3.kolo - Vrútky potvrdili v šlágri kola výbornú formu, Zákamennému dali 8 gólov, nováčikovia Biely Potok a Dlhá s druhou výhrou, Turany prekvapili v Liskovej ziskom bodu, Klačan si hattrickom upevnil 1.miesto v tabuľke strelcov

10.01.2012 13:31

3.kolo - 21. a 22.8.2011

Biely Potok - Trstená 7:0 (2:0)

Góly: 21´Adam Prídavok - 1:0, 37´Lukáš Kendera - 2:0, 49´Adam Prídavok - 3:0, 54´Jakub Grieš - 4:0, 62´Jakub Grieš - 5:0, 70´Lukáš Kendera - 6:0, 87´Adam Prídavok - 7:0, čisté konto udržal Adam Rechtorík (71´Richard Maga)

Nováčik potvrdil nečakanú výhru zo Zákamenného výborným výkonom proti bývalému štvrtoligistovi. Hostia ako tak držali krok len v prvej dvadsaťminútovke, ale potom už dianie na ihrisku ovládli domáci. Pred peknou návštevou 50 divákov otvoril skóre zápasu kanonier Prídavok - 1:0. Na druhý gól sa čakalo do 37´min., kedy sa presadil Kendera - 2:0. Po zmene strán sa obrana hostí úplne rozpadla a inkasovala ďalších 5 gólov. Postupne sa presadili Prídavok, dvakrát Grieš, Kendera a hattrick dokončil Prídavok. Domáci tím sa prvou výhrou v 5.lige na domácom ihrisku dostal na priebežné 2.miesto. Trstená je ako jediná bez bodu s pasívnym skóre - 2:11.

Sihelné - Dlhá nad Oravou 0:1 (0:1)

Góly: 32´Jakub Chomistek - 0:1, čisté konto udržal Michal Bača, v 45´min. nepremenil domáci kapitán Lukáš Ferneza za stavu - 0:1 pokutový kop

Sihelné hrá ako na hojdačke. Po úvodnom domácom debakle od Zákamenného - 0:4 a nečakanej výhre v Trstenom - 2:1 prišlo ďalšie domáce zaváhanie. Nováčik sa na duel pripravil veľmi dobre a nadviazal na kvalitný defenzívny výkon zo zápasu s Liesekom. Hostia nepúšťali domácich do šancí a sami trpezlivo čakali na svoju možnosť. Tá prišla v 32´min. a Chomistek ju využil - 0:1. Domácich mohol vrátiť do zápasu na konci 1.polčasu kapitán Ferneza, ale trestuhodne zahodil pokutový kop. Tento moment sa na domácom tíme prejavil najmä po prestávke. Hrali v kŕči a vôbec sa im nedarila kombinácia. Hostia umne kúskovali hru a mohli ešte aj navýšiť vedenie. Viac gólov už nepadlo a tak sa z tesnej, ale cennej výhry - 0:1 radoval nováčik.

Rabča - Oravské Veselé 0:6 (0:2)

Góly: 16´Lukáš Mydlár - 0:1, 27´Michal Stašák - 0:2, 47´Marián Gočal - 0:3, 76´Marián Gočal - 0:4, 80´Dominik Babečka z 11m - 0:5, 88´Marián Gočal - 0:6, čisté konto udržal Maroš Babečka

Rabča remizovala v minulom kole v Likavke - 0:0 a teraz ju čakal 1.domáci súboj sezóny. Hostí z Oravského Veselého čakal vôbec prvý zápas jesene, keďže v prvých 2 kolách nehrali a svoje zápas budú ešte len dohrávať. Očakával sa vyrovnaný futbal, ale stretnutie mali od začiatku jasne v réžii hostia. Už v 1.polčase položili 2 gólmi Mydlára a Stašáka základ jasnej výhry. Po prestávke pokračovali v dobrom výkone a trestali každú chybu domácich. Po prestávke sa k výbornému výkonu rozohral hosťujúci Gočal, ktorý vsietil 3 góly. 1 pridal Babečka z penalty a Oravské Veselé si lepší štart do súťaže ani nemohlo predstavovať. Rabča ani vo svojom 2 zápase sezóny neskórovala a stále čaká na premiérový zásah.

Liesek - Zuberec 1:2 (1:0)

Góly: 4´Filip Sťahulák z 11m - 1:0, 69´Matej Šiška - 1:1, 73´Mário Romaňák - 1:2

Liesek chcel odčiniť nevydarený zápas v Dlhom, čo potvrdzoval najmä v úvode. Už v 4´min. otvoril skóre stretnutia z pokutového kopu kapitán Sťahulák - 1:0. Rýchly gól akoby domáci tím uspokojil. V 1.polčase mali hru pod kontrolou a zrejme si mysleli, že sa už nič nemôže stať. Ale hostia predviedli v 2.polčase dokonalý comeback. V priebehu 4 minút využili 2 zaváhania domácich a obrátili vývoj. Úspešnými zakončovateľmi boli Matej Šiška a Romaňák - 1:2. Zuberec svojim sebavedomím výkonom po prestávke veľmi prekvapil a pripísal si v 2 zápase sezóny 2 výhru, čím sa dostal na 3.miesto. Liesek je po 2 prehrách v rade na 9.mieste.

