26.kolo - Majster Divín vyhral aj v Poltári, druhý Č.Balog, tretí Halič, zostupujú Ružiná, Veľký Blh a Klenovec, korunu kráľa strelcov si podelia Váradi z Haliča a Havrla z Divína obaja dali 33 gólov, najlepším brankárom Bambura z Čierneho Balogu

29.06.2011 16:31

26.kolo

Dolná Strehová - Halič 2:1 (0:1)

Góly: 23´Arpád Váradi - 0:1, 67´Valentín Herceg - 1:1, 84´Matúš Bystriansky - 2:1

Halič ešte bojoval o 2.miesto v tabuľke, čo by bol na nováčika výborný výsledok. Musel však vyhrať v Strehovej a spoliehať sa na zakopnutie Čierneho Balogu. 1.polčas priniesol vyrovnaný zápas a jednogólové vedenie hostí zásluhou Váradiho z 23´min. Svojim 33.gólom si zabezpečil korunu kráľa strelcov v 5.lige D, ale nie je jediným hráčom, ktorému sa tento počet gólov podarilo dosiahnuť. Po prestávke domáci zmobilizovali sily a vďaka dvojgólovému obratu dokázali otočiť priebeh duelu. Presadil sa najlepší domáci strelec Herceg a víťazný gól vsietil 6 minút pred koncom Bystriansky. Dolná Strehová si výhrou zabezpečila 4.miesto v lige o skóre za Haličom. 3.miesto je pre nováčika ligy aj tak pekný výsledok.

Ipeľ Balog nad Ipľom - Kokava nad Rimavicou 3:0 - kontumačne, podľa SP čl.100/b, hostia na zápas nepricestovali

Čierny Balog - Ružiná 3:0 - kontumačne, podľa SP čl.100/b, hostia na zápas nepricestovali

Revúca - Klenovec 5:2 (1:1)

Góly: 11´Daniel Hinduliak - 1:0, 27´Vladimír Cibuľa - 1:1, 56´Jozef Valaštek - 2:1, 57´Erik Urc - 3:1, 59´Juraj Ganaj - 4:1, 63´Michal Bavala z 11m - 4:2, 89´Jozef Valaštek - 5:2

Revúca sa rozlúčila s hŕstkou domácich divákov peknou hrou, okorenenou 5 gólmi. V 1.polčase ešte hostia z Klenovca stačili domácim sekundovať a na prvý gól Hinduliaka našli odpoveď gólom kanoniera Cibuľu z 27´min. - 1:1. Po prestávke už Revúca pretavila svoju prevahu aj gólovo a v rozpätí 3 minút 3 gólmi rozhodla o osude zápasu. Hostia už len skorigovali výsledok Bavalom z penalty. Posledné slovo mal domáci mladík Valaštek, ktorý svojim druhým gólom v zápase upravil na konečných - 5:2. Revúcej sa teda rozlúčka so sezónou vydarila. Klenovcu nie a ak sa prihlásia do 5.ligy všetky tímy, ktoré skončili nad ním, v ročníku 2011/2012 bude hrať len v 1.triede.

Tisovec - Veľký Blh 14:1 (4:1) - domáci na zápas nastúpili len s 9 hráčmi, hostia na zápas nastúpili len s 10 hráčmi

Góly: 1´Martin Figuli - 1:0, 2´Martin Figuli - 2:0, 17´Patrik Brndiar - 3:0, 25´Martin Figuli - 4:0, 26´Róbert Gál - 4:1, 46´Ladislav Pokoš - 5:1, 55´Patrik Brndiar - 6:1, 61´Jakub Matula - 7:1, 62´Patrik Brndiar - 8:1, 65´Štefan Melicher - 9:1, 66´Jakub Matula - 10:1, 71´Jakub Matula - 11:1, 77´Ladislav Pokoš - 12:1, 80´Patrik Brndiar - 13:1, 82´Jakub Matula - 14:1

Zápas, v ktorom už nešlo prakticky o nič sa skončil blamážou pre zostupujúci tím. Vysoká prehra je o to prekvapujúcejšia, že hostia nastúpili na zápas s 10 hráčmi, kým domáci iba s 9 hráčmi. Tisovec mal raketový vstup do zápasu a po góloch Figuliho z 1´a 2´min. viedol rýchlo - 2:0. Po štvrťhodine pridali domáci ďalšie dva góly a Figuli zavŕšil hattrick - 4:0. V 26´min. sa jedinýkrát v zápase presadili aj hostia zásluhou kanoniera Gála - 4:1. Po prestávke hostia úplne rezignovali a inkasovali ďalších 10 gólov. 4 góly vsietil kapitán Brndiar, rovnaký počet gólov dal aj kanonier domácich Matula. Tisovec splnil predsezónny cieľ, ktorým bola záchrana v 5.lige a na záver súťaže si z chuti zastrieľal. Veľký Blh opúšťa minimálne na 1 rok 5.ligu D.

