24.kolo - Sklabiná sa ziskom bodu v Divíne posunula na 2.miesto, Hnúšťa v priamom súboji o záchranu posunula Klenovec do 1.triedy, najlepším brankárom ligy bude Bambura z Čierneho Baloga, súboj kanonierov zrejme vyvrcholí až v poslednom kole

29.06.2011 14:51

24.kolo

Divín - Sklabiná 0:0 - pripravené v spolupráci s Jozefom Martinským

Čisté konto udržali Radoslav Fiľo (Divín) a Štefan Kočí (Sklabiná)

Divín: Fiľo- Karlík, Šuška, Sekereš (k), Havrla, Gál, Smädo, Sára, Belko, Haško, Suja

Striedali: Oláh, Martinský

Sklabiná: Kočí – Fodor, Lavko, Matikovský, Drieňovský, Janšto, Černák (k), Kočí, Zošák, Gerbáč, Kováč Daniel

Striedali: Kováč Erik, Gábor, Rusnák

Za veľmi dusného počasia, ale na výbornom trávniku sa stretli dve popredné mužstvá súťaže, ktorých snahou je predovšetkým hrať futbal čo ich učia ich tréneri p. Olšiak a p. Gluch. Domáci v značne oslabenej zostave mali veľký rešpekt z výborného súpera a preto upustili od svojej kombinačnej hry a vsadili viac na bojovnosť. Toto im vychádzalo prvých 20 minút, keď boli lepším mužstvom. Ich územná prevaha však nepriniesla gólový úspech, ale iba náznaky šancí. Hostia pozorne bránili, snažili sa podržať loptu a pokúsiť sa o rýchly brejk. Postupne sa začal hrať futbal „hore-dole“ v rýchlom tempe a nasadení. Obrat nastal v 21. minúte, keď po úniku Matikovský trafil tyč domácej brány. Potom sa úlohy vymenili a hru začala diktovať Sklabiná. Domáci však hrozili brejkami – v 38. minúte Havrla len tesne minul krížnou strelou. Domáci tiež výborne bránili a snaha Sklabinej končila pred ich 16-skou. Tam dominovala nová stopérska dvojica Sekereš – Belko. Aj keď šancí bolo poskromne, naďalej sa hral výborný technický futbal.

V druhom polčase už natrvalo prebrala iniciatívu Sklabiná. Prvý však skúšal šťastie domáci  Karlík v 47. minúte strelou z diaľky. Z protiútoku kontroval strelou vedľa Janšto. V 52. minúte vytlačil Fiľo spolu s Belkom po úniku Drieňovského na roh. Na druhej strane po kombinácii Sekereš, Karlík, Havrla – Smädo zakončil slabou strelu vedľa z veľmi výhodnej pozície. Hostia zaútočili v 68. minúte – prišiel faul domácich a najkrajší okamih zápasu. K lopte sa postavil Martin Gerbáč a nevídanou bombou z 35 m  trafil tesne vedľa spojnice brvno domácej brány, od ktorého sa odrazila lopta pred čiaru a skoro až na 11-sku domácich. Toto sa tak často nevidí ani v profesionálnom futbale!

Domáci už nemali sily na ohrozenie brány hostí  a tí, akoby boli spokojní s remízou a aj preto sa zápas skončil 0:0.

Napriek tomu, že gól nepadol chlapci si za nasadenie ako aj kvalitný futbal v dusnom počasí zaslúžia pochvalu. Sklabiná potvrdila svoje druhé miesto a odviezla si veľmi zaslúžený bod – domáci si udržali domácu neporaziteľnosť aj v pozmenenej zostave.

Dolná Strehová - Ipeľ Balog nad Ipľom 1:3 (1:0)

Góly: 29´Pavel Venteg - 1:0, 60´Tamás Pobori - 1:1, 81´Tamás Pobori - 1:2, 88´Dominik Kalmár - 1:3

Dolná Strehová nezvládla dôležitý zápas v boji o 2.miesto a nečakane zakopla s nováčikom súťaže. Ipeľ opäť potvrdil nevyrovnanosť výkonov. Pred týždňom zaváhal doma s Čiernym Balogom a teraz uspel v Strehovej. 1.polčas patril domácim, ktorí však z prevahy vyťažili len jediný gól Ventegom v 29´min. Po prestávke sa prebrali aj hostia a v 60´min. sa dočkali vyrovnania zásluho najlepšieho jarného strelca tímu Poboriho - 1:1. Ten istý hráč sa postaral aj o rozhodujúci gól v 81´min. Domáci v snahe aspoň vyrovnať zabudli na zadné vrátka a dve minúty pred koncom ich potrestal tretím gólom Kalmár - 1:3. Ipeľ si výhrou udržal nádej na 2.miesto v lige. Domáci klesli z 2.miesta na 4.miesto.

