24.kolo - Trnava prehrala v Prešove, ale stále má pohodlný 7 bodový náskok, lebo Dubnica vybuchla doma s Trenčínom, horehronské derby nerozhodne, Petržalka oživila šancu na záchranu výhrou na Liptove, Jupie začína strácať

18.08.2012 23:08

24.kolo - 5.5.2012

Góly: Denis Čery vs. Jano

Košice: S. Huk – Kamenec, Pilipčuk, Vaľko, Pavúk – T. Huk, Urban, Sučák – Fejerčák, Jano, Slinčák.

Striedali: F. Kis, Gáll.

Tréner Košíc: Miroslav Guza„Otvorený zápas z oboch strán, s príležitosťami na jednej i na druhej strane. Mali sme rýchly prechod po zisku lopty i výborne zvládnuté obranné herné činnosti. Súper bol nebezpečný v krajných priestoroch.“

Dubnica - Trenčín 1:4 (0:2)

Góly: Števček vs. Bednárik, Kochan, Kadera, Adam Morong

Góly: 35´Mriglot - 1:0, 39´Michal Kamenčík - 2:0, 50´Lichvár - 2:1, 90´Bujňák - 3:1

Vinclér - Benes (87. Ličák), Mriglot, Schlosser, Želinský - Ivanko Macej, Durilla, Dzurík, Voda (65. Bujňák) - Jakubčin (51. Komara), Kamenčík

Tréner Štefan Mihalík: "V zápase sa stretli 2 vyspelé družstva, ktoré hrali výborný futbal a zápas sa musel páčiť aj náročnému divákovi".

Ružomberok - Petržalka 1:2 (1:1)

Góly: Almašský vs. Juhos, Pupiš

Góly: 35´Tomáš Slovík - 1:0, 74´Adrián Leško - 1:1, 76´Patrik Fedor - 1:2

Michalovce: Kira - Popovič, Sochanič, J. Šimko, Škultéty - M. Koscelník (88. Ilinjo), Harvila, J. Kiss - Štofík, P. Fedor, A. Leško

Tréner Michaloviec Branislav Sokoli:

Od úvodu stretnutia sme boli jednoznačne lepším tímom a hlavne v útočnej fáze sa prejavila naša kreativita. Až na jediné zaváhanie pri inkasovanom góle v 35. minúte nemám svojim zverencom čo vyčítať. Ešte do prestávky sme mohli vyrovnať, ale regulárny gól, ktorý dosiahol Martin Koscelník, nebol uznaný kvôli údajnému postvaniu mimo hry. Vyrovnávajúci gól na nám podarilo vsietiť v 74. minúte po vynikajúcej individuálnej akcii Adriána Leška. Víťazný padol hneď o dve minúty nato, po zaváhaní domáceho stopéra vysunul Jakub Štofík Leška, ktorý vystrelil a loptu do siete dorazil Patrik Fedor. Zvíťazili sme úplne zaslúžene."

Góly: 13´Marko Lukáč - 0:1, 31´Michal Mózer - 0:2, 49´Marek Šovčík - 1:2, 64´Martin Válovčan - 2:2

Dukla: Beník - Válovčan, Šnirc, Záhumenský (86´ Šikyňa), Santoris, Urgela, Šovčík, Púpala, Kamenský (79´ Sásik), Žiška (76´ Ližbetin), Jakubovie

Podbrezová: Katreniak - Vrabec, Cibuľa, Pliešovský, Smrek, Ferenčák (10´ Makar, 75´ Očenáš), Polaščik, Szoke, Gombala, Lukáč (90´ Kováčik), Mózer

