29.kolo - PREDOHRÁVANÉ - Žiar podal najlepší jarný výkon, ale ani ten na vedúci Lučenec nestačil, Kysučania potvrdili dobrú formu proti MFK, najlepší tím jari Zvolen si poradil s R.Sobotou, súboj nováčikov naklonil na stranu Rajca 2 gólmi Kordiš

03.05.2012 20:53

29.kolo - PREDOHRÁVANÉ - 1.5.2012

Rajec - Veľký Krtíš 2:1 (0:1)

Góly: 41´Daniel Ondrejkov z 11m - 0:1, 48´Martin Kordiš - 1:1, 86´Martin Kordiš z 11m - 2:1, v 27´min. nepremenil hosťujúci hráč Boris Boľoš za stavu - 0:0 pokutový kop

Zápas dvoch rozdielnych polčasov priniesol súboj nováčikov 3.ligy. 1.polčas patril hosťom z Krtíša, ktorý mali za stavu - 0:0 ideálnu príležitosť na otvorenie skóre, ale Boľoš nepremenil pokutový kop. Hostia však pokračovali v sympatickom výkone a dostali výhodu aj druhej penalty. Loptu si na biely bod postavil Ondrejkov a už sa nemýlil - 0:1. 2.polčas patril domácim, ktorí začali aktívnejšie a podarilo sa im vyrovnať zásluhou Kordiša - 1:1. V dramatickom závere sa šťastie usmialo na domácich. V 86´min. dostali po faule Ondrejkova výhodu penalty. Faulujúci hráč uvidel červenú kartu a Kordiš z bieleho bodu rozhodol o výhre Rajca - 2:1. Domáci tím vďaka ďalším 3 bodom poskočil už na 7.miesto v priebežnej tabuľke.

Badín - Nová Baňa 4:0 (3:0)

Góly: 28´Martin Kvasna - 1:0, 35´Erik Masár - 2:0, 42´Dominik Jelluš - 3:0, 76´Martin Kvasna - 4:0, čisté konto udržal René Zamboj

Kremnička - Dolný Kubín 2:3 (1:1) - pripravené v spolupráci s Ladislavom Luptákom

Góly: 28´Kristián Simeonov - 1:0, 40´Filip Hajduk - 1:1, 54´Denis Laštík - 1:2, 56´Kristián Mazúch - 2:2, 68´Filip Hajduk - 2:3

Vo vyrovnanom stretnutí zvíťazili šťastnejší hostia, ktorí vyťažili z minima maximum. V I. polčase sa stiedali útoky na oboch stranách. Vedúci gól domácich padol po peknej hlavičke obrancu Simeonova. Hostia v závere polčasu vyrovnali po zbytočnej strate lopty domáceho hráča. V II. polčase išli hostia do vedenia po strele spoza 16 ky. Domáci v polovici II. polčasu kontrovali vyrovnávajúcim gólom Mazúcha. Avšak hosťom sa podarilo ešte raz ísť do vedenia, ktoré z vypätím síl udržali až do konca stretnutia, keď sa ubránili záverečnému tlaku domácich, ktorí by si remízu zaslúžili.

Góly: 48´Dominik Golian - 1:0, 52´Martin Huďan - 2:0, 67´Martin Kucbel - 3:0, čisté konto udržal Lukáš Hoger

V predohrávanom 29. kole sa vo Zvolenskom drese opäť predstavil po 4 zápasovom treste Pepich. Na druhej strane sa však domáci museli vyrovnať s absenciou Kyseľa. Od začiatku sa hral výsostne vyrovnaný zápas. Na ťažkom teréne sa nedalo veľmi kombinovať, a tak sa obidve mužstvá uchyľovali k dlhým nakopávaným loptám. Postupne sa však presadzovali najmä hráči v krídelných priestoroch a to na obidvoch stranách. Najmä navrátilec do zostavy Pepich, hrajúci na netradičnom poste, robil vietor v obrane hostí. Na ľavej strane zase ofenzívne ladené duo Babic – Kollárik párkrát poriadne pomotalo obrancom hlavy. Paradoxne však najväčšie šance prvého polčasu mali hostia. Únik z ľavej strany bezpečne brankár domácich zmaril. O pár minút na to by ale nemal veľa šancí proti hosťujúcemu útočníkovi, ktorý sa dostal k centrovanej lopte za obranu. Našťastie pre Zvolen však loptu ideálne netrafil. Do šatní sa tak odchádzalo za bezgólového stavu. 0:0.
Po zmene strán bolo na ihrisku už iba jedno mužstvo. Od začiatočného hvizdu začali Zvolenčania do súpera búšiť s cieľom čo najskôr streliť rozdielový gól. Podarilo sa im to už v 47. minúte. Kto iný ako Golian opäť potvrdil svoj zabijácky inštinkt a zasunul loptu do prázdnej brány po výbornej robote Huďana. 1:0. No a o pár minút sa konečne dočkal aj Huďan. Po nezištnej prihrávke od Kucbela konečne zaznamenal svoj prvý tohtosezónny gól vo Zvolene. 2:0. To však nebolo všetko. Z hranice šestnástky sa ešte trafil aj Kucbel, a tým uzavrel skóre na 3:0. Do konca zápasu si domáci vytvorili ešte množstvo príležitostí, ale ako je to už zvykom, zostali nevyužité. A tak zápas dvoch rôznych polčasov skončil rozdielom triedy a Zvolen sa pomaly udomácňuje na treťom mieste tabuľky.

