25.kolo - O titule sa rozhodne v poslednom kole medzi Staškovom a Čadcou B, o zostupujúcom v priamom súboji medzi Kotešovou a Podvysokou, Polka zo Staškova síce sťahuje náskok Frančiaka na čele strelcov, ale aj tak stráca 4 góly

15.06.2011 19:29

25.kolo

Góly: 12´Jakub Košťál - 0:1, 17´Marcel Ohrádka - 1:1, 32´Marcel Mravec - 1:2, 42´Miroslav Polka - 2:2, 51´Matej Čambora - 3:2, 57´Erik Perďoch - 4:2, 90´Marcel Mravec - 4:3

Líder súťaže Staškov odohral predposledný zápas sezóny 2010/2011 proti Snahe Zborov . Od začiatku zápasu domáci vedeli, že ich nečaká jednoduchý zápas. V 1 .polčase  hostia dvakrát viedli, ale domáci dokázali vždy vyrovnať vďaka M.Ohrádkovi (na 1:1) a Mirovi Polkovi (2:2) . V celom zápase si vypracovali mnoho šancí z čoho padali aj góly. V 2. polčase poslal lídra po prvýkrát do vedenia M.Čambora a o chvíľu neskôr už bolo 4:2, keď sa po peknom centri prezentoval hlavou E.Perďoch. Zborov z pár šancí v zápase dokázal vsietiť 3 góly, keď ten posledný strelili v nadstavenom čase vďaka Mravcovi. Zo zbytočných gólov sa domáci musia poučiť a už sa musia koncentrovať na posledný najdôležitejší zápas, ktorý odohrajú v sobotu o 17:00 vo Svrčinovci, ktorý už zostupuje do 1.triedy. Hráči Staškova ďakujú fanúšikom, ktorí ich prišli nielen včera, ale počas celej sezóny vo veľkom počte povzbudzovať a rozlúčili sa hlavne s hráčmi, ktorí odchádzaju do vyššej kategórie (muži).

Belá - Skalité 2:1 (0:0)

Góly: 56´Marek Kotschy - 0:1, 74´Jozef Vrábel - 1:1, 85´Marek Kubík - 2:1

Belá sa rozlúčila s domácimi divákmi nakoniec víťazne, aj keď musela otáčať nepriaznivý vývoj. Skalité podáva počas celej jarnej časti kvalitné výkony. Množstvo zápasov výborne rozohralo, ale nakoniec nezvládlo záver. Aj v Belej sa ujalo vedenia v 56´min. gólom Kotschyho - 0:1, ale v záverečnej štvrťhodine neodolalo tlaku a po zásahoch Vrábela a Kubíka prehralo - 2:1. Domáci tím si výhrou zabezpečil minimálne 8.miesto.

Rosina - Strečno 3:3 (1:1)

Góly: 8´Vojtech Oberta - 0:1, 33´Richard Gróf - 1:1, 48´Jakub Ďuriš - 1:2, 55´Dušan Zemiak - 2:2, 69´Marek Turský - 3:2, 90´Peter Samec (brankár) z 11m - 3:3

Remízový zápas s množstvom gólov a obratov v zápase sa musel prítomným divákom páčiť. Oba tímy povolili uzdu ofenzívnym fantáziám a bolo sa na čo pozerať. Vo 8´min. otvoril skóre kapitán hostí Oberta, ale ešte do prestávky zrovnal stav Gróf - 1:1. Po zmene strán opäť dostal Strečno do vedenia 17.gólom v sezóne Ďuriš - 1:2, ale onedlho vyrovnal Zemiak - 2:2. Domácim sa podarilo obrátiť vývoj zápasu v 69´min. po zásahu Turského - 3:2. Remízový koniec zabezpečil v poslednej minúte duelu hosťujúci brankár Samec úspešne realizovanou penaltou - 3:3. Rosina si ziskom bodu zaistila 5.ligu aj v novom ročníku. Strečno bude bojovať do posledného kola o 5.miesto.

