26.kolo - Veľký Krtíš ani v poslednom jarnom zápase nenašiel premožiteľa, 2.miesto získal Sliač, 3.miesto pre Krupinu, zostupujú Tomášovce, koruna kráľa strelcov s veľkým náskokom pre Šagáta z Brusna, najlepším brankárom Kalmár z V.Krtíša

08.07.2011 13:03

26.kolo

Tomášovce - Šalková 0:8 (0:3) - pripravené v spolupráci s Marošom Zimnikovalom / https://salke05.webnode.sk

Góly: 7´Šimon Bútora - 0:1, 24´Maroš Zimnikoval - 0:2, 35´Šimon Bútora - 0:3, 48´Maroš Zimnikoval - 0:4, 61´Maroš Zimnikoval - 0:5, 66´Maroš Rudnický - 0:6, 81´Maroš Zimnikoval - 0:7, 90´Dalibor Pertzian - 0:8, čisté konto udržal Matej Janek

Šalková: Janek - Rusko, Selecký, Kopic(C), Majer - Madoš, Bútora, Štubniak, Rudnický - Zimnikoval, Hromada(Pertzian)

Do tohto zápasu vstupovali obidva tímy s vedomím, že si už nevylepšia svoje tabuľkové postavenie. Mohli sa akurát revanšovať za výsledky z posledných zápasov. Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia, aj keď to bol skôr taký jalový tlak. Na začiatku dominovali zväčša obrany, ale s postupujúcim časom už bol badateľný rozdiel v hre oboch tímov. Viacej sa začali presadzovať hostia, čo vyústilo aj do prvého gólu v sieti domácich. Gól strelil Bútora, ktorý zužitkoval center Zimnikovala a pekne z voleja nedal domácemu brankárovi šancu. Po tomto góle sa ako keby hostia uspokojili a zatiahli sa do obrany. Domáci však nič nevedeli vyťažiť z držania lopty a tak prišiel ďalší trest a to keď sa z hranice pokutového územia trafil Zimnikoval a bolo to - 0:2 z pohľadu domácich. Hostia sa po góle ešte viacej ukludnili a snažili sa domácich rozobrať po zemi, čo sa im aj darilo. Ku koncu polčasu sa znova presadil Bútora a znova po centri Zimnikovala - 0:3. Do konca polčasu sa už nič zaujímavé neudialo a tak mali domáci o čom premýšľať.

Do druhého polčasu vstúpili hostia tak ako do prvého. Snažili sa domácich hneď zatlačiť a streliť im gól. Podarilo sa im to po necelých 10 minútach hry a to keď sa po nádhernej akcii na jeden dotyk presadil Zimnikoval. Treba však pochváliť najmä hráčov čo mu loptu pripravili až pred prázdnu bránu - 0:4. Po tomto góle sa domáci úplne zrútili. Robili jednu chybu za druhou, v útoku sa nevedeli presadiť a tak pokračoval strelecký koncert hráčov hostí. Po priamom kope zazvonilo ešte len brvno domácej brány, ale po ďalšej akcii, ktorú začal a aj dokončil ten istý hráč to bolo už - 0:5, keď si Zimnikoval nabehol pekne na Pertzianov center a dokonal svoj hattrick. Ďalší gól do domácej siete padol hneď z protiútoku, keď sa presadil prakticky do prázdnej brány Rudnický - 0:6. Ďalší gól pridal opäť Zimnikoval po krídelnej akcii, keď zakončil nechytateľne k tyči a tak to bolo už pre domácich hrozivých - 0:7. Dielo skazy dokonal Pertzian, ktorý individuálnou akciou stanovil skóre zápasu na konečných - 0:8. Domáci si určite takúto rozlúčku so sezónou a aj so 4.ligou nepredstavovali. Hostia naopak dokonale odčinili prehry v posledných dvoch zápasoch.

