26.kolo - Bacúch teda postupuje do 4.ligy, Hontianskym Nemciam zase ušiel postup o vlások, tretia je Kremnica, zostupujú Janova Lehota, Horné Hámre a Dudince, koruna kráľa strelcov pre Lukáša Gembického z H.Nemiec, najlepším brankárom Wahlandt z H.Nemiec

29.06.2011 22:51

26.kolo

Látky - Stožok 4:0 (0:0)

Góly: 52´Peter Krkoš - 1:0, 72´Martin Olšiak - 2:0, 80´Rudolf Michalovský - 3:0, 90´Jozef Škopík - 4:0, čisté konto udržal Daniel Slovák

Látky mali pred zápasom všetko vo svojich rukách. V prípade výhry by sa ako nováčik 5.ligy definitívne zachránili. 1.polčas bol poznačený veľkou nervozitou domácich z dôležitosti zápasu. Stožok dokázal odolávať tlaku Látok a držal bezgólový stav. Uvoľnenie do radov domácich priniesol až vedúci gól Krkoša v 52´min. - 1:0. Od tohto momentu začali domáci hráči predvádzať kombinačnú hru, ktorá ich zdobila celú jarnú časť. V 72´min. pridal druhý gól Olšiak a v záverečnej desaťminútovke ešte navýšili domáce vedenie Michalovský a Škopík. Látky sa rozlúčili s domácimi divákmi cennou výhrou nad štvrtým tímom ligy a po výborných jarných výkonoch si zaslúžene vybojovali 5.ligu aj pre novú sezónu. Stožok už na jar nepodával výkony, ktoré ho zdobili na jeseň, ale aj napriek tomu je 4.miesto najväčším úspechom klubu v histórii.

Góly: 23´Štefan Stupár - 1:0, 27´Dušan Papík vlastný gól - 2:0, 60´Ľubomír Bielik - 3:0, 75´Róbert Palík - 4:0, 77´Tomáš Vozár - 5:0, čisté konto udržal Ivan Mriška

Zápas sa hral od začiatku v dobrom tempe, šance sa striedali na oboch stranách. Ako prvý otvoril skóre Stupár, ktorý svojou exportnou delovkou vymietol v 23´min. pavučinu brány hostí - 1:0. Od tohto momentu domáci hrali uvoľnene a až do konca zápasu skvele kombinovali. Ďalšie góly strieľali Palík, Vozár a svojim premierovým gólom za kremnický dorast aj obranca Bielik. Hostia z Pliešoviec si dali aj jeden vlastný gól a preto sa skončil výsledok jednoznačne - 5:0. Kremničania si tak udržali svoju bronzovú  priečku, ktorá je pekným umiestnením v náročne obsadenej súťaži. Pliešovce si aj napriek vysokej prehre udržali 6.miesto.

Horné Hámre - Dudince 1:2 (1:1)

Góly: 10´Dimitrij Farion - 0:1, 40´Marek Majsniar - 1:1, 57´Erik Dodok - 1:2

Oba tímy ešte živili šance na záchranu, ale bližšie k tomu mali predsa len hostia. Tí aj od úvodu zobrali taktovku do svojich rúk a už v 10´min. získali psychologickú výhodu po prvom góle Fariona - 0:1. Domácim trvalo takmer celú polhodinu, kým sa ako tak otriasli. Až v závere 1.polčasu sa dostali do mierneho tlaku a dočkali sa vyrovnania Majsniarom - 1:1. Po prestávke mali opäť lepší úvod hostia a ich aktivitu pretavil v gól na - 1:2 Dodok. V zostávajúcich minútach celkom pekného zápasu už viac gólov nepadlo, aj keď šance boli na oboch stranách. Dudince však aj napriek výhre nepreskočili Látky a zostali na zatiaľ zostupovom 12.mieste. Zostáva im len čakať či sa do súťaže prihlásia víťazi 1.tried. Horné Hámre skončili predposledné a po 2 rokoch v 5.lige zostupujú.

Kováčová - Bacúch 1:0 (0:0)

Góly: 62´Norbert Blažko z 11m - 1:0, čisté konto udržal Marek Kortiš

Bacúch pricestoval do Kováčovej vo sviatočnej atmosfére a na zápas nastúpil s niekoľkými zmenami oproti postupovému zápasu s Hontianskymi Nemcami. V 1.polčase si tímy príliš veľa gólových príležitostí nevypracovali a hra sa odvíjala najmä v strede ihriska. Po prestávke pokračoval rovnaký scenár. S pribúdajúcim časom bolo zrejmé, že o osude zápasu rozhodne 1 gól. Ten nakoniec vsietil v 62´min. domáci kapitán Blažko z penalty a svojim 21.gólom v sezóne sa pekne rozlúčil s dorastom Kováčovej. V záverečnej polhodine sa nový majster snažil odvrátiť 2 prehru v sezóne, ale aj napriek striedaniam sa mu to nepodarilo. Kováčová si pripísala cenné 3 body a posunula sa na konečné 7.miesto. Bacúch môže oslavovať a postupne sa pripravovať na 4.ligu.

