25.kolo - Bacúch v ,,zápase roka" lepším tímom a postupuje do 4.ligy, Hontianske Nemce druhýkrát po sebe tesne nepostúpili, súboj o záchranu sa zdramatizoval, rozhodne sa medzi Látkami, Dudincami a Hornými Hámrami, k titulu kráľa strelcov blízko Gembický

13.06.2011 21:24

25.kolo

Bacúch - Hontianske Nemce 3:0 (2:0)

Zostavy:

Bacúch: Marek Mucha - Juraj Auxt (76´Milan Jankov), Andrej Skaloš, Ján Horanský (85´Dávid Senko), Jakub Bubelíny, Peter Beraxa (70´Patrik Purgat), Matúš Ďurica, Jozef Pôbiš, Róbert Libič (c), Andrej Košičiar (87´Zdeno Švantner), Michal Martinec

Hontianske Nemce: Šimon Wahlandt - Martin Filus, Martin Lihocký (65´Roman Babiak), Juraj Marunčiak, Lukáš Gembický, Matúš Pello (76´Patrik Priškin), Erik Babiak (46´Matej Vyletel), Ján Poláček (46´Rastislav Močár), Andrej Šille, Roman Balkóci (c), Michal Gembický

Góly: 4´Michal Martinec - 1:0, 27´Andrej Skaloš - 2:0, 82´Michal Martinec - 3:0

Štatistiky zápasu:

Góly = 3:0, Rohy = 6:1, Fauly = 14:15, ŽK = 1:2, ČK = 0:0, Ofsajdy = 2:3, Strely na bránu = 11:7, Strely mimo brány = 6:5

Zápas roka o postup do 4.ligy - juh medzi Bacúchom a Hontianskymi Nemcami mal všetko, čo takýto súboj potrebuje. Výbornú divácku kulisu, keď na Beňuš si našlo cestu takmer 300 divákov, príjemné teplé počasie, kvalitných rozhodcov až z Liptovského Mikuláša a dva najofenzívnejšie tímy 5.ligy. Úvod stretnutia sa niesol vo vysokom tempe. Domáci vysokým presingom nútili hostí ku chybám a už v 1´min. sa ocitol po prihrávke Martinca na ľavej strane Skaloš, ale jeho prízemný center do pokutového územia nenašiel adresáta. V 2´min. dali o sebe vedieť aj hostia. Po autovom vhadzovaní Lukáša Gembického a prihrávkach Marunčiaka s Babiakom sa k zakončeniu dostal Michal Gembický, ale s jeho slabou strelou si domáca obrana poradila. V 4´min. sa zrodila prvá gólová akcia zápasu. Výkop Muchu spracoval v strede ihriska jeden z domácich hráčov. Kolmicou medzi obrancami vysunul Martinca a ten strelou popri vybiehajúcom Wahlandtovi otvoril skóre - 1:0. Po góle tempo hry trochu opadlo a šancí ubudlo. Až v 18´min. sa po dlhom autovom vhadzovaní a skrumáži v pokutovom území hostí dostal k strele kapitán Libič. Jeho tečovaný pokus sa odrazil pred Skaloša, ktorý špičkou kopačky nasmeroval loptu pod brvno. Wahlandt ju reflexívne vytlačil na rohový kop. V 25´min. sa dostal za obranu domácich Babiak, po súboji s Košičiarom sa ocitol na zemi a hlavný rozhodca posúdil obranný zákrok ako čistý. Zdalo sa, že hostia začínajú preberať taktovku zápasu. Mali niekoľko streleckých pokusov, ktoré však Muchovi nenarobili problémy. V 27´min. sa Bacúch ešte výraznejšie priblížil k 4.lige. obAutové vhadzovanie do pokutového územia predĺžil Auxt, k lopte sa dostal Skaloš, perfektne obohral hosťujúceho obrancu a síce nie najlepšou strelou do stredu brány prestrelil z bezprostrednej blízkosti Wahlandta - 2:0. V 34´min. mali hostia ideálnu príležitosť na návrat do zápasu. Michal Gembický sa krásne uvoľnil na pravom krídle, naservíroval loptu na jedného z nabiehajúcich hráčov, ktorý v dobrej pozícii z hranice pokutového územia minul bránu. Michal Gembický bol ešte blízko ku gólu v 43´min. Po prihrávke hlavou od spoluhráča sa ocitol v šestnástke pred Muchom, ale ten mu včasným vybehnutím nedal šancu na umiestnenie svojej strely.

