23.kolo - Sučany si vypracovali 3 mečbaly, Rabča udržala šancu na záchranu, Klačan z Vrútok nehral, ale stále vedie tabuľku strelcov s bezpečným 4 gólovým náskokom

03.07.2011 14:15

23.kolo

Sučany - Zuberec 4:0 (2:0) - hostia nastúpili na zápas len s 9 hráčmi

Góly: 35´Dominik Peťko - 1:0, 69´Ján Vyletel - 2:0, 83´Jakub Vajdel - 3:0, 90´Ján Majerčík - 4:0, čisté konto udržal Erik Silvester

Zuberec to lídrovi tabuľky poriadne uľahčil, keďže na zápas pricestoval len s 9 hráčmi. Domáci si uvedomovali dôležitosť duelu. Prípadná výhra ich mohla výrazne priblížiť k postupu do 4.ligy - sever. Práve to mohlo domácim zväzovať nohy v úvodnej polhodine zápasu. Vypracovali si niekoľko možností, ale proti oslabenému, ale bojujúcemu súperovi sa im ich nepodarilo využiť. Až v 35´min. ich upokojil vedúcim gólom Peťko - 1:0. Zuberec však aj naďalej vzdoroval, aj keď smerom dopredu bol prakticky neškodný. Na druhý gól museli čakať domáci až do 69´min. Na - 2:0 upravil Vyletel. Hosťom postupne odchádzali fyzické sily a v samom závere ešte prikrášlili výhru Sučian - Vajdel s Majerčíkom, pre ktorého to bol 17.gól sezóny a je v tomto smere na 2.mieste v lige. Sučany potrebujú na spečatenie titulu ešte 3 body v zostávajúcich 3 zápasoch. Prvý mečbal budú mať o týždeň v Lieseku. Zubere stále potrebuje na definitívu účasti v 5.lige 2 body.

Lisková - Sihelné 6:1 (2:0)

Góly: 10´Tomáš Maslo - 1:0, 17´Michal Macík z 11m - 2:0, 56´Michal Forgáč - 3:0, 64´Ondrej Budiak - 4:0, 80´Ondrej Budiak - 5:0, 88´Jakub Kubala - 6:0, 90´Martin Bieľak - 6:1

Lisková opäť potvrdila, že je na jar najlepším tímom ligy a neprehrala už 10.zápas v rade. So Sihelným si poradila hravo. Už v úvodnej štvrťhodine dvakrát skórovala a prakticky rozhodla o osude zápasu. Najprv sa presadil Maslo a potom z penalty Macík. Po prestávke pridala ďalšie 4 góly zásluhou Forgáča, 2x kapitána Budiaka a Kubalu. Čestný úspech hostí zaznamenal v poslednej minúte duelu Bieľak. Lisková zdá sa definitívne unikla tímom bojujúcim o 3.miesto a 3 kolá pred koncom súťaže stále živí nádej po roku na návrat do 4.ligy. Sihelné zostáva na 4.miesto, keďže jeho zakopnutie nevyužila ani Bešeňová, ani Liesek.

Oravské Veselé - Bešeňová 4:2 (2:1)

Góly: 7´Július Tomašák - 1:0, 31´Július Tomašák - 2:0, 37´Patrik Hlavatý - 2:1, 47´Michal Mrocek - 3:1, 48´Martin Ďurovič - 3:2, 83´Marián Gočal - 4:2

Oravské Veselé predviedlo jeden z najlepších jarných výkonov a dokázalo zdolať 5.tím súťaže Bešeňovú. Domácim vyšiel úvod zápasu, keď už v 7´min. otvoril skóre Tomašák - 1:0. Ten istý hráč zvýšil na začiatku druhej polhodiny duelu skóre na - 2:0. Hosťujúci Hlavatý však ešte do prestávky vrátil hostí do hry - 2:1. Po prestávke pridal tretí domáci gól Mrocek - 3:1, ale už o minútu naň odpovedal hosťujúci Ďurovič - 3:2. Prakticky celý 2.polčas sa potom hostia pokúšali o vyrovnanie, ale obrana domácich ich dokázala udržať na dištanc. 7 minút pred koncom navyše definitívne rozhodol o výhre Veselého Gočal. Bešeňová prehrou nevyužila možnosť dostať sa na 3.miesto, Oravské Veselé si 3 bodmi upevnilo priebežné 9.miesto.

