Dolný Kubín - Nová Baňa 3:2 (3:0) - domáci nastúpili na zápas len s 8 hráčmi, hostia nastúpili na zápas len s 8 hráčmi

Góly: 6´Filip Harezník - 1:0, 10´Márius Kostroš - 2:0, 17´Peter Bystrický - 3:0, 44´Denis Dedík - 3:1, 57´Jakub Kocian - 3:2

Badín - Čadca 1:1 (0:1)

Góly: 7´Kristián Grupáč - 0:1, 79´Šimon Korček vlastný gól - 1:1

Kremnička - Rajec 3:0 (0:0) - pripravené v spolupráci s Igorom Koleničkom

Góly: 50´Adrián Balga - 1:0, 55´Andrej Gonda - 2:0, 64´Milan Božidar Ignjatovič - 3:0, čisté konto udržal Marián Žonda

Domáci hráči nastúpili do stretnutia s vedomím odčiniť dve posledné prehry. V 1.polčase sa však nedokázali presadiť proti dobre fungujúcej obrane Rajca. Nevychádzali im prihrávky a nevedeli sa presadiť ani z protiútokov. Do 2.polčasu nastali v zostave Kremničky zmeny a striedajúci hráči nakoniec rozhodli o výsledku zápasu. Prvý skóroval v 50 min. peknou hlavičkou Balga. Onedlho sa v šestnástke Rajca presadil Gonda a zvýšil na 2:0. V 64´min. už na 3:0 upravil Ignjatovič a súper už nenašiel odpoveď na výborný začiatok druhého polčasu v podaní chlapcov Kremničky.

Bánová - Bytča 0:6 (0:2)

Góly: 10´Tomáš Strýček - 0:1, 38´Tomáš Strýček - 0:2, 48´Tomáš Strýček - 0:3, 60´Peter Kmecík - 0:4, 65´Maroš Herman - 0:5, 67´Andrej Daniš - 0:6, čisté konto udržal Patrik Boko

Góly: 6´Michal Kosorín - 1:0, 11´Ľuboš Baran z 11m - 2:0, 60´Michal Kosorín - 3:0, 69´Ľuboš Baran - 4:0, 77´Peter Grajciar - 4:1, v 35´min. nepremenil domáci kapitán Matej Hajdúch za stavu - 2:0 pokutový kop

V 23.kole sme na domácom ihrisku privítali doteraz jediného premožitela ,mužstvo MŠK Kysucké Nové Mesto. S odhodlaním vrátiť súperovi jesennú prehru sme od úvodných minút hrali útočný futbal. V 6 minúte sa po peknej kombinácii presadil Kosorín. O štyri minúty neskôr premenil pokutový kop Baran. Od tohto momentu súper vysunul útočnú líniu a začal aktívnejšie napádať našu rozohrávku. Častými a hlavne presnými prihrávkami sme súperovi nedovolili získať loptu a tým sa dostať do zakončenia. V prvej štyridsať minútovke sa kysučania dostali do zakončenia len tri krát ,čo spoľahlivý brankár Kováč bezproblémov vyriešil. V 34 minúte sa vyznamenal aj brankár hostí ,keď chytil pokutový kop kapitánovi Matejovi Hajdúchovi. Do druhej polovici sme nastúpili s úmyslom pozorne brániť brejkové akcie súpera a streliť nejaké góly. Od úvodu sme pritlačili hostí pred vlastnú bránku a snažili sa o častejšie zakončovanie. V 60 minúte po rýchlej akcii a peknej prihrávke Frajta zvyšoval na 3:0 do odkrytej bránky Kosorín. Z množstva streleckých pokusov (16) ,sme strelili v 68 minúte štvrtý gól ,keď sa nádherne trafil Baran. Hostia sa v druhom polčase dostávali pred našu bránku len sporadicky ,ale v 78 minúte sa po rýchlom brejku dočkali čestného úspechu ,keď brankára Kováča prestrelil Grajciar.

Fiľakovo - Veľký Krtíš 2:3 (2:2)

Góly: 11´Róbert Lancini - 0:1, 21´Peter Máté - 1:1, 24´Viktor Makara - 1:2, 31´Patrik Keresteš - 2:2, 55´Róbert Lancini - 2:3

Čisté konto udržali: Radovan Tatár (Žiar nad Hronom) a Marek Ambróz (MFK Banská Bystrica)

Do zápasu sme vstúpili lepšie. Dobre sme kombinovali a mali hru pod kontrolou. Dokázali sme si vytvoriť aj gólové príležitosti, ktoré sme však nepremenili. Súper sa v prvom polčase viac menej bránil. V druhom polčase sme chceli vystupňovať tempo a tlak hlavne sa presadiť v zakončení. Bohužial predsavzatia ostali v šatni. Náš herný prejav vyzeral akoby sme čakali na to, kedy sa súper sám porazí. Samozrejme sa tak nestalo a boli to naopak hostia, ktorý si dokázali vytvoriť dve sľubné príležitosti, ktoré však nepremenili. Zápas skončil deľbou bodov pretože ani jedno mužstvo si svojim výkonom nezaslúžilo zvíťaziť.