3.kolo - Šláger kola priniesol dobrý futbal, 7 gólov a tesnú výhru Tepličky, Terchovej nestačili ani 2 góly Baláža, Radoľa pricestovala do Podvysokej s 9 hráčmi a domov odišla s 9 gólmi v sieti, Belá potvrdila formu v Starej Bystrici

22.08.2012 21:39

Strečno - Zborov nad Bystricou 2:0 (1:0)

Góly: 14´Peter Taraba z 11m - 1:0, 64´František Straňavčin - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Martinka

Dolná Tižina - Dolný Hričov 2:2 (1:2)

Góly: 8´Martin Kabašta - 0:1, 34´Sami Bugáň - 1:1, 36´Miroslav Gašper - 1:2, 80´Sami Bugáň - 2:2

Stará Bystrica - Belá 3:5 (1:2)

Góly: 19´Marek Šmehyl - 0:1, 37´Marek Faktor - 1:1, 40´Tomáš Laščiak z 11m - 1:2, 50´Tomáš Prišč - 2:2, 55´Marek Kubík - 2:3, 57´Miroslav Hulák - 3:3, 63´Tomáš Laščiak - 3:4, 80´Tomáš Laščiak - 3:5

Kysucký Lieskovec - Štiavnik 0:8 (0:3)

Góly: 16´Martin Gulan - 0:1, 30´Štefan Prílepok - 0:2, 44´Štefan Prílepok - 0:3, 50´Štefan Prílepok - 0:4, 57´Štefan Prílepok - 0:5, 76´Ján Všelko - 0:6, 80´Tomáš Hujo - 0:7, 83´Martin Gulan - 0:8, čisté konto udržal Martin Mistrík

Čierne pri Čadci - Raková 5:0 (1:0)

Góly: 40´Vladislav Krenželák - 1:0, 53´Vladislav Krenželák - 2:0, 63´Vladislav Krenželák - 3:0, 79´Tomáš Cyprich - 4:0, 85´Ján Malík - 5:0, čisté konto udržal Patrik Kubica, v 75´min. nepremenil hosťujúci hráč Jakub Holešťák za stavu - 3:0 pokutový kop, v 81´min. nepremenil domáci hráč František Malík za stavu - 4:0 pokutový kop

Podvysoká - Radoľa 9:0 (8:0) - kontumačne, počet hráčov v tíme hostí klesol pod 7

Góly: 10´Branislav Ženčuch - 1:0, 13´Dávid Kocúr - 2:0, 15´Otakar Kavalek - 3:0, 20´Otakar Kavalek z 11m - 4:0, 26´Dávid Kocúr - 5:0, 34´Stanislav Zdařil - 6:0, 43´Pavol Zimka - 7:0, 45´Pavol Zimka - 8:0, 48´Dávid Kocúr - 9:0, čisté konto udržal Marek Podolák

Hostia prišli iba deviati. V priebehu zápasu sa zranili ďalší 3 hráči a tým pádom klesol počet hráčov hostí pod 7 a rozhodca bol nútený v 50.minúte ukončiť zápas za stavu 9:0.

Teplička nad Váhom - Terchová 4:3 (2:1) - pripravené v spolupráci s Martinom Balážom, zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 6´Kristián Franek - 1:0, 12´Ján Smolka z 11m - 2:0, 24´Martin Baláž - 2:1, 56´Roman Majerčík - 3:1, 63´Kristián Franek - 4:1, 65´Martin Baláž - 4:2, 67´Pavol Romančík - 4:3

Slnečné sobotňajšie poludnie, súboj prvých dvoch mužstiev. Teplička zatiaľ kráčala s prehľadom, no i Terchová nezaváhala. Dnes bolo jasné, že jeden tím o svoju sériu príde. Zápas bol už od úvodu plný vzruchu. Po obrovskej chybe hostí sa do šance dostal Majerčík, ale z bránkovej čiary zachránil Zicho. Už o malú chvíľu mali domáci ďalšiu šancu. Tento krát skvele reflexívne zasiahol Matušek. Celkovo patril úvod zápasu Tepličke, ktorá neustále hrozila. Svoje úsilie napokon aj pretavila do vedúceho gólu, keď po jednom z útokov po krídle sa hráč pekne uvoľnil, a ľavačkou nekompromisne do horného rohu bránky zavesil - 1:0. Terchová sa snažila ihneď odpovedať, ale príliš sa nedostávala do šancí, a ak, tak to boli len náznaky. Dve strely vyslal Baláž, no jedna mierila vedľa, a druhú kryl brankár. Po jednom z pekných únikov po kraji "fauloval" na hranici šestnástky Zicho domáceho hráča, a rozhodca nezmyselne ukázal na biely bod. S tým si Tepličan poradil na výbornú a s prehľadom premenil - 2:0. Písala sa 23. minúta zápasu, keď po protiútoku poslal Kačáni do úniku Baláža, ten si loptu spracoval, oklamal domáceho obráncu, a zoči voči brankárovi nezaváhal - 2:1. Terchová následne ožila a snažila sa o vyrovnanie. Gól na kopačke mal Kačáni ale v záverečnej fáze mu lopta nesadla, a peknú strelu vyslal i Cingel, no tú brankár bravúrne vytesnil na roh. Do kabín sa tak šlo za zaslúženého stavu 2:1 pre domácich.
V druhom polčase sme už mali možnosť vidieť iný futbal. Teplička robila všetko pre to, aby rozhodla zápas vo svoj prospech, čo sa jej aj podarilo. Po jednom z útokov sa pekne uvoľnil domáci útočník, a z uhla trafil dokonale do vinklu - 3:1. To nebolo od domácich všetko. O pár minút neskôr pridali ďalší úder, keď po peknom centri priamy na hlavu už Tepličan nemal problém upratať do odkrytej brány - 4:1. Potom však prišiel zvrat. Hneď vzápätí sa Terchová dostala do tlaku, strielal Cingel, jeho strelu brankár len vyrazil na miesto, kde číhal Baláž, a napokon s prispením šťastia sa mu na tretí krát podarilo znížiť - 4:2. Črtal sa záverečný tlak, ktorý ešte hostia zdramatizovali. Hneď o 2 minúty Terchovčania rozobrali domácu obranu, do šance sa dostal Romančík, a krásnou tiahlou strelou upravil na 4:3. Hosťom pri tom ešte zostávala dosť času aj na vyrovnanie. To sa však už napokon nepodarilo. Síce Terchová mala ešte náznaky šancí, tlačila, v závere si vytvorila ohromný tlak, no ten sa napokon nepretavil do gólu. Možno chýbalo len to povestné "šťastíčko". V závere sa tak šťastnejším stala Teplička a pripisuje si na konto ďalšie tri body, Terchová síce prehrala ale nemá sa za čo hanbiť. Predviedla pekný výkon, navyše v oklieštenej zostave.