26.kolo - Mladí žilinčania majstri, Krásno skončilo druhé, Tvrdošín tretí, zostupujú Liptovské Sliače, nováčikom sezóny Sučany, kráľom strelcov s 18 gólmi hráč Tvrdošína Matúš Gregorec, najlepším brankárom Miroslav Greňo z Krásna !!!

15.07.2012 17:20

26.kolo - 16. a 17.6.2012

Žilina U-16 - Černová 6:2 (2:1)

Góly: 19´Jakub Grieš - 0:1, 30´Tomáš Kincl - 1:1, 33´Andrej Kadlec - 2:1, 55´Nikolas Kačmarčík - 3:1, 56´Lukáš Kajan z 11m - 3:2, 68´Andrej Kadlec - 4:2, 83´Nikolas Kačmarčík - 5:2, 90´Patrik Krčula - 6:2

Sučany - Predmier 2:1 (2:0)

Góly: 7´Jakub Karcol - 1:0, 24´Dávid Homola - 2:0, 70´Miloš Klus z 11m - 2:1, v 67´min. nepremenil domáci hráč Roman Maruna za stavu - 2:0 pokutový kop

Góly: 8´Martin Polák - 1:0, 15´Matúš Gregorec - 1:1

Posledný zápas doma sme chceli bodovať na plno a tak sa usadiť v tabuľke čo najlepšie. Slnko a horúčava musela priniesť osviežujúcu prestávku i v prvom ale, i v druhom polčase. V prvom polčase vo 8.min už Oravská Jasenica viedla keď loptu zo strany Jakub Graňák preniesol na kopačku Erikovi Polákovi a on spoza hráča pekne nachádza Martina Poláka, ktorý otvára stav stretnutia - 1:0. Netrvalo dlho kým Tvrdošín vyrovnal. Spoza šestnástky Matúš Gregorec vystrelil a tak prekvapil domáceho brankára Martina Grácika. V druhom dejstve si obe mužstvá vypracovávali nejaké tie šance. Tvrdošín chcel udrieť s ich krátkym nakopávaním lôpt, no pozorná defenzíva Jasenice nedopustila inkasovaniu. Z domácej strany sa črtali gólové šance, ktoré zahodil Erik Polák. Tempo bolo pokojné až do konca a myslím si, že oba tímy sú z 1 bodom spokojné. Zároveň to bol súboj o korunu kráľa strelcov, ktorú napokon vyhral hosťujúci Matúš Gregorec o gól pred Erikom Polákom z Oravanu.

Závažná Poruba - Liptovské Sliače 2:3 (1:1)

Góly: 2´Daniel Koštial - 1:0, 8´Michal Sliacky - 1:1, 57´Štefan Podhorský - 1:2, 77´Michal Kuska - 2:2, 89´Martin Graňák - 2:3

Hostia sa aspoň v poslednom zápase sezóny rozlúčili so 4.ligou víťazne. Príkladne bojovali a výsledok sa dostavil. Domáci hneď v úvode viedli, ale hostia vývoj obrátili. Kuska vyrovnal, ale rozhodujúci okamih zápasu prišiel v 89´min., keď sa presadil Graňák. Nevydarená sezóna stála hostí prepad do 5.ligy, z ktorej sa budú chcieť čo najskôr vrátiť. Je to škoda, lebo do Liptovských Sliačov chodilo na zápasy pravidelne najviac divákov zo všetkých tímov súťaže.

Krásno nad Kysucou - Stráňavy 1:1 (1:1)

Góly: 6´Tomáš Bros - 1:0, 17´Dávid Mičenec z 11m - 1:1

Liptovský Hrádok - Staškov 4:2 (3:1)

Góly: 17´Viktor Kudláček - 1:0, 34´Michal Sajták - 2:0, 39´Michal Sajták - 3:0, 43´Jakub Slúka - 3:1, 61´Ján Majzlík - 4:1, 72´Marek Babiš - 4:2