24.kolo - Staškov uspel v Strečne a 2 kolá pred koncom vedie o 1 bod pred Čadcou B, šancu na titul má stále ešte aj Turzovka, o posledné miesto znamenajúce záchranu si to rozdá Podvysoká s Kotešovou, Frančiak si 24.gólom upevnil 1.miesto medzi strelcami

15.06.2011 17:45

24.kolo

Čierne pri Čadci - Kotešová 2:0 (1:0)

Góly: 24´František Cyprich - 1:0, 72´Marián Krenžel - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Tatarka

Čierne konečne po troch prehrách za sebou bodovalo naplno a vrátilo sa na 5.miesto tabuľky. Domáci mali zápas celý čas pod kontrolou a svoju prevahu zúročili vždy jedným gólom v každom polčase. Obrana Čierneho spoločne s brankárom Tatarkom po dlhšom čase ubránila čisté konto a to sa vždy počíta. Kotešová stráca 2 kolá pred koncom na Podvysokú 3 body a ak chce mať definitívny pokoj zo záchranou musí ich vyhrať a ešte čakať na zakopnutie Podvysokej.

Turzovka - Dolný Hričov 4:0 (2:0)

Góly: 32´Filip Letavay - 1:0, 44´František Niník (brankár) z 11m - 2:0, 76´Tomáš Staník - 3:0, 80´Anton Ramšák - 4:0, čisté konto udržal František Niník (88´Marek Striček)

Súboj ašpirantov na postup z druhého sledu znamenal, že víťaz stále živí šance, kým porazený ich definitívne stratí. Hostia opäť potvrdili nevyspytateľnosť svojich jarných výkonov a v Turzovke herne aj výsledkovo vybuchli. Krok držali len v prvej polhodine. V 32´min. neubránili Letavaya, ktorý otvoril skóre - 1:0. Pred prestávkou zvýšil brankár Niník svojim 4.premeneným pokutovým kopom v sezóne už na - 2:0. Po prestávke Turzovka kontrolovala priebeh a v poslednej štvrťhodine skóre ešte prikrášlila. Najprv zásluhou kapitána Staníka a potom sa presadil aj najlepší strelec tímu Ramšák - 4:0.

Svrčinovec - Podvysoká 2:1 (0:0)

Góly: 70´Jozef Čepec - 1:0, 77´Jozef Čepec - 2:0, 86´Peter Bibora - 2:1

Podvysoká sa mohla v prípade plného bodového zisku prakticky definitívne zachrániť v 5.lige. Lenže hostia, ktorí sú už istým zostupujúcim zápas nezabalili a ukázali morálnu silu. Po hodine hry súpera pritlačili a nakoniec aj zlomili vďaka 2 zásahom kanoniera Čepca. Podvysoká už len zmiernila prehru gólom Biboru - 2:1. Pre hostí teda naďalej pokračuje boj o záchranu.

Zborov nad Bystricou - Čadca B 1:2 (1:0)

Góly: 2´Vladimír Frančiak - 1:0, 54´Michal Faťara - 1:1, 63´Matej Lipka - 1:2

Zborov nabehol na druhý tím tabuľky vo veľkom štýle a už v 2´min. otvoril skóre kto iný ako najlepší strelec ligy Frančiak - 1:0. Čadca B pôsobila otraseným dojmom a nakoniec bola rad, že do polčasu prehrávala len o jeden gól. V polčasovej prestávke zrejme padli v kabíne hostí aj tvrdšie slová, lebo Čadca B ovládla dianie na ihrisku a bolo len otázkou času kedy sa jej podarí vyrovnať. V 54´min. sa o to zaslúžil Faťara - 1:1 a o necelých 10 minút úplne obrátil priebeh zápasu premiérovým gólom Lipka - 1:2. V zostávajúcich minútach si už hostia nenechali vziať cenné tri body, ktoré ich stále držia na 2.mieste len bod za Staškovom.

Strečno - Staškov 1:3 (1:2)

Góly: 20´Miroslav Polka - 0:1, 31´Miroslav Polka z 11m - 0:2, 44´Roman Hanuljak - 1:2, 84´Erik Perďoch - 1:3

Staškov zvládol ďalší ťažký krok a zostávajú mu už len 2 kroky, ale tie budú asi najťažšie. V posledných zápasoch sa do výbornej streleckej formy dostal Polka, ktorý to potvrdil 2 gólmi aj v Strečne. Najprv v 20´min. z hry otvoril skóre a potom premenil aj penaltu - 0:2. Hostí nevykoľajil ani kontaktný gól Hanuljaka pred odchodom do šatní - 1:2. Stále pokračovali vo svojej hre a držali súpera na dištanc. Navyše domáci v snahe vyrovnať otvárali s blížiacim sa záverom obranu a v 84´min. ich potrestal rozhodujúcim gólom Perďoch - 1:3. Strečno prišlo prehrou o priebežné 5.miesto, kým Staškov sa dobre naladil na posledné dva súboje doma so Zborovom a nakoniec vo Svrčinovci.

Skalité - Rosina 2:2 (2:0)

Góly: 34´Marek Choluj - 1:0, 40´Peter Dubašík - 2:0, 61´Marek Turský - 2:1, 72´Dušan Zemiak - 2:2

1.polčas patril domácim, ktorí svoj tlak zúročili na získanie dvojgólového náskoku. Po prestávke začali hrať lepšie hostia a dočkali sa vyrovnania. Rosina sa ziskom bodu na 90% zachránila. Skalité bude mať ešte jednu šancu na domácom ihrisku rozlúčiť sa s 5.ligou víťazne.

Radoľa - Belá 2:0 (2:0)

Góly: 15´Jakub Slafkovský - 1:0, 42´Patrik Žubor - 2:0, čisté konto udržal Róbert Hauptvogel

Radoľa potvrdila jesennú výhru z Belej (2:1) a triumfovala aj po druhýkrát nad priamym konkurentom v boji o hornú polovicu tabuľky. Základ k svojmu víťazstvu položili domáci už v 1.polčase, kedy si po góloch Slafkovského a Žubora vytvorili dvojgólový náskok. Belá je na súperových ihriskách iba polovičným tímom a nedokázala nadviazať na posledné domáce zápasy.