3.kolo - Už iba Lučenec ešte nestratil ani bod a je novým lídrom, Žiar uspel rozdielom triedy v Bánovej, nováčik Rajec šokoval výhrou v Dolnom Kubíne, Badín a Kremnička stále bez bodu, lídrom strelcov naďalej Červený z Bánovej

21.08.2011 21:51

3.kolo - 20. a 21.8.2011

Lučenec - Veľký Krtíš 1:0 (0:0) - pripravené v spolupráci s Pavlom Olšiakom

Góly: 69´Ivan Palík - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Domáci vstúpili do zápasu veľmi dobre, keď už v prvej minúte mohol po centri Heusera skórovať Olšiak. Neskôr sa hra upokojila, hostia veľmi dobre a tvrdo dostupovali k domácim hráčom a nedovolili im dostávať sa do väčších príležitostí. Až postupom času sa domáci dostávali k šanciam, ale ani Miguel ani Stupár nedokázali prekonať hosťujúceho brankára Kalmára. Po zmena strán sa hostia veľmi dobre bránili a kúskovaním hry nedovolili domácim dostať sa do tempa. Až v 69 tej minúte sa domácim podarilo po dobre rozohranom rohovom kope skórovať, keď si výborne nabehol Palík a loptu usmernil za  Kalmárov chrbát. Domáci už jednogólový náskok ubránili a zaknihovali si ďalšie 3 body. Veľký Krtíš podal opäť slušný výkon, ale stále tomu chýbajú góly. Všetko sa hostia pokúsia zlomiť v ďalšom kole doma proti Novej Bani.

Bánová - Žiar nad Hronom 0:3 (0:1)

Góly: 10´Tomáš Lipták - 0:1, 70´Filip Vuong - 0:2, 88´Rudolf Hudec - 0:3, čisté konto udržal Jakub Siekela

Aj keď Bánova po 2 kolách viedla tabuľku a chcela natiahnuť víťaznú sériu, aj hostia vycestovali na zápas s cieľom uhrať čo najlepší výsledok. Už v 10´min. ušiel po ľavej strane Hudec a prihrávkou pozdĺž celej brány našiel dobre nabiehajúceho Liptáka - 0:1. Do polčasu Žiar kontroloval zápas zodpovednou defenzívnou hrou. Druhý polčas hostia pokračovali v nastúpenom trende a trpezlivo čakali, kým domáci ešte viac otvoria zadné rady. Podarilo sa to v 70´min., keď Vuong zvýšil na - 2:0.  V zostávajúcich minútach hostia dobrou hernou aj taktickou disciplínou zápas ukontrolovali a v 88´min. z 20 m Hudec krásnou strelou poistil 3 body. Bánovej zápas tentoraz nevyšiel a výhra Žiaru je úplne zaslúžená.

Zvolen - Kremnička 4:0 (1:0)

Góly: 12´Martin Kucbel - 1:0, 62´Matej Babic z 11m - 2:0, 70´Matej Babic - 3:0, 78´Denis Čepec - 4:0, čisté konto udržal Lukáš Hoger

Od začiatku zápasu hrali Zvolenčania s vedomím, že musia v dnešnom zápase zabodovať naplno. Potvrdzovali to od prvých minút kedy sa hralo prakticky na jednu bránu. Tlak domácich vyvrcholil až v polovici prvého polčasu kedy Borgoň nacentroval presne na hlavu Kucbela 1:0. Do konca prvého polčasu už gól nepadol. Po zmene strán sa hra nezmenila a domáci sa snažili navýšiť skóre. Zaskvel sa predovšetkým Babic, ktorý strelil 2 góly a najmä ten druhý keď prešiel celé ihrisko stál za to. Na 4:0 potom už iba kozmeticky prikrášlil výsledok Čepec.

Góly: 40´Denis Michalina - 0:1, 61´Erik Znám - 1:1

V 3. kole III. ligy, privítali bývalý druholigista na domácom ihrisku Čadcu, v nedelu 21. augusta. V prvom polčase mali miernu prevahu hostia, ale prvú šancu zápasu mali domáci, keď prihrávku Uličného pred opustenú bránku nezúžitkoval Melicher. Hostia sa ujali vedenia 5 minút pred prestávkou, keď sa po odrazenej lopte dostal k zakončeniu Michalina a trafil to ideálne k pravej tyči - 0:1. Domáci v druhom polčase prebrali iniciatívu a v polovici druhého polčasu sa im podarilo vyrovnať po štandardnej situácii, ktorú zakončil Znám - 1:1. Domáci ešte mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no Bodnár netrafil. Tak sa zápas skončil remízou 1 - 1. Pre domácich to znamená stratu ďalších 2 bodov. O týždeň čaká Rimavskosobotčanov zápas u nováčika v Rajci, v ktorom sa pokúsia napraviť domáce zaváhanie.

