4.kolo - Zlaté Moravce majú aj skalp Ružomberka a ako jediný tím zatiaľ neprehrali, Žilina rozdrvila Prešov, Podbrezová napravila domáce zaváhanie výhrou v Košiciach, Trenčín deklasoval majstra z Trnavy, Mihálik zo Z.Moraviec vsietil 5 gólov

18.08.2012 23:06
4.kolo - 18.8.2012

Dukla Banská Bystrica - Dubnica nad Váhom 1:1 (1:0)

Góly: 43´Michal Kamenský - 1:0, 82´Andrej Števček - 1:1

Dukla: