25.kolo - Divín ani v poslednom domácom zápase nenašiel premožiteľa, Čierny Balog uspel v Kokave a vyšvihol sa na 2.miesto, na 3.miesto poskočil Halič, Veľký Blh sa rozlúčil doma s 5.ligou víťazne, Váradi blízko k zisku koruny kráľa strelcov

29.06.2011 16:18

25.kolo

Divín - Dolná Strehová 3:0 (1:0) - pripravené v spolupráci s Jozefom Martinským

Kontumačne, podľa SP čl.100/e, hostia na zápas nastúpili len s 8 hráčmi

Góly: 1´Peter Sára - 1:0, 62´Martin Smädo - 2:0, 71´Milan Suja - 3:0, čisté konto udržal Radoslav Fiľo

Slávnostne naladení a pomaľovaní domáci sa tešili na šláger kola , ale nakoniec z toho nebolo nič. Hostia totiž pricestovali iba z 8-mimi hráčmi a jedinou snahou ich trénera bolo vydržať na ihrisku do 3:0 a potom ísť domov. Domáci svojou kombinačnou hrou im to znepríjemnili, keď ich nechali na ihrisku takmer 80. minút. Už v 1.minúte išla lopta z nohy na nohu po ose Záchenský, Belko, Havrla – Sára, ktorý presnou strelou otvorili skóre. Hostia si zastali na svoju polovicu a statočne bojovali – domáci si ťukali „a´la Barcelona“ až do konca polčasu a diváci zaspávali, ...

Druhý polčas ich prebral aspoň, keď padli góly – v 62. minúte Martinský lobom našiel Smäda a ten bombou zvýšil na 2:0. V 71. minúte zavŕšil Suja gólom na 3:0 svoje účinkovanie v doraste. No a potom tréner hostí stiahol svojich výborne bojujúcich a neustále behajúcich hráčov z ihriska. Chlapci by isto vydržali do konca,.... Následne zástupcovia obce a FC Slovan Divín odmenili chlapcov a realizačný tím dorastu FC Slovan Divín upomienkovými darčekmi za vydarenú sezónu a poďakovali končiacim chlapcom v kategórii dorast za reprezentáciu klubu a obce.

Sklabiná - Poltár 2:3 (1:1)

Góly: 2´Pavel Kurčík - 0:1, 22´Frederik Matikovský - 1:1, 47´Pavel Kurčík - 1:2, 57´Pavel Kurčík - 1:3, 70´Martin Gerbáč - 2:3

Sklabiná zbabrala zápas proti minuloročnému štvrtoligistovi a prišla o 2.miesto. Cenný bod spred týždňa na pôde Divína tak stratil na význame. Hrdinom Poltára sa stal Pavel Kurčík, ktorý vsietil svoje prvé góly v sezóne. Ten prvý už v 2´min. a veru poriadne zaskočil domáci tím. Trvalo mu celých úvodných 20 minút, kým sa spamätal. Sklabinú postavil na nohy Matikovský vyrovnávajúcim gólom v 22´min. - 1:1. Ďalší šok pre domácich pripravil Kurčík aj v úvode 2.polčasu. V 47´min. dostal Poltár po druhýkrát do vedenia - 1:2. Na tento zásah už Sklabiná nedokázala odpovedať a navyše neudržateľný Kurčík zvýšil o 10 minút už na - 1:3. Domáci boli v kŕči a hra sa im príliš nedarila. Ale v 70´min. im svitla nádej po kontaktnom góle Gerbáča - 2:3. V Záverečnej dvadsaťminútovke hostia dokázali eliminovať nápor Sklabinej a pripísali si nečakané 3 body a oživili šancu na 4.miesto v súťaži, na ktoré po prehre klesla práve Sklabiná.

Veľký Blh - Hnúšťa 7:3 (3:1)

Góly: 8´Róbert Gál - 1:0, 15´Jakub Slivka - 1:1, 20´Michal Szabó - 2:1, 45´Róbert Gál - 3:1, 57´Róbert Gál - 4:1, 75´Róbert Gál - 5:1, 78´Miroslav Jakubec - 5:2, 80´Michal Szabó - 6:2, 82´Martin Kradlák - 6:3, 87´Róbert Gál - 7:3, v 89´min. nepremenil hosťujúci Ivan Žemlička za stavu - 7:3 pokutový kop

Veľký Blh sa rozlúčil s 5.ligou na domácom ihrisku veľmi dobrým výkonom, nad ktorým vyčnieval najmä útočník Róbert Gál. Ten si urobil z obrany Hnúšte doslova trhací kalendár. Zo 7 domácich gólov strelil 5 a prakticky sám rozhodol o jasnej výhre Veľkého Blhu. Sekundoval mu ešte Michal Szabó autor zvyšných dvoch domácich gólov. Hnúšťa sa v ofenzívne ladenom zápase prezentovala 3 gólmi a ešte v samom závere mohol znížiť Žemlička, ale zahodil penaltu. Škoda pre Veľký Blh, že nepodával takéto výkony vo viacerých zápasoch sezóny.