1.polčas

2.polčas sa začal zvýšenou aktivitou hostí. Vyťažili z nej priamy kop Lukáša Gembického, ktorý skončil v 47´min. nad bránou. Druhý priamy kop Michala Gembického v 51´min. zneškodnil Mucha. Bacúch tlak ustál a v 54´min. sa dostal do veľkej príležitosti. Po spolupráci so Skalošom sa rútil Martinec z ľavej strany sám na bránu, ale Wahlandt udržal hostí v zápase. Kombinačná hra domácich robila hosťom v týchto fázach zápasu značné problémy. Po ďalšej kombinačnej akcii zľava, netrafil bránu v 74´min. Skaloš. V 75´min. sa po rohovom kope dostal k odrazenej lopte Pôbiš a strelu z voleja zastavil až Wahlandt. V 82´min. prišlo definitívne rozhodnutie. Na rohový kop ku vzdialenejšej žrdi si nabehol Martinec a hlavou, svojim 34.gólom v sezóne upravil na - 3:0. V závere už domáci s prehľadom pohodlný náskok ustrážili a po konečnom hvizde mohli začať oslavovať. Veď postupom do 4.ligy prepísali históriu futbalu na Bacúchu.

2.polčas

Dudince - Kováčová 3:2 (2:1)

Góly: 9´Tomáš Vojtek - 0:1, 12´Richard Uday - 1:1, 24´René Raček - 2:1, 49´René Raček - 3:1, 66´Matej Filip - 3:2

Dudince potrebovali bodovať naplno, ak si chceli udržať nádej na záchranu. V zápase to nemali vôbec jednoduché. Museli otáčať nepriaznivý vývoj hneď z úvodu zápasu, keď sa presadil hosťujúci Vojtek - 0:1. Vekom ešte starší žiak Uday našťastie rýchlo vyrovnal - 1:1 a v 24´min. dostal Dudince do vedenia Raček - 2:1. Po prestávke pridal ukľudňujúci tretí gól opäť Raček - 3:1, ale Kováčovú vrátil do hry v 66´min. Filip - 3:2. Záverečné minúty domáci odtŕpli pri tlaku hostí a mohli sa tešiť z ťažko vydretej výhry, ktorá im ešte dáva nádej. Ak by Dudince vypadli z 5.ligy bolo by to určite najväčšie prekvapenie sezóny.

Janova Lehota - Látky 1:0 (0:0)

Góly: 74´Róbert Herinek - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Kolaček

Janova Lehota sa rozlúčila s 5.ligou na domácom ihrisku najtesnejšou výhrou nad tiež zostupom ohrozenými Látkami. Vyrovnaný zápas rozhodol nakoniec jediný gól domáceho Herineka v 74´min. - 1:0. V bránke domáceho tímu sa predstavil Kolaček a hosťujúci útočníci na neho počas celého zápasu nedokázali nájsť recept. Aj napriek prehre však majú Látky všetko vo svojich rukách, ak zvíťazia v poslednom kole doma so Stožkom, udržia ako nováčik 5.ligu aj pre budúci ročník.

Bzovík - Očová 2:0 (2:0)

Góly: 27´Jakub Ďurica - 1:0, 42´Matej Mitter - 2:0, čisté konto udržal Filip Križan, v 63´min. nepremenil domáci Jozef Turan za stavu - 2:0 pokutový kop

Zápas o priebežné 8.miesto sa viac vydaril skúsenejším domácim. Treba povedať, že v jarnej časti súťaže patril Bzovík k lepším tímom a potvrdilo to aj proti Očovej. Základom pre výhru bol dobre zvládnutý 1.polčas, v ktorom si Bzovík vypracoval po góloch Ďuricu a Mittera dvojgólový náskok. V 63´min. nevyužil najlepší domáci strelec Turan pokutový kop a zdalo sa, že tento moment by ešte mohol nakopnúť hostí. Ale opak bol pravdou. Očová už nedokázala zdramatizovať duel a zaslúžene prehrala. Aj tak môže byť v tábore hostí spokojnosť, lebo splnili predsezónny cieľ, ktorým bola záchrana a môžu sa začať pripravovať už na svoju 4.sezónu v 5.lige.