Fiľakovo - Bánová 3:2 (2:2)

Góly: 2´Juraj Ševčík - 0:1, 12´Richard Kasza z 11m - 1:1, 15´Juraj Mráz - 1:2, 29´Richard Kasza - 2:2, 83´Vojtech Radics - 3:2, v 74´min. nepremenil hosťujúci hráč Lukáš Červený za stavu - 2:2 pokutový kop

Hostia podali oveľa lepší výkon ako v poslednom zápase doma proti Kysuckému Novému Mestu. Dvakrát sa dostali do vedenia zásluhou gólov Ševčíka a Mráza, ale domáci tím, bojujúci o záchranu nakoniec strhol výhru na svoju stranu a urobil dôležitý krok k zotrvaniu v súťaži, keďže Kremničke odskočil na rozdiel 9 bodov. Dôležitým zlomom v stretnutí bol nepremenený pokutový kop hosťujúceho Červeného v 74´min. za stavu - 2:2.

Kysucké Nové Mesto - MFK Banská Bystrica 3:0 (1:0) - pripravené v spolupráci s Marekom Belaníkom

Góly: 27´Martin Holák - 1:0, 74´Marko Kopas - 2:0, 84´Marek Belaník - 3:0, čisté konto udržal Filip Šupej, v 80´min. nepremenil domáci hráč Jakub Martinec za stavu - 2:0 pokutový kop

Domáci si na začiatku vytvorili mierny tlak, ten však k streleniu gólu neviedol. Domáci sa ujali vedenia až v 27minúte, keď po centrovanej lopte presne zakončil Holák. Druhý polčas začali hostia tlakom, na začiatku nevyužili veľkú šancu, keď kapitán hostí sám na päťke nedokazal zakončiť. Hostia viac držali loptu no šance z toho neprichádzali, ohrozenie domácej brány prišlo ešte približne v 60minúte po strele spoza 16ky. Domáci tlak ustáli a prebrali taktovku do svojích rúk. Na 2:0 zvýšil Kopas po krásnej strele a na konečných 3:0 zvyšoval kapitán Belaník po brejku domácich a prelobovaní brankára. Domáci zaslúžene získali 3body a upevnili si 2.miesto. Za stavu - 2:0 ešte navyše domáci tím nepremenil penaltu.

Žiar nad Hronom - Lučenec 1:2 (0:1) - prebraté z webu: www.fkziarnadhronom.sk, zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 44´Pavel Olšiak - 0:1, 54´Samuel Truska - 1:1, 78´Michal Kovanič - 1:2

S prvým tímom súťaže odohrali domáci zodpovedný a vyrovnaný zápas. Po nevydarených výsledkoch a aj výkonoch v predchádzajúcich zápasoch sa hráči Žiaru dokázali na lídra súťaže pripraviť a spomenuli si na svoje dobré výkony z jesennej časti súťaže.

Hostia sa ujali vedenia v poslednej minúte prvého polčasu gólom kanoniera Olšiaka. Domácich hráčov však tento fakt nepoložil. V druhom polčase sa po ukážkovej kontre Hudeca dokázal presadiť Truska. Zaskočiť favorita mohol Gallo, ktorý sa ocitol po kolmej prihrávke zo stredu poľa zoči voči brankárovi. Jeho strela popri nohe brankára však skončila na žrdi hosťujúcej brány. Hosťom sa podarilo streliť rozhodujúci gól po štandardnej situácií v 78.minúte Kovaničom.

Domáci fráči si aj napriek prehre zaslúžia pochvalu za svoj prístup a obrovskú chuť zmeniť nelichotivú bilanciu z jarnej časti. Ukázali, že keď budú hrať ako jeden tím a bojovať jeden za druhého môžu byť v ďalších zápasoch úspešní.

Čadca - Bytča 5:1 (1:0)

Góly: 14´Patrik Jašurek - 1:0, 52´Peter Staňo - 2:0, 69´Michal Padyšák - 3:0, 77´Ladislav Vessa - 4:0, 80´Ivan Lulák - 4:1, 87´Martin Dzik - 5:1