24.kolo - Rajec sa aj napriek prehre priblížil k titulu, lebo obhajca prehral v Sliačoch, Hôrky nečakane doma zakopli s Liptovským Hrádkom, na zostupovú pozíciu klesla 2 kolá pred koncom Raková

12.06.2011 23:26

24.kolo

Góly: 24´Lukáš Frolo - 0:1, 36´Lukáš Mišata - 1:1, 54´Dávid Hanula - 2:1, 73´Jakub Grieš - 2:2, 75´Martin Graňák - 3:2

Zostava 1.OFC: Kováčik – Krist (od 81´Likavčan), Mikulec, Huntoš (od 63´Graňák), Hanula, Trnovský, Frič ( od 58´Dvorský), Mišata, Michal Sliacky, Kendera (od 63´Littva), Martin Sliacky.

Zostava Černová: Gužiak – Lovasovič, Žákovský (od 58´Jeleník), Frolo, Kajan, Urban, Pindura, Tulinský, Kopáček, Holubčík, Grieš.

Zápas mal slušnú úroveň. Obe mužstvá hrali útočný futbal, viac z hry mali bojovnejší Sliačania a aj preto všetky body ostali doma. Už v druhej minúte po rohovom kope bol v dobrej pozícii domáci Huntoš, ale loptu netrafil. Na druhej strane, po prieniku z ľavého krídla Lovasovičovu strelu Kováčik zneškodnil. V 15´ sa Martin Sliacky zbavil 2 protihráčov, ale jeho ľavačka z 13-tich metrov išla len tesne vedľa. V 24´ domáci otáľali s odkopom vo vlastnej šestnástke, k lopte sa dostal Lukáš Frolo a strelou z 12-tich metrov otvoril skóre 0:1. V 36´ Lukáš Mišata utešenou strelou z 20-tich metrov do šibenice vyrovnal na 1:1. O dve minúty nato bol v dobrej pozícii Martin Sliacky, ale Gužiak jeho pokus z uhla vytlačil na rohový kop. V 54´ sa domáci ujali vedenia, keď po ideálnom vysunutí, David Hanula svoju príležitosť krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi využil 2:1. Hostia potom zvýšili snahu a v 61´ hlavičku Kopáčka vykopol Mikulec z bránkovej čiary. V 73´ Černovci vyrovnali, keď sa peknou strelou k žrdi prezentoval Jakub Grieš. O minútu nato, po závare v šestnástke sa dostal k lopte Martin Graňák, brankár jeho dve strely z blízka vyrazil ale napokon tretia skončila za jeho chrbtom 3:2. Hostia sa ešte v závere snažili niečím prekvapiť, ale domáci ich do príležitostí nepustili.

Štatistika zápasu: Strely na bránu 8:5, vedľa brány 5:4, rohové kopy 6:0, faulovanie 13:5, hra rukou 2:0, ofsajdy 2:2, žlté karty 2:1 ( Mikulec, Kendera, – Lovasovič). Zápas sledovalo 90 divákov.

Krásno - Terchová 10:0 (7:0)

Góly: 8´Kristián Gábor - 1:0, 14´Kamil Koleno - 2:0, 17´Kamil Koleno - 3:0, 31´Roman Sýkora - 4:0, 34´Kamil Koleno - 5:0, 42´Roman Sýkora z 11m - 6:0, 44´Kamil Koleno - 7:0, 62´Boris Kopásek - 8:0, 65´Boris Kopásek - 9:0, 88´Boris Kopásek - 10:0, čisté konto udržal Miroslav Greňo

Krásno potvrdilo výbornú fazónu a doslova zmietlo zostupujúcu Terchovú. Na prvopolčasovom sedemgólovom uragáne mal najväčší podiel Koleno, autor 4 gólov. V 2.polčase sa kanonáda predsa len spomalila a hostia sa snažili vyhnúť desiatke. Nakoniec ju ale domáci tím dosiahol v 88´min., keď zavŕšil svoj druhopolčasový hattrick Kopásek. Brankár Greňo sa dostal dve kolá pred koncom vďaka 8.nule v sezóne na 1.miesto medzi brankármi. Krásno sa navyše dostalo už len na rozdiel 1 bodu za druhú Černovú.

Oravská Jasenica - Rajec 2:0 (2:0) - pripravené v spolupráci s E.Graňákom

Góly: 14´Pavol Katrenčík - 1:0, 17´Milan Brontvaj - 2:0, čisté konto udržal Lukáš Maslaňák

Oravská Jasenica bola od úvodu lepším mužstvom a jej hráči mali navrch v bojovnosti a taktickej hre. V 14´min. po rohovom kope S.Kavoňa sa dostal k lopte M.Brontvaj, ten perfektne obišiel hráča, nahral na Katrenčíka, ktorý otvoril skóre na - 1:0. V 17´min. opäť po rohovom kope Kavoňa, ktorý našiel centrovanou loptou výborne hrajúceho Brontvaja bolo už - 2:0. Jaseničania mali v tejto fáze duelu viac šancí, naopak líder tabuľky nemal v prvom polčase žiadnu vyloženú šancu. Do druhého polčasu nastúpili jaseničania s cieľom udržať výsledok a zdramatizovať Rajcu cestu za titulom. Rajec v druhom polčase nakopával lopty, ale výborne hrajúca jasenická defenzíva nepustila hostí do žiadnej šance a tak hráči Oravskej Jasenice udržali a ukontrolovali víťazný výsledok 2:0 a cenné body ostávaju na Orave. Rajec mohol  vzhľadom na vývoj zápasu v Liptovských Sliačoch oslavovať v prípade zisku bodu titul, ale nestalo sa tak. Druhú šancu bude mať o týždeň doma proti rozbehnutému Krásnu.