Čadca B - Svrčinovec 2:1 (1:0)

Góly: 31´Daniel Kozák - 1:0, 53´Tomáš Dej z 11m - 1:1, 74´Rudolf Laš - 2:1

Svrčinovec súťaž ešte nezabalil a veľa nechýbalo, aby sa v Horelici postaral o veľké prekvapenie. Domáci tím potreboval 3 body, ak si chcel udržať šancu na postup do posledného kola a dôležitosť zápasu mu zväzovala nohy. Prvopolčasové trápenie ukončil v 31´min. Kozák gólom na - 1:0. Lenže hostia nezložili zbrane. V 52´min. podnikli nebezpečný útok, jeden z hráčov bol faulovaný v pokutovom území a následnu penaltu premenil kapitán hostí Dej - 1:1. Šokovaným domácim trvalo dosť dlho, kým sa ako tak spamätali a zatlačili hostí. Ke´d sa zdalo, že by mohol Svrčinovec získať bod, predsa len rozhodol o osude zápasu domáci Laš - 2:1. Výkon Svrčinovca musí byť varovaním najmä pre lídra tabuľky, ktorý v poslednom kole cestuje na jeho pôdu a musí hrať na víťazstvo. Čadcu B čaká tiež náročný súboj, keď sa predstaví v Turzovke.

Podvysoká - Turzovka 0:3 (0:0)

Góly: 46´Michal Cipko - 0:1, 86´Anton Ramšák - 0:2, 87´Branislav Ženčúch vlastný gól - 0:3, čisté konto udržal František Niník

Podvysoká sa mohla už kolo pred koncom za istých okolností zachrániť v súťaži. Potrebovala vyhrať nad Turzovkou a čakať na zakopnutie Kotešovej. Ani jedno ani druhé sa nestalo a o 11.mieste sa rozhodne až v poslednom kole v priamom súboji Kotešová - Podvysoká. Domácim nemožno v zápase uprieť snahu, ale rozhodla väčšia efektivita hostí. Po bezgólovom 1.polčase šokovali hostia domáci tím hneď po príchode z kabín vedúcim gólom Cipka - 0:1. Celý 2.polčas sa 3.tím tabuľky úspešne bránil a držal tesný náskok. V závere, keď domáci museli hrať vabank rozhodol o zápase v 86´min. Ramšák - 0:2. O minútu si navyše vsietil vlastný gól Ženčúch - 0:3. Brankár hostí Niník udržal 9.čisté konto v súťaži a kolo pred koncom sa stal najlepším brankárom súťaže v ročníku 2010/2011. Aspoň malá náplasť pre Turzovku, lebo aj napriek výhre vzhľadom na výsledky konkurentov stratila kolo pred koncom šancu na postup do 4.ligy.

Dolný Hričov - Kotešová 5:6 (2:1)

Góly: 11´Jakub Gaňa - 1:0, 19´Peter Mozolík - 1:1, 36´Patrik Turek - 2:1, 47´Marek Magath - 2:2, 48´Ján Turek - 3:2, 50´Marek Magath - 3:3, 52´Michal Bubica - 3:4, 55´Maroš Kramara - 4:4, 57´Lukáš Gál - 4:5, 69´Peter Mozolík - 4:6, 79´Jakub Gaňa - 5:6

V Dolnom Hričove sa hral ofenzívny futbal, ktorý priniesol hokejový výsledok so šťastnejším koncom pre hostí. Už dávno sa asi domácim nestalo, že keď strelia na domácom ihrisku 5 gólov odídu ako porazení. Kotešová dala do existenčného zápasu úplne všetko a udržala šancu na 11.miesto. Gólovú prestrelku spočiatku viedli domáci, ale zlom nastal za stavu - 3:3. Vtedy dal Bubica vedúci gól hostí - 3:4 a doťahovať museli domáci. Kramara ešte zrovnal skóre, ale potom sa dvakrát presadili hostia zásluhou Gála a Mozolíka - 4:6. Posledné slovo mal domáci Gaňa v 79´min. - 5:6. Vyrovnať sa už Dolnému Hričovu nepodarilo a aj vďaka tomu vyzve Kotešová v poslednom kole Podvysokú v priamom súboji o miestenku v 5.lige pre nový ročník.

Radoľa - Čierne pri Čadci 1:1 (1:0)

Góly: 44´Erik Kováč z 11m - 1:0, 72´Frederik Tatarka - 1:1

V Radoli sa hral zápas o 5.miesto. Lepšie na tom boli hostia a na udržanie tejto pozície potrebovali bod. Ten sa im aj napriek istým problémom v zápase podarilo získať. V takticky vedenom 1.polčase sa z gólu radovali domáci až v samom závere, keď sa presadil kanonier Kováč z penalty - 1:0. Po prestávke sa postupne stupňoval tlak hostí a nakoniec vyústil do vyrovnania v 72´min. Úspešným strelcom bol Tatarka - 1:1. Ziskom bodu si oba tímy zreálnili šancu na umiestnenie do 7.miesta. Veľa bude záležať o výsledkov v poslednom 26.kole.