Banská Štiavnica - Brusno 4:1 (0:1)

Zostavy:

Banská Štiavnica: Dávid Szabó - Radovan Bartík, Matej Déneši, Erich Čík, Marek Meňuš (c), Marek Cibuľa (89´Michal Školík), Dávid Budinský, Milan Potančok, Martin Ferienčík, Radovan Ďurovič (70´Matúš Zupka), Dávid Hriňák

Brusno: Matúš Hlinka - Ivan Sáliš (16´Viktor Lihan), Michal Klinčík, Lukáš Uhrík, Tomáš Kelemach (61´Martin Petrík), Peter Šebeš, Ivan Samuelčík (79´Anton Pikula), Samuel Knižka, Branislav Hudák (46´Dávid Marko), Jozef Fronc, Tomáš Šagát

Góly: 27´Tomáš Kelemach - 0:1, 52´Dávid Budinský - 1:1, 55´Dávid Budinský - 2:1, 73´Marek Meňuš - 3:1, 74´Marek Cibuľa - 4:1

1.polčas

Zápas začali aktívnejšie hostia, keď už v 1´min. vyskúšal pozornosť brankára Szabóa strelou z hranice šestnástky Knižka. V 3´min. po zlom odkope brankára hostí Hlinku sa dostal k lopte domáci útočník a jeho šancu zmaril v poslednej chvíli Ivan Sáliš, ktorý loptu odvrátil na rohový kop. Z následného rohu sa domáci tím opäť dostal do zakončenia, ale Hlinka si s lobovanou strelou poradil. Hostia pôsobili ospalým dojmom a v 9´min. darovali domácim ďalšiu šancu. Obranca Klinčík otáľal z odkopom, loptu mu vypichol Budinský, dostal sa do pokutového územia, ale jeho strela z uhla netrafila bránu Brusna. V 11´min. spravil chybu na pravej strane I.Sáliš, Budinský ho obohral, obišiel aj Klinčíka a prihral pred bránu. Tam sa do zakončenia dostal kapitán Meňuš, ale v páde nenamieril presne. V 13´min. mali domáci ďalšiu príležitosť. Z ľavej strany odcentroval Meňuš, lopta sa po niekoľkých nepresných obranných zákrokoch hráčov Brusna dostala na pravú stranu. Odtiaľ prišiel prízemný center pred bránu, ale domáci útočník z hranice päťky opäť minul bránu. Hostia boli vo veľkom útlme a k ohrozeniu domácej brány sa dostávali iba sporadicky, ako napr. Kelemach v 22´min., ale jeho strela po rohovom kope mieril nad bránu. V 27´min. prišiel pre domácich trest za zahodené šance. V strede poľa prihral Knižka Kelemachovi, ten nič nevymýšľal a strelou asi z 20 metrov od brvna nedal šancu domácemu brankárovi - 0:1. Domácimi gól otriasol a na niekoľko minút prebrali taktovku zápasu hostia. V 35´min. malo Brusno ideálnu šancu na poistenie vedenia. Na ľavej strane si spravil priestor Šagát, obišiel domáceho obrancu, naservíroval loptu na pätke stojacemu Froncovi, ale tomu do zakončenia vbehol Knižka a bolo po šanci. V 40´min. si domáci vypracovali svoju najväčšiu šancu v 1.polčase. Center Cibuľu z ľavej strany sa tak zakrútil, že sa odrazil až od brvna hosťujúcej brány priamo pred nabiehajúceho Budinského, ktorý hlavičkou nasmeroval loptu do brány, ale Hlinka sa reflexívne hodil za loptou a predviedol neuveriteľný zákrok. V 41´min. ešte po strele Cibuľu avizovali domáci ruku hosťujúceho hráča, ale pokutový kop sa nepískal.