Bešeňová - Likavka 2:1 (1:1)

Góly: 27´Martin Hrudál - 0:1, 35´Matej Červeň z 11m - 1:1, 83´Adrián Hablák z 11m - 2:1

Bešeňová aj v 3.zápase sezóny uhrala výsledok - 2:1. Na rozdiel od minulého kola však vyhrala a iba potvrdila, že doma neprehráva. Aj keď Likavka vzdorovala a zaskočila minuloročného nováčika otváracím gólom Hrudála v 27´min. - 0:1. Už o 8 minútu dostali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil Červeň - 1:1. Po zmene strán hostia dokázali držať s domácimi krok a zdalo sa, že by si mohli odviesť minimálne bod. 7 minút pred koncom však hlavná rozhodkyňa nariadila druhú penaltu. Loptu si tentoraz postavil Hablák a ani nezaváhal - 2:1. Bešeňová teda 2 penaltami obrátila duel a natiahla domácu sériu zápasov bez prehry v 5.lige na 14. Likavka prehrou klesla na zostupové 12.miesto.

Lisková - Turany 2:2 (1:1)

Góly: 16´Libor Majerík - 0:1, 35´Michal Macík - 1:1, 56´Libor Majerík - 1:2, 58´Michal Macík - 2:2

Za horúceho počasia sa v Liskovej odohral zaujímavý zápas. Prvý polčas patril hosťom, ktorý mohli streliť aj 3-4 góly, v tom druhom naopak mali prevahu domáci a tak je remíza zaslúženým výsledkom pre obidve strany. Domáci začali nervózne a hostia to vďaka rýchlemu útočníkovi využívali na rýchle brejky. Jeden z nich im vyšiel v 16.minúte keď opäť unikol domácej obrane Bochnička, jeho strelu ešte brankár Mydliar vyrazil, ale iba k nohám Libora Majeríka a ten už nemal problém doraziť loptu do prázdnej brány - 0:1. Domáci boli naďalej nervózni nedarila sa im hra a hostia mali ďalšie obrovské šance, keď išli 2x sami na brankára, ale Bochnička ani raz brankára neprekonal. V 35.minúte pri autovej čiare neustál tvrdší súboj obranca hostí, domáci hráč odcentroval, brankár Fúčela loptu neudržal a Michal Macík nemal ťažkú prácu so strelením gólu - 1:1. Hostí tento gól utlmil a do konca polčasu sa viacmenej bránili, no stav sa nezmenil. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia a v 56.minúte sa im aj zásluhou domáceho brankára podarilo dostať opäť do vedenia. Z polovice ihriska nakopol na bránu domácich loptu Libor Majerík, brankár neodhadol svoje vybehnutie a lopta na prekvapenie všetkých skončila až v sieti - 1:2. Hostia sa však dlho netešili, domáci prakticky hneď vyrovnali, obranou hostí sa prehnal Michal Macík, brankár hostí Fúčela v snahe odkopnúť loptu nakopol záložníka domácich a od toho sa strela odrazila do siete - 2.2. Od tohoto momentu sa hralo už len na jednu bránu, no domáci z tlaku nedokázali nič vyťažiť a tak sa zápas skončil zaslúženou remízou ašpiranta na postup s nováčikom súťaže - 2:2. Turany získali svoj prvý bod v 5.lige.

Vrútky - Zákamenné 8:3 (5:2)

Góly: 16´Gabriel Sládek - 1:0, 17´Patrik Lejtrich - 2:0, 18´Peter Vrábeľ - 2:1, 20´Michal Klačan - 3:1, 37´Jakub Šenšel - 4:1, 38´Rastislav Lacko - 5:1, 41´Richard Kakus - 5:2, 50´Michal Klačan - 6:2, 65´Lukáš Sitár - 7:2, 75´Michal Klačan - 8:2, 80´Tomáš Buckulčík z 11m - 8:3

Šláger 3.kola, v ktorom sa stretol líder súťaže s druhým tímom bol jednoznačne v réžii lídra. Vrútky po 2 výhrach na ihriskách nováčikov potvrdili dobrú formu aj v domácom prostredí. Výrazný krok za 3 bodmi urobili po úvodnej štvrťhodine, keď sa v rozpätí 2 minút presadili Sládek a Lejtrich - 2:0. Hostia síce odpovedali gólom Vrábeľa, ale o ďalšie 2 minúty pridal tretí domáci gól Klačan - 3:1. Domáci tím si robil s obranou súpera doslova čo chcel a do prestávky pridal ešte 2 góly. Za hostí upravoval Kakus na - 5:2. Po prestávke domáci zvoľnili tempo, ale napriek tomu 3 gólmi zvýšili stav už na - 8:2. Za hostí ešte 10 minút pred koncom zmiernil debakel z penalty Buckulčík - 8:3. Domáci tím si za predvedený výkon zaslúži veľkú pochvalu. Kanonier Klačan vsietil hattrick a celkovo dal 7 gólov.