Čierny Balog - Halič 1:0 (0:0)

Góly: 56´Martin Kupec - 1:0, čisté konto udržal Michal Bambura

Čierny Balog neinkasoval už v 7 zápasoch jarnej časti. Veľkú zásluhu na tom má najlepší brankár ligy Bambura, ale bez dobre fungujúcej obrany by sa mu to sotva podarilo. Výborný výkon podala aj v priamom súboji o 3.miesto proti Haliču, keď udržala na dištanc aj najlepšieho strelca ligy Váradiho. Hostia si veľa príležitostí nevypracovali a domáci ako v predchádzajúcich zápasoch trpezlivo čakali na tú svoju. Jednu z nich využil v 56´min. Martin Kupec a zabezpečil Balogu už 7.výhru v jarnej časti. Domáci sa bodovo dotiahli na druhú Sklabinú a momentálne sú už najlepším nováčikom súťaže. Halič klesol až na 5.miesto.

Poltár - Veľký Blh 1:0 (0:0)

Góly: 73´Oliver Sabó - 1:0, čisté konto udržal Igor Melicher

Poltár sa poriadne natrápil, kým zdolal zsotupujúci Veľký Blh. Zápas nemal príliš vysokú úroveň, domáci akoby už stratili záujem bojovať o lepšie umiestnenia. Jediným pozitívom z ich strany bol zisk 3 bodov vďaka gólu Saboá zo 73´min. Veľký Blh príliš v ofenzíve neoslnil, ale po dlhšej dobe aspoň neinkasoval veľa gólov. Poltár si výhrou ešte udržal teoretickú šancu na 2.miesto.

Tisovec - Ružiná 4:0 kontumačne, hostia na zápas nastúpili len so 7 hráčmi, podľa SP čl.100/e

Góly: 3´Jakub Matula - 1:0, 6´Denis Tyčiak - 2:0, 12´Jakub Matula - 3:0, 17´Štefan Melicher - 4:0, čisté konto udržal Tomáš Šebeňa, počet hráčov hostí klesol počas zápasu pod povolený limit 7 hráčov

Ružiná na zápas pricestovala len so 7 hráčmi a tak bolo o víťazovi jasno ešte pred zápasom. Domáci nastrieľali 4 góly a potom došlo k zraneniu hosťujúceho hráča. Počet hráčov v tíme hostí tak klesol pod 7 a hlavný rozhodca musel stretnutie predčasne ukončiť.

Hnúšťa - Klenovec 7:0 (3:0)

Góly: 20´Miroslav Jakubec - 1:0, 40´Ivan Žemlička - 2:0, 44´Miroslav Jakubec - 3:0, 50´Jakub Gaštan - 4:0, 62´Matej Páleš - 5:0, 65´Miroslav Jakubec - 6:0, 69´Miroslav Jakubec - 7:0, čisté konto udržal Nikolas Sajdák

Priamy súboj o záchranu vyznel jednoznačne v prospech Hnúšte, ktorá sa zaslúžene zachránila na úkor Klenovca. Domáci nedali hosťom žiadnu šancu a zvíťazili veľkým rozdielom. Hlavný podiel na vysokej výhre mal 4gólový Jakubec. Postupne sa k nemu pridali ešte ďalší 3 strelci a Hnúšťa dosiahla v najdôležitejšom zápase sezóny najvyššie víťazstvo. Klenovec skončí určite na 12.mieste, ktoré pred sezónou znamenalo zostup do 1.triedy.

Revúca - Kokava nad Rimavicou 4:1 (2:0)

Góly: 41´Lukáš Čellár - 1:0, 44´Lukáš Čellár - 2:0, 47´Ján Huťan - 3:0, 60´Marek Varga - 3:1, 75´Jozef Valaštek - 4:1

Revúca zvládla po dlhšej dobe zápas na výbornú a udržala si priebežné 8.miesto v tabuľke. Kokava aj napriek prehre skončí najhoršie na 11.mieste, lebo Klenovec prehral v Hnúšti. Zlomovou časťou zápasu bol záver 1.polčasu a úvod 2.polčasu. Dvakrát sa strelecky presadil Čellár a po prestávke pridal tretí gól Huťan. Hostia sa zmohli už len na skorigovanie výsledku Vargom. Záverečné slovo mal Valaštek v 75´min.