Klenovec - Tisovec 1:1 (0:1)

Góly: 30´Jakub Matula - 0:1, 80´Martin Berky z 11m - 1:1

Aj pre Klenovec to bola rozlúčka s 5.ligou, keďže skončil až na 12.mieste. Také strelecké hody ako vo Veľkom Blhu to však neboli. V 1.polčase vyrovnaného zápasu sa ako jediný presadil kanonier hostí Matula - 0:1. Po prestávke hostia dlho držali tesný náskok, ale nakoniec sa domácim podarilo zápas vyrovnať, vďaka premenenej penalte Berkyho 10 minút pred koncom. Tisovec si ziskom bodu poistil konečné 9.miesto, s čím môže byť v klube vzhľadom na predsezónne ciele spokojnosť. Ale káder hostí mal aj naviac.

Ružiná - Revúca 2:3 (0:0)

Góly: 59´Filip Faško - 0:1, 63´František Majkút - 1:1, 67´Jozef Valaštek - 1:2, 71´Milan Vrbiar - 1:3, 78´Štefan Hronec - 2:3

Ružiná prehrala svoj posledný domáci zápas v 5.lige, ale za výkon proti Revúcej sa nemusí hanbiť. V 1.polčase bola skúsenejšiemu súperovi viac ako vyrovnaným súperom. Obrat v hre nastal v 2.polčase. Úvodnú aktivitu hostí pretavil vo vedúci gól v 59´min. Faško - 0:1. Domáci sa väčšinou v tejto fáze zápasu iba bránili, ale aj tak nečakane vyrovnali. V 63´min. sa o to postaral Majkút - 1:1. O ďalšie 4 minúty vrátil vedenie na stranu hostí Valaštek - 1:2 a o ďalšie 4 minúty definitívne rozhodol Vrbiar - 1:3. 12 minút pred koncom síce ešte najlepší strelec Ružinej Hronec znížil na - 2:3, ale Revúca si záver rutinérsky ustrážila a výhrou si zabezpečila minimálne 8.miesto. Ako sme už spomínali Ružiná po roku opúšťa 5.ligu.

Kokava nad Rimavicou - Čierny Balog 2:5 (0:1)

Góly: 30´Filip Tischliar - 0:1, 62´Martin Kupec - 0:2, 75´Martin Kupec - 0:3, 76´Marek Varga - 1:3, 82´Michal Bambura (brankár) z 11m - 1:4, 84´Tomáš Giertl - 1:5, 86´Marek Varga - 2:5

Čierny Balog urobil v Kokave rázny krok k 2.miestu. Od začiatku potvrdzoval povesť jedného z najlepších tímov jarnej časti, ale chýbalo gólové vyjadrenie. Prvopolčasovú aktivitu zúročil v 30´min. predsa len najlepší strelec hostí Tischliar - 0:1. Po zmene strán sa domáci nachvíľu nadýchli k náporu, ale hostia ho v pohode ustáli. V 62´min. navyše udreli po druhýkrát. Presadil sa striedajúci Kupec, ktorý skóroval len 3 minúty po svojom príchode na ihrisko - 0:2. Definitívnu poistku pridal ten istý hráč v 75´min. - 0:3. Jediným hráčom schopným konkurovať lepším hosťom bol kanonier Varga, ktorý 2 gólmi aspoň zmiernil prehru Kokavy. Za hostí sa však ešte presadili brankár Bambura z penalty a Giertl. Kokava je aj napriek prehre so sezónou spokojná, lebo splnila hlavný cieľ, ktorým bola záchrana v 5.lige.

Halič - Ipeľ Balog nad Ipľom 4:1 (2:0)

Góly: 22´Arpád Váradi - 1:0, 24´Roman Kováč - 2:0, 47´Roman Kováč - 3:0, 48´Ján Borovec - 4:0, 82´Kristián Radoš - 4:1

Súboj nováčikov vyznel jasne v prospech domáceho tímu, ktorý sa tak vrátil do boja o 2.miesto. Dôležitý úvodný gól zápasu strelil v 22´min. najlepší strelec ligy Váradi, ktorý si 32.gólom v sezóne výrazne priblížil streleckú korunu. O 2 minúty pridal druhý gól Kováč a definitívne zabezpečil domácim kontrolu nad zápasom. Aj po zmene strán Halič pokračoval v ofenzívnej domácej rozlúčke so sezónou a hneď v úvode zvýšil opäť Kováč na - 3:0. Hostia sa ešte nestihli ani spamätať a už prehrávali štvorgólovým rozdielom po zásahu kapitána Borovca - 4:0. V ďalšom priebehu domáci predsa len poľavili v útočnej aktivite a v závere dovolili hosťom aspoň skorigovať výsledok gólom Radoša - 4:1.