Hnúšťa - Sklabiná 4:3 (0:2) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 17´Frederik Matikovský - 0:1, 33´Frederik Matikovský - 0:2, 47´Nikolas Sajdák - 1:2, 57´Miroslav Jakubec z 11m - 2:2, 58´Tomáš Katreniak - 3:2, 59´Miroslav Jakubec - 4:2, 68´Tomáš Zošák - 4:3

Na góly bohaté kolo pokračovalo aj v Hnúšti. Sklabiná pricestovala s cieľom udržať 3.miesto v tabuľke, ale jej plány vážne narušil fakt, že pricestovala len s 10 hráčmi. Aj napriek tomuto hendikepu patril 1.polčas hosťom. Hrali umne a vyrážali do rýchlych brejkov. A tak nečudo, že po 1.polčase bol na ukazovateli skóre stav - 0:2, keď sa dvakrát presadil Matikovský. Po prestávke sa domáci hráči nadýchli k mohutnému obratu, ktorý naštartoval už v 47´min. Sajdák - 1:2. Zlom v stretnutí prišiel v rozpätí 3 minút medzi 57´až 59´min. Hnúšťa postupne gólmi Jakubca z penalty, Katreniaka a opäť Jakubca obrátila vývoj duelu na - 4:2. Lenže snaživí hostia sa otriasli a v 68´min. vsietili kontaktný gól Zošákom - 4:3. V záverečnej dvadsaťminútovke už domáci tesný náskok ubránili a pripísali si cennú výhru. Hostia stratili 3.miesto v tabuľke, ale vzhľadom na to, že hrali celý zápas len s 10 hráčmi, zaslúžia si za predvedený výkon pochvalu.

Poltár - Divín 2:3 (1:1) - pripravené v spolupráci s Jozefom Martinským

Góly: 8´Vladimír Havrla - 0:1, 40´Oliver Sabó z 11m - 1:1, 53´Vladimír Havrla - 1:2, 60´Vladimír Havrla - 1:3, 67´Ján Berky z 11m - 2:3

V poslednom kole súťaže sa stretli popredné mužstvá, ktoré však doplácajú na odoberanie hráčov mužstvami dospelých. Tak to bolo aj tentokrát. Napriek tomu hráči predviedli divákom veľmi zaujímavé divadlo. Poltár neprehral doma od 15. augusta a trúfal si aj na lídra. Po vzájomnom oťukávaní však vo 8. minúte vybojoval stratenú loptu Belko a Záchenský vysunul Havrlu, ktorý bezpečne zakončil – 0:1. Domácich to zaskočilo a hostia mali navrch. Po prečíslení zahodil tutovku Šuška a protiútok troch na jedného slabou strelu Havrla. Domáci sa postupne vyrovnávali hosťom a od 25. minúte začali dominovať v strede ihriska. Ich herná prevaha však viedla len k strelám z diaľky. V 35. minúte aktívny Sabó po pekných kombinačných prihrávkach zakončil z dobrej pozície strelou do bočnej siete. Pokusy z diaľky likvidoval spoľahlivý Fiľo – hlavne priamy kop Slavkovského bol nebezpečný. Keď sa zdalo, že sa takto skončí polčas po rohu domácich Záchenský M. zahral rukou a Sabó z pokutového kopu vyrovnal - 1:1.

Domácich to ešte viac posmelilo a vrhli sa do útoku. Hneď na začiatku 2. polčasu to poriadne vrelo v 16-stke hostí. Tí so šťastím vyriešili závar a do odkrytej obrany prišiel pas na Havrlu a ten už vedel čo s loptou – v 53. minúte dostáva hostí do vedenia 1:2. Podobná situácia sa opakuje aj v 60. minúte – Havrla dosahuje „hattrick“ - 1:3. Zdalo sa, že hostia dohrajú v pohode, ale v 67. minúte sa lopta zviezla po ruke Gála a Berky z pokutového kopu znižuje na - 2:3. Nasledovali nebezpečné centre domácich do 16-tky, ktoré sa však končili nepresnou hlavičkou, alebo ich odvrátili hostia na čele s Fiľom. Naopak svoj ďalší únik už Havrla nezakončil.

Záver zápasu sa niesol v znamení veľkej bojovnosti obidvoch mužstiev. Poslednú šancu zmaril Melich Martinskému no aj tak sa hostia radovali z cenného víťazstva. Chlapci si potom pochutili na výrobnom guľáši a kapustnici pripravenom FC Sklotatranom Poltár –  za čo im hostia ďakujú aj touto cestou.