2.polčas

2.polčas začali opäť aktívnejšie hostia. V 46´min. sa dostal po akcii Šagáta s Froncom do zakončenia Knižka, ale minul bránu Štiavnice. V 52´min. už domáci dokázali prelomiť streleckú smolu. Najprv ešte po zlom odkope Uhríka síce z následnej akcie kapitán Meňuš neprekonal Hlinku, ale po rohovom kope bol nedôrazne bránený Budinský a asi z 3 metrov v húštine tiel prekonal hosťujúceho brankára - 1:1. V 54´min. mali hostia možnosť opäť ísť do vedenia. Po rohovom kope domácich sa dostal k lopte striedajúci Marko. Dlhou loptou za obranu súpera vysunul Šagáta, ktorý vystrelil prudko, ale priamo na Szabóa a ten loptu vyrazil na rohový kop. V 55´min. už domáci viedli - 2:1. Po ´dalšej zlej rozohrávke Uhríka sa na polovici ihriska dostal k lopte Budinský. Obrana Brusna ho nedokázala zastaviť a po sóle cez polovicu ihriska z hranice šestnástky vsietil krížnou strelou po zemi svoj druhý gól.   V 64´min. po ďalšej chybe hosťujúcej obrany zachránil Hlinka na poslednú chvíľu. V 74´min. už toľko šťastia nemal. Slabú strelu jedného z domácich hráčov neudržal a dobiehajúci Meňuš ju pohodlne dopravil do siete - 3:1. Následne po rozohrávke uvoľnili hosťujúci hráči celý stred poľa. K lopte sa dostal Cibuľa a strelou asi z 25 metrov nedal Hlinkovi šancu - 4:1. V zostávajúcich minútach ovládli domáci úplne dianie na ihrisku a mohli pridať aj ďalšie góly. Najväčšiu šancu nevyužil na dvakrát v 88´min. Meňuš. Po záverečnom hvizde mohli domáci oslavovať zaslúženú výhru. V rozlúčke so sezónou podali kvalitný výkon a na ich hre bolo vidieť, že chcú zachrániť 4.ligu. Hostia nevyužili šancu udržať si prípadnou výhrou 3.miesto tabuľky a vo svojom prvom roku v 4.lige skončili nakoniec na 4.mieste. O osude Banskej Štiavnice, ktorá aj napriek výhre skončila na 13.mieste znamenajúcom zostup sa rozhodne až neskôr, podľa vývoja v ďalších súťažiach.

Sliač - Tornaľa 5:3 (3:1)

Góly: 32´Kristián Mihál - 1:0, 36´Peter Német - 2:0, 37´Juraj Giertl - 2:1, 43´Jakub Gajdoš - 3:1, 50´Norbert Švajko - 3:2, 60´Pavel Struhárik - 4:2, 65´Tomáš Uhaľ - 5:2, 85´Norbert Švajko - 5:3

Tornaľa bojovala o konečné 6.miesto, Sliač si chcel udržať 2.miesto. Na záver sezóny preto oba tímy predviedli ofenzívny futbal, ktorý sa musel hŕstke prítomných divákov páčiť, škoda, že ich neprišlo viac. Videli 8 gólov a výhru domáceho tímu. V prvej polhodine sa strelci len zastreľovali, ale potom sa roztrhlo vrece s gólmi. V záverečnej štvrťhodine 1.polčasu padli 4. Mihál s Németom zabezpečili Sliaču dvojgólové vedenie, ale hosťujúci Giertl odpovedal kontaktným gólom na - 2:1. Tesne pred prestávkou opäť získal pre Sliač dvojgólový náskok Gajdoš - 3:1. Po zmene strán pokračovali oba tímy v útočení a v 50´min. vyšla hosťom akcia, na ktorej konci bol Švajko - 3:2. Sliač zapol na vyššie obrátky a v polovici 2.polčasu definitívne dvoma gólmi rozhodol o svojej výhre. Presadili sa Struhárik i kapitán Uhaľ. Bodku za pekným stretnutím dal 5 minút pred koncom hosťujúci Švajko - 5:3. Sliač si teda vybojoval 2.miesto v súťaži a môže byť so sezónou spokojný, Tornaľa sa nakoniec umiestnila s mladým kádrom na 7.mieste a zdá sa, že v ďalších 2 sezónach bude atakovať popredné priečky 4.ligy.

Krupina - Kalinovo 3:0 (1:0)

Góly: 36´Lukáš Melišek - 1:0, 65´Jaroslav Kindernaj - 2:0, 82´Lukáš Melišek - 3:0, čisté konto udržal Pavel Vician

Krupina bojovala na ďiaľku s Brusnom o 3.miesto v súťaži a po presvedčivej výhre s nováčikom z Kalinova ho aj získala, keďže Brusno zakoplo v Banskej Štiavnici. Za domáci tím už nenastúpil najlepší strelec tímu Peter Kindernaj, ale strelecky ho zastúpil dvakrát Melišek a raz jeho brat Jaroslav Kindernaj. S dorasteneckým dresom Krupiny sa rozlúčilo viacero opôr - Peter Kindernaj, Tomus, Melišek či brankár Vician a tak musia domáci pre ďalšiu sezónu zabudúvať nových mladých hráčov. Brankár Vician sa rozlúčil 10.vychytanou nulou v sezóne a zaradil sa v tomto smere na 2.miesto v súťaži. Kalinovo malo po výbornej jeseni, nie príliš vydarenú jar, ale tréner hostí dal počas odvetnej časti ligy veľa priestoru novým mladým hráčom, ktorí nazbierali v ťažkých zápasoch cenné skúsenosti a môžu ich využiť v ďalšej sezóne.