Nová Baňa - Kysucké Nové Mesto 1:3 (1:2) - pripravené v spolupráci s Róbertom Brodzianskym

Góly: 2´Matúš Hubočan - 0:1, 9´Martin Holák - 0:2,  42´Andrej Tisovský - 1:2, 75´Marek Belaník - 1:3

Domáci hráči už v 9´min. prehrávali – 0:2. Raketový štart hostí začal hneď v 1´min., ale nebezpečnú strelu stihol ešte vyraziť domáci brankár na rohový kop. Z následného rohu už hosťujúci hráč Hubočan hlavou otvoril skóre – 0:1. V 9´min. padol druhý gól a s domácimi to nevyzeralo dobre.  Našťastie sa po šoku prebrali  a tiež ukázali svoju silu. Vypracovali si niekoľko sľubných šancí, ktoré však gólom neskončili.  Pred koncom polčasu predsa len domáci niečo spravili s výsledkom, keď sa im po niekoľkých zahodených šanciach podarilo znížiť zásluhou Tisovského – 1:2. Tlak Bane pokračoval aj po prestávke, ale práve v čase najväčšieho tlaku, unikol domácej obrane hosťujúci hráč, ktorého obrana domácich zastavila nedovolene. Z následného priameho kopu trafil nádherne kapitán hostí Belaník a rozhodol – 1:3. Záver zápasu sa už iba dohral a hostia si po domácom výbuchu s Lučencom pripísali cennú výhru. Nová Baňa prehrala prvýkrát v sezóne.

Fiľakovo - Badín 4:2 (2:1)

Góly: 1´Marián Serzodi - 1:0, 27´Dávid Gáspár - 2:0, 32´Peter Šipula - 2:1, 47´Erik Masár - 2:2, 69´Csaba Rezník - 3:2, 78´Vojtech Radics - 4:2

Badínu sa nepodarilo bodovať ani v 3.zápase na ihrisku súpera. Vo Fiľakove hostia prespali úvod zápasu, keď inkasovali hneď v 1´min. od Serzodiho - 1:0. Hostia boli otrasení a bránili sa domácim len s vypätím všetkých síl. Aj tak však neodvrátili druhý gól. Jeho autorom bol v 27´min. Gáspár - 2:0. Badínčanov postavil na nohy pomerne rýchly kontaktný gól Šipulu o 5 minút neskôr - 2:1. Presne opačne ako 1.polčas sa začal ten druhý. Tentoraz to boli hostia, kto prekvapil súpera rýchlym gólom. V 47´min. sa o vyrovnanie postaral Masár - 2:2 a začínalo sa odznova. Badín v týchto fázach zápasu vyrovnal hru. O osude zápasu rozhodla záverečná štvrtina zápasu. V 69´min. strhol opäť vedenie na stranu Fiľakova Rezník - 3:2. Poistku potom pridal pri snahe hostí o vyrovnanie do otvorenej obrany Radics - 4:2. Fiľakovo si užíva 3.miesto v tabuľke, kým Badín naďalej čaká na prvý bod v novom ročníku a inkasoval už hrozivých 15 gólov.

Bytča - MFK Banská Bystrica 0:0 - pripravené v spolupráci s Jozefom Froncom

Čisté konto udržali: Matej Kramárek (Bytča) a Zdenko Hruška (MFK Banská Bystrica)

Počas celého zápasu mali hostia herne navrch, ale proti veľmi dobre fungujúcej obrane Bytče sa nedokázali gólovo presadiť. Najväčšie šance zápasu si vytvoril hosťujúci Bánovský. V 1.polčase jeho umiestnenú technickú strelu k pravej žrdi s námahou vytlačil domáci brankár na rohový kop. V 2.polčase sa najväčšia príležitosť zrodila v samom závere zápasu. Hostia zahrávali priamy kop, k odrazenej lopte sa dostal Bánovský, ale sám pred domácim brankárom prekopol bránu.  Remízou si hostia predĺžili tohtosezónnu neporaziteľnosť, aj keď chceli bodovať naplno. Bytča musí byť vzhľadom na priebeh zápasu spokojnejšia a pripísala si dôležitý bod.

Dolný Kubín - Rajec 1:2 (1:0)

Góly: 22´Marek Sojka - 1:0, 56´Róbert Židek - 1:1, 79´Vladimír Bôtoš - 1:2

Najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo v Dolnom Kubíne. Nováčik 3.ligy si tam pripísal historickú prvú výhru v súťaži a nadviazal na kvalitný druhopolčasový výkon z domáceho zápasu proti Novej Bani. V tabuľke sa hostia bodovo dotiahli práve na svojho súpera, ktorý naopak nepotvrdil výhru z Čadce a nevyhral ani druhý domáci zápas sezóny.