Hontianske Nemce - Bzovík 3:0 (1:0)

Góly: 27´Juraj Marunčiak - 1:0, 84´Roman Babiak - 2:0, 90´Matej Vyletel - 3:0, čisté konto udržal Šimon Wahlandt

Derby zápas prilákal na štadión do Nemiec 100 divákov a domáci sa v ňom rozlúčili výhrou, ktorou potvrdili 2.miesto v tabuľke a dosiahli najlepší výsledok v histórii klubu. Bzovík im však cestu k výhre poriadne sťažil pozornou defenzívou. Prvopolčasový nápor využili domáci len raz. V 27´min. sa strelecky presadil Marunčiak - 1:0. V 2.polčase bol výsledok veľmi dlho na vážkach a definitívny zlom nastal až v samom závere zápasu, keď sa presadili Roman Babiak a Vyletel. Strelcky síce vyšiel naprázdno kanonier Lukáš Gembický, ale aj napriek tomu sa s 36 gólmi stal kráľom strelcov 5.ligy a brankár Wahlandt si 11.nulou v sezóne zabezpečil prvenstvo medzi gólmanmi. Jediným negatívom je fakt, že Nemciam to nestačilo na postup do 4.ligy, ktorú by určite bez problémov uhrali. Neosáva im nič iné, len sa o to pokúsiť v ďalšej sezóne a veriť, že po 3.mieste vlani, 2.mieste teraz už to bude konečne 1.miesto. Bzovík môže byť so sezónou spokojný. Splnil hlavný cieľ, ktorým bola záchrana 5.ligy.

Očová - Braväcovo 7:2 (2:0)

Góly: 10´Maroš Pádár - 1:0, 23´Drahomír Berky - 2:0, 57´Pavel Melich - 3:0, 76´Marek Nemčok - 3:1, 80´Ján Šimkovič z 11m - 4:1, 84´Filip Hraško - 5:1, 86´Ján Šimkovič - 6:1, 89´Martin Divok - 6:2, 90´Július Zajac - 7:2

Očová sa rozlúčila so sezónou dobrým výkonom a nakoniec aj najvyššou výhrou v sezóne. Pritom až tak jasný priebeh to nebol. 1.polčas priniesol šance na oboch stranách, ale dôraznejší a koncentrovanejší boli domáci, ktorí sa po góloch kapitána Pádára a Berkyho dostali do vedenia - 2:0. Po prestávke už po góle Melicha vyzeralo byť všetko rozhodnuté, ale v 76´min. ešte zdramatizoval zápas Nemčok - 3:1. Lenže záverečná 10 minútovka bola zlým snom pre hostí. Prehrali ju - 4:1 a nebudú veru príliš v dobrom spomínať na rozlúčku so sezónou. Po tejto prehre skončili hostia ako nováčik súťaže na 8.mieste. Očovej patrí konečná 10.pozícia, ktorou splnila základný cieľ, ktorým bola záchrana.

Detva - Janova Lehota 4:0 (2:0)

Góly: 41´Jakub Odzgan - 1:0, 45´Šimon Šever - 2:0, 68´Miroslav Kucej - 3:0, 77´Martin Melich - 4:0, čisté konto udržal Vladimír Gelieň

Detva odohrala záver sezóny vo veľkej forme a nakoniec to vytiahla na 5.miesto, čo však vzhľadom na ambície tímu asi nemožno považovať za úspech. Proti poslednej Janovej Lehote vyťažila Detva z prvopolčasového tlaku 2 góly zo záveru. V 41´min. sa presadil Odzgan a o 4 minúty Šever. Po prestávke pokračovala prevaha Detvy pred nízkou návštevou a po góloch Kuceja a Melicha ju aj zúročila na štvorgólové víťazstvo. V Detve už niekoľko rokov futbal mládeže ľudí z tohto okresného mesta nezaujíma, čo určite uberá na motivácii hráčov. Janova Lehota skončila vo svojej prvej sezóne v 5.lige v histórii klubu na poslednom mieste a zostupuje o súťaž nižšie. Pre mladých hráčov Janovej Lehoty to však bola sezóna získavania cenných skúseností, ktoré môžu využiť aj vo futbale dospelých.