Lietavská Lúčka - Trstená 0:0

Čisté konto udržali Roman Kniha (Lietavská Lúčka) a Filip Romaňák (Trstená)

Jeden z existenčných zápasov pre oba tímy sa skončil spravodlivou deľbou bodov, ktorá však nič nevyriešila. Oba tímy si vytvorili niekoľko šancí, ale pozorní gólmani si s nimi poradili. Mužstvá si zaslúžia pochvaľu, že aj napriek veľkej dôležitosti, zápas odohrali v duchu fair - play. Nádej na záchranu 4.ligy tak žije stále pre oboch.

Závažná Poruba - Predmier 2:1 (2:1)

Góly: 4´Viliam Tomo - 1:0, 6´Ján Praženica - 1:1, 25´Marek Herčut - 2:1

Predmier stratil prehrou šancu na 3.miesto, naopak domáci ešte oživili šance na 4.miesto. Všetko podstatné v zápase sa udialo už v 1.polčase. Porubčania išli rýchlo do vedenia gólom Toma - 1:0, ale hostia odpovedali rovnakou mincou v 6´min. Praženicom - 1:1. Po divokom úvode sa hra predsa len urovnala a obrany si už dávali väčší pozor. Aj napriek tomu našiel v 25´min. dieru v hosťujúcej obrane Herčut a dostal Závažnú Porubu po druhýkrát do vedenia - 2:1. V ďalšom priebehu už diváci aj napriek šanciam na oboch stranách gól nevideli a tak sa domáci priblížili svojmu súperovi v tabuľke na rozdiel 3 bodov.

Raková - Stráňavy 1:2 (0:0)

Góly: 46´Marek Bukovan vlastný gól - 0:1, 81´Peter Goralka - 1:1, 90´Jakub Ondák z 11m - 1:2

Pre Rakovú existenčný zápas skončil najhorším možným scenárom. V 1.polčase sa hral vyrovnaný futbal s miernou prevahou domáceho tímu, ktorý však zaspal úvod druhého dejstva a hneď v 46´min. prehrával - 0:1. Vlastný gól si dal Bukovan. V ďalšom priebehu sa zvýšila aktivita Rakovej, lebo jej hráči si uvedomovali, že prehra ich odsunie na predposledné miesto tabuľky. S blížiacim sa záverom boli domáci hráči čoraz viac nervózni a v koncovke sa im nedarilo. Až v 81´min. sa im predsa len podarilo vyrovnať zásluhou kanoniera Goralku - 1:1. Domáci sa z bodom neuspokojili, snažili sa rozhodnúť a tak v poslednej minúte pozabudli na súpera, ktorého dokázali zastaviť len za cenu faulu vo vlastnom pokutovom území. Nariadenú penaltu premenil Ondák a zabezpečil hosťom 3 body. Raková je teda po prehre na 13.mieste a nad jej štvrtoligovou príslušnosťou sa začína výrazne zmrákať.

Hôrky - Liptovský Hrádok 3:4 (1:2)

Góly: 16´Lukáš Hudec - 0:1, 28´Viktor Kudláček - 0:2, 44´Lukáš Pirošík - 1:2, 61´Matej Bačinský - 2:2, 65´Lukáš Hudec - 2:3, 85´Lukáš Hudec - 2:4, 90´Lukáš Pirošík - 3:4

Hostia predviedli na pôde favorita výkon hodný 4.ligy a razom sa dostali zo zostupových priečok. nečakaným hrdinom zápasu sa stal Hudec, ktorý doteraz strelil len 1 gól a v Hôrkach zaznamenal hattrick. V zostave domácich chýbal kanonier makuka, čo sa prejavilo najmä v 1.polčase. Ten ovládli snaživí hostia a vďaka Hudecovi a Kudláčekovi získali dvojgólový náskok. Domáci Pirošík minútu pred prestávkou znížil - 1:2 a po zmene strán vyťažil Bačinský v 61´min. vyrovnávajúci gól - 2:2. Lenže potom sa k slovu dostal Hudec a dvomi gólmi nielenže rozhodol, ale aj skompletizoval hattrick. Gól Pirošíka v 90´min. už len zmiernil domácu prehru - 3:4. Hôrky tak stratili šancu na 3.miesto a klesli na 6.miesto. Hrádok sa posunul na 10.miesto, ale o týždeň ho čaká rozhodujúci súboj o záchranu doma proti Rakovej.