Žarnovica - Hodruša Hámre 0:2 - kontumačne, podľa SP čl.100/e, domáci nastúpili na zápas len s 10 hráčmi, na konci 2.polčasu sa im zranili 3 hráči a keďže 1 hráč bol už v priebehu 1.polčasu vylúčený, klesol počet hráčov v tíme domácich pod 7

Góly: 2x Ján Dubai, čisté konto udržal Peter Danko

Hostia nastúpili na rozhodujúci zápas o záchranu v derby stretnutí v plnej sile a nakoniec si odviezli 3 body. Žarnovica nastúpila len s 10 hráčmi a takto sa veru k zápasom nepristupuje. Úplne odflákla stretnutie a doslova darovala 3 body hosťom, ktorým to stačilo na záchranu. Ján Dubai sa dvoma strelenými gólmi prepracoval na konečné 4.miesto v tabuľke strelcov.

Jesenské - Hliník nad Hronom 4:3 (1:0)

Góly: 21´Miroslav Melišík - 1:0, 46´Matej Kuzma - 1:1, 47´Martin Pinter - 2:1, 55´Matej Kuzma - 2:2, 63´Martin Pinter - 3:2, 80´Július Dražo - 3:3, 85´András Kisfaludi - 4:3

Zápas o 10.miesto tabuľky musel uspokojiť prítomných divákov. Obsahoval 7 gólov, dramatickú zápletku a útočný futbal z oboch strán. Oba tímy mohli hrať uvoľnene, keďže záchranárske práce mali už úspešne za sebou. V 1.polčase padol len jeden gól od domáceho Melišíka v 21´min. - 1:0. Po zmene strán prakticky hneď po príchode z kabín odpovedali hostia vyrovnávajúcim gólom Kuzmu - 1:1. Lenže o minútu prinavrátil Jesenskému vedenie Pinter - 2:1. Aktívny Kuzmu vyrovnal ešte raz, keď ho domáca obrana neustrážila v 55´min. - 2:2. Rovnakou mincou odpovedal aj Pinter a v 63´min. upravil na - 3:2. Zaujímavý futbal pokračoval aj naďalej a v 80´min. hostia aj po tretíkrát vyrovnali. Presadil sa Dražo - 3:3. V závere sa oba tímy snažili strhnúť vedenie na svoju stranu a podarilo sa to domácemu Kisfaludimu v 85´min. Jesenské tak preskočilo v tabuľke práve Hliník a skončilo na 10.mieste.

Hriňová - Veľký Krtíš 1:2 (0:0)

Góly: 54´Lukáš Mitter - 1:0, 61´Jakub Bakoš - 1:1, 82´Daniel Ondrejkov - 1:2

V tomto zápase sa potvrdilo, že keď je tím v psychickej pohode tak sa mu mimoriadne darí. Hostia zavŕšili fantastickú sezónu 18. zápasom v rade bez prehry a potvrdili, že boli v sezóne najlepším tímom a zaslúžene postupujú do 3.ligy. 1.polčas priniesol vyrovnaný futbal, v ktorom stáli obrany oboch tímov na pevných nohách. Po prestávke sa domácim, bojujúcim o 6.miesto podarilo prekabátiť pozornú obranu majstra a v 54´min. vsietil Mitter vedúci gól - 1:0. Inkasovaný gól prebudil hostí k zvýšenej aktivite a v 61´min. sa už radovali z vyrovnania, o ktoré sa postaral Bakoš - 1:1. V záverečnej polhodine už mali viac z hry hostia a miernu prevahu nakoniec zúročili na vsietenie víťazného gólu. V 82´min. bol šťastným strelcom Ondrejkov - 1:2. Majstrovský titul teda prebral Veľký Krtíš na ihrisku posledného majstra a slogan: Kráľ je mŕtvy, nech žije nový kráľ - je na mieste. Krtíšanom držíme palce v ťažkých zápasoch 3.ligy. Hriňová po nie príliš vydarenej sezóne nakoniec stabilizovala výkonnosť a aj napriek tejto prehre skončila na solídnom 6.mieste. Mladí hráči sa počas jarnej sezóny chytili a sú veľkou perspektívou pre klub do ďalších sezón.