Po domácej prehre s Ružomberkom sme cestovali na derby zápas s tretím mužstvom tabuľky s cieľom napraviť si reputáciu a pokračovať v dobrých jarných výkonoch a výsledkoch. Vzhľadom na to, že sme dobre poznali sposob hry súpera aj z prípravného zápasu v zime, zmenili sme rozostavenie hráčov a tento systém nám v prvom polčase priniesol úspech. Bohužiaľ už v 5 min. sa zranil Ferenčák po tvrdom zákroku domáceho Urgelu a skončil v nemocnici s roztrhnutým členkovým vazivom. Zareagovali sme preskupením našich hráčov a do hry sme poslali ďalšieho útočníka Makara. V 13 min. využil dobrú prihrávku Mózera Lukáč a vedieme 1:0. Domáci hrozili hlavne z diagonálnych prihrávok Šnirca, ale tieto situácie sme vyriešili a v 31 min. sa rútili na dvoch domácich obrancov Mózer a Lukáč, Mózer využil svoju rýchlosť a krížnou strelou zvyšuje naše vedenie na 2:0. Do konca polčasu sme sa snažili o dobrú defenzívu a vyrážanie do rýchlych protiútokov. Domáci mali síce viacej z hry, ale vyloženú šancu si nevypracovali. Do druhého polčasu sme išli s rovnakou taktikou, chceli sme byť aktívni a nehrať na udržanie výsledku. V 49 min. po nakopnutej lopte do našej 16-ky prehlavičkoval Šovčík Smreka a domáci znížili na
1:2. Tento gól nás pribrzdil v našej aktivite, domáci si vytvorili tlak, ale zvýšiť svoje vedenie sme mohli my, keby Lukáč premenil samostatný nájazd na domáceho brankára. Naša defenzíva už nepracovala tak dobre ako v prvom polčase a hlavne naša ľavá strana mala veĺké problémy. Tak padol aj vyrovnávajúci gól domácich, keď Pliešovský nepokryl Válovčana a bolo vyrovnané. Našťastie sme sa už do konca zápasu vyhli vačším chybám a v ofenzíve zamestnávali domácich hlavne Mózer a Lukáč. Domáci hrozili hlavne z rohových kopov a strelami z vačšej vzdialenosti, ale neúspešne. Zápas sa nakoniec skončil zaslúženou remízou, keď prvý polčas patril nám a druhý domácim. Z nášho mužstva chválim v tomto zápase Mózera, Lukáča a za taktický výkon Szokeho.

Žilina: Holec - Ilko, Dirgas, Kubena, Petruš - Škriniar, Štrba (80. Garaj) - Jánošík, Martinka, Ďungel - Dedič

Tréner Žiliny Vladimír Labant:

V domácom stretnutí, v ktorom sme si vytvorili šancí snáď na tri zápasy sme sa paradoxne gólu nedočkali.. Festival nepremenených, alebo je možné nazvať to aj premárnených gólových príležitostí odštartoval už v 5. min. Martinka, ktorý po Dedičovom sklepnutí netrafil vo vyloženej pozícií zo siedmich metrov priestor brány. V 19. min. po nádhernej prihrávke Jánošíka mohol ísť sám na bránu Dedič, no lopta mu pri preberaní odskočila a do koncovky sa tak nedostal. V obrovskej šanci sa ocitol v 25. min. Ďungel, no ten pohrdol presným centrom od Jánošíka, keď neuveriteľne prestrelil z piatich krokov bránu hostí. V 42. min. po spolupráci Štrbu z Ďungelom na jeden dotyk podržal Bardejovčanov brankár, keď vyrazil Ďungelovu strelu končekmi prstov vedľa brány. Do prestávky sa hostia skoro do ničoho nedostali, len zriedka sa dostávali do priestorov odkiaľ mohli ohroziť našu bránu a nebolo tomu inak ani po zmene strán.
Po prestávke sme opäť pokračovali v žalostnom zakončení našej útočnej aktivity. V 51. min. sme zahodili ďalšiu tutovku, keď Martinka po peknej akcií obišiel aj brankára prihral voľnému Dedičovi, no ten sa ukvapil strelou v čase kedy stál v bráne už len jeden z obrancov hostí a vysoko prestrelil bránu Bardejova. Ten istý hráč neuspel ani v 64. min. keď po centri Petruša hlavičkoval ponad. O tri minúty na to sme rýchlo rozohrali ŠS, Jánošík potiahol loptu jeho prihrávku pred bránu zrazili hosťujúci obrancovia len k voľnému Ďungelovi, no ten prestrelil bránu. Podobne sme naložili so svojimi príležitosťami aj v rozmedzí dvoch minút v 72. a 74., keď Martinkov strelecký pokus minul bránu a Jánošíkovu strelu kryl brankár Bardejova. V 88. min išla dvojica našich hráčov od polovice ihriska na jedného obrancu no Ďungel v rozhodujúcom okamihu zaváhal s prihrávkou a stratil loptu. Naše trápenie v koncovke pokračovalo aj v závere stretnutia, kedy v 90.min. Martinka volil strelu z uhla namiesto prihrávky pred úplne voľnú dvojicu našich hráčov stojacich pred bránou, no a v nadstavenom čase dal nevydarenú bodku za stretnutím, v ktorom by sme asi nedali gól ani do rána obranca Dirgas, ktorý z dobrej pozície po spätnej prihrávke nastrelil brániaceho hráča hostí. Myslím si, že herne sme dnes zanechali celkom dobrý dojem a súpera sme jasne prevyšovali, no v zakončení sme totálne zlyhali. Z efektivitou v koncovke sa trápime už dlhšiu dobu, čo sme dnes aj názorne potvrdili.

Slovan - Jupie Banská Bystrica Podlavice 4:0 (2:0)

Góly: 2x Kováč, Sabo, Štefunko