Likavka - Liesek 4:0 (2:0)

Góly: 23´Juraj Adamčiak - 1:0, 39´Daniel Uličný - 2:0, 56´Lukáš Maťokár - 3:0, 72´Štefan Mišík - 4:0, čisté konto udržal Jozef Krakovský

Likavka dokázala svojmu súperovi vrátiť jesennú prehru - 1:4 aj s úrokami. Bola jasne lepším tímom a dokázala to aj strelecky. V každom polčase vsietila po 2 góly a navyše si po dlhšej dobe dokázala udržať čisté konto. Jozef Krakovský si pripísal 5.nulu v sezóne a udržal si v tomto smere 1.miesto v súťaži. Liesek mal veľkú šancu dostať sa zo 6.miesta až na 3.miesto, ale na ihrisko tentoraz nemal šancu na úspech. V ďalšom kole privíta doma lídra a ak nechce, aby Sučany oslavovali titul na jeho pôde bude musieť výrazne zlepšiť výkon. Likavka výhrou oživila svoje šance na umiestnenie v hornej polovici tabuľky.

Liptovský Mikuláš 34 Palúdzka - Ľubochňa 6:1 (5:0) - hostia na zápas nastúpili len s 9 hráčmi

Góly: 1´Tomáš Staroň - 1:0, 5´Juraj Fiderák - 2:0, 17´Tomáš Staroň - 3:0, 25´Juraj Piatka - 4:0, 35´Juraj Fiderák - 5:0, 60´Juraj Fiderák - 6:0, 65´Filip Chyla - 6:1

34ka potvrdila aj v tomto zápase, že jednoznačne patrí do 5.ligy. Na rozdiel od Sučian proti oslabenému Zubercu, rozhodla proti 9 hráčom Ľubochne zápas hneď v úvodných minútach. Vedúci gól vsietil už v 1´min. duelu Staroň a v 5´min. pridal poistku Fiderák - 2:0. Palúdzka postupne pridávala ďalšie góly a do polčasu viedla už - 5:0. Po prestávke sa gólostroj aj vplyvom uspokojenia domácich z vysokého vedenia zastavil. Jediným druhopolčasovým strelcom bol kapitán Fiderák, ktorý tak skompletizoval hattrick. Oslabení a súťaž už iba dohrávajúci hostia sa dočkali aspoň čestného zásahu v 65´min. Autorom gólu na - 6:1 bol Filip Chyla.

Zákamenné - Rabča 2:5 (1:1)

Góly: 4´Andrej Janoťák - 1:0, 26´František Masničák - 1:1, 50´Tomáš Juriga z 11m - 2:1, 53´Milan Bajčičák - 2:2, 64´Milan Bajčičák - 2:3, 66´František Masničák - 2:4, 85´Milan Bajčičák - 2:5

Zákamenné malo veľkú šancu dotiahnuť sa na 4 tímy bojujúce o 3.miesto, keďže všetky tímy svoje zápasy prehrali. Lenže zrodilo sa najväčšie prekvapenie kola. Začiatok patril domácim a vyzeralo to, že si s ašpirantom na zostup hravo poradia. Už v 4´min. zabezpečil Zákamennému vedenie Janoťák - 1:0. Rabča si však uvedomovala, že je to jej posledná šanca ešte zabojovať o záchranu. V 26´min. sa jej podarilo vyrovnať Masničákom - 1:1. Po prestávke vrátil domácemu tímu šancu na 3.miesto gólom z penalty Juriga - 2:1, ale od tohto momentu ovládli dianie na ihrisku hostia. V 53´min. vyrovnal svojim prvým gólom v sezóne Bajčičák - 2:2, ten istý hráč v 64´min. dostal hostí po prvýkrát do vedenia - 2:3 a o ďalšie dve minúty už bolo - 2:4 vďaka druhému zásahu Masničáka v zápase. Domácich to položilo na kolená a už nedokázali nájsť odpoveď. V závere ešte Bajčičák zavŕšil svoj hattrick a Rabča si 3 kolá pred koncom udržala nádej na zotrvanie v súťaži.