Braväcovo - Detva 1:4 (0:1)

Góly: 42´Andrej Michálik - 0:1, 48´Marek Nemčok - 1:1, 65´Jakub Odzgan - 1:2, 69´Tomáš Škopík - 1:3, 88´Jakub Odzgan - 1:4

Priamy súboj o 5.miesto vyznel v prospech hostí. Domácemu tímu nemožno uprieť snahu, ale v posledných kolách je z formy. Navyše sa nevyvaruje chýb v obrane a inak tomu nebolo ani proti Detve. V závere vyrovnaného 1.polčasu sa do vedenia dostali hostia gólom Michálika - 0:1. Po prestávke vrátil domácich do zápasu kapitán tímu Nemčok, ktorý sa zároveň lúčil s dorasteneckým dresom pred vlastným publikom - 1:1. Hra sa potom opäť vyrovnala, až do druhého gólu Detvy v 65´min. Obrana Braväcova neustrážila Odzgana a bolo - 1:2. Domáci sa ešte nestihli z druhého gólu spamätať a už prehrávali - 1:3. V 69´min. sa o to zaslúžil Škopík. Záverečná dvadsaťminútovka sa už len dohrávala, lebo domácim nezostali sily na obrat. V samom závere ešte navýšil vedenie hostí na - 1:4 druhým gólom Odzgan.

Góly: 6´Marek Fekiač - 1:0, 25´Michal Ziman - 1:1, 38´Marek Kuric z 11m - 2:1, 89´Ján Kasza - 2:2

Zápas tabuľkových susedov bojujúcich o 3.miesto začali lepšie domáci, keď už v 6´min. otvorili skóre po hrubej chybe hosťujúceho stopéra. Presadil sa Fekiač - 1:0. Od tohto momentu začali hrať hostia aktívnejšie, čoho dôkazom bol vyrovnávajúci gól Zimana v 25´min. - 1:1. Hostia naďalej držali iniciatívu zápasu, ale boli to práve domáci, ktorí z nariadeného pokutového kopu dali Kuricom na - 2:1. 2.polčas sa niesol v duchu dobíjania brány Stožku a v nakopávaní dlhých lôpt na domáceho kanoniera Ďuriša, ktorý si s obranou Kremnice robil doslova čo chcel. V 80´min. Ďuriš vyrobil pre Stožok aj druhú penaltu v zápase a zdalo sa, že je rozhodnuté. Ale domáci ju nepremenili a v samom závere ich potrestal Kasza, keď vydretým gólom zrovnal na - 2:2. Dôležitý gól Kaszu zaistil, že hráči Kremnice majú 3.miesto vo svojich rukách a v domácom zápase proti Pliešovciam im stačí čo i len bod.

Pliešovce - Horné Hámre 4:0 (2:0)

Góly: 6´Martin Kyseľ - 1:0, 34´Matúš Cút - 2:0, 75´Patrik Lehotský z 11m - 3:0, 84´Róbert Šušlík - 4:0, čisté konto udržal Martin Paľov

Pliešovce ešte bojujú o konečné 5.miesto, čo by bol pre tento tím pekný výsledok a tak proti zostupom ohrozeným Horným Hámrom musel bodovať naplno. Domáci nepripustili žiadne kalkulácie a po dobrom výkone jasne zvíťazili. Úvodný nápor pretavil vo vedúci gól už v 6´min. Kyseľ - 1:0. Do prestávky sa ešte presadil svojim 2.gólom v sezóne Cút a aj keď hosťom nemožno uprieť snahu, futbalovejší domáci už nemali v zápase žiadne ťažkosti. Po prestávke kontrolovali priebeh a v záverečnej štvrťhodine ešte dvoma zásahmi prikrášlili skóre. Presadili sa Lehotský z penalty a striedajúci Šušlík. Horné Hámre si prehrou výrazne skomplikovali záchranu v 5.lige. V poslednom kole nastúpia Horné Hámre v priamom súboji o záchranu s Dudincami a v prípade výhry sa ešte musia spoliehať, že Látky podľahnú Stožku.