25.kolo - Súboj o 2.miesto medzi Krásnom a Tvrdošínom vyvrcholí v poslednom kole, 7 gólovú prestrelku vyhrali v Stráňavách domáci, L.Sliače sa rozlúčili doma so 4.ligou prehrou, lídrom strelcov Erik Polák so 17 gólmi, ale doťahuje sa Gregorec

15.07.2012 15:48

25.kolo - 9. a 10.6.2012

Góly: 5´Lukáš Pirošík - 0:1, 33´Roman Mužík - 0:2, 55´Tomáš Suran - 0:3, 74´Roman Mužík - 0:4, čisté konto udržal Dávid Poliak

Zápas na dobre pripravenom trávniku začal za mierneho, ale stáleho dažďa. Viac z hry mali domáci, efektívnejší však boli hostia. Už v 5´ domáca obrana nepokryla Pirošíka a ten prudkou strelou z 20m otvoril skóre zápasu 0:1. Aj v nasledujúcich minútach mali domáci častejšie loptu na svojich kopačkách, nedokázali sa však presadiť vo finálnej fáze a vôbec sa nedostávali k zakončeniu. Naopak hostia takmer každú možnosť premenili. V 33´opäť chybovala domáca obrana, keď umožnila v postavení piatich proti dvom vystreliť voľnému Mužíkovi z 12m a Bartík i keď si na loptu siahol bol bezmocný 0:2. V závere prvého polčasu sa predsa len dokázali dostať do šance aj domáci, ale Trnovský vo výhodnej pozícii najskôr prepásol správny moment a následne slabšou nohou vystrelil  z 9m len do rúk Poliaka. Po prestávke zahrávali Sliačania dva rohové kopy, po oboch ale napriek výhodným pozíciám ostalo skóre nezmenené. Skorigovať sa nepodarilo ani v 51´ agilnému Trnovskému, ktorý z 9m pálil rúk do brankára. V 53´ hostia podnikli ďalší výpad a po obídení brankára trafil Mužík len tyč prázdnej brány. Čo sa však nepodarilo jemu napravil z pohľadu hostí o 2 minúty Suran, keď potrestal ďalšie zaváhanie zadných radov domácich 0:3. Od tejto chvíle sa začal tlačiť do útoku aj dnes v obrane “zašitý” Graňák, čo prinieslo v 66´domácu príležitosť k strele z 9m, skončila však nad bránou. 74´ bola dokonaním nielen dnes veľmi deravej obrany domácich, vrátane brankára a Mužík si zapísal druhý zásah 0:4. Do konca zápasu domáci ešte niekoľkokrát vystrelili, avšak vždy z úctyhodnej vzdialenosti a nepresne. Jedinú lepšiu príležitosť si vypracoval Graňák, jeho jedovka v 88´ však o pol metra minula bránu hostí. Ani v poslednom domácom zápase chlapci neukázali výkon, ktorým by si zaslúžili zotrvanie v tejto súťaži i keď súper tentokrát zdolateľný bol. Svetlejšími momentami sa prezentovali Šida, Graňák, Hanula a Trnovský, to je však v jedenásťčlennom šíku veľmi málo.

Staškov - Krásno nad Kysucou 0:6 (0:3) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 22´Roman Sýkora - 0:1, 33´Kamil Koleno - 0:2, 39´Branislav Macura - 0:3, 66´Boris Kopásek - 0:4, 84´Kristián Gábor - 0:5, 87´Tomáš Ševčík - 0:6, čisté konto udržal Pavol Lastovica

Tvrdošín - Sučany 3:2 (3:0)

Góly: 5´Matúš Gregorec - 1:0, 22´Matúš Gregorec z 11m - 2:0, 24´Matúš Gregorec - 3:0, 46´Ján Majerčík - 3:1, 85´Michal Vojvoda - 3:2

Prvý polčas tohto zaujímavého zápasu bol plne v réžii domáceho tímu. Hlavným hrdinom duelu bol najlepší domáci strelec Matúš Gregorec, ktorý v rozpätí 24 minút vsietil hattrick, čím sa vďaka 16 gólom dostal na 2.miesto v tabuľke strelcov, len o 1 gól za Erika Poláka z Oravskej Jasenice. Zrejme pod dojmom vysokého náskoku, ale najmä vďaka zlepšenej hre hosťujúceho tímu sa obraz hry po zmene strán zmenil. Sučanom pomohol rýchly gól Majerčíka. V 85´min. dokonca Vojvoda vsietil kontaktný gól, ale na vyrovnanie už hosťom nezvýšil čas. Tvrdošín sa tak udržal v hre o 2.miesto až do posledného kola. Sučany prišli o možnosť byť na 4.mieste, ale aj tak patria k najpríjemnejším prekvapeniam súťažného ročníka.

Góly: 5´Erik Polák - 0:1, 14´Filip Gura - 0:2, 18´Lukáš Janči - 1:2, 24´Dávid Mičenec - 2:2, 60´Gabriel Kurtulík - 2:3, 65´Maroš Rolček - 3:3, 78´Tibor Stanco - 4:3, v 48´min. nepremenil domáci hráč Maroš Rolček za stavu - 2:2 pokutový kop

Do zápasu v Stráňavách sme nastúpili katastrofálne. Nedarili sa nám prihrávky ani sa nám nejako nedarilo zakladať útoky. Už od začiatku bol lepším tímom na ihrisku Stráňavy no tí sa nedokázali gólovo presadiť. Nám sa to podarilo z prvej šance keď po ľavej strane oproti brankárovi sa s loptou rúti Erik Polák, ktorý nekompromisne otvára stav stretnutia na 1:0. Neskôr po dobrej prihrávke v domácej šestnástke sa lopta dostala na kopačku Filipovi Gurovi a ten zvyšuje nádskok. O pár minút hlavou mohol zase Filip Gura zvýšiť no brankár čarovne vyráža loptu. Stráňavy nám do polčasu dali dva góly. V druhom dejstve kopali domáci pokutový kop, ktorý nedali. Únik Gabriela Kurtulíka a jeho ľavačka nás posiela do vedenia - 3:2. No hneď nato domáci zase vyrovnávajú a o niečo neskôr, lopta triafa brvno no Dušan Miškovič loptu nepokril a tak hráč z čiary dokopol do brány. V 90.min sa rútil sám na brankára ešte domáci hráč. Hráč chcel padáčikom ponad brankára zvýšiť stav pre domácich na 5:3 no mimo šestnástky Dušan Miškovič chytá loptu a tak dostáva červenú kartu. Dres navliekol Michal Zanovit a tak už len kontroloval loptu z priameho kopu. Po kope bol už počuť záverečný hvizd píšťalky rozhodcu.

Černová - Liptovský Hrádok 2:5 (1:3)

Góly: 9´Viktor Kudláček - 0:1, 16´Michal Žufaj - 0:2, 30´Lukáš Kajan - 1:2, 36´Radoslav Hliničan - 1:3, 46´Jakub Grieš - 2:3, 63´Viktor Kudláček - 2:4, 82´Radoslav Hliničan - 2:5

Predmier - Závažná Poruba 7:1 (2:1)

Góly: 22´Andrej Pobijak - 1:0, 32´Roman Perašín - 1:1, 41´Radoslav Vozárik - 2:1, 46´Martin Šimoník z 11m - 3:1, 55´Andrej Pobijak - 4:1, 57´Miloš Klus - 5:1, 65´Martin Šimoník - 6:1, 80´Andrej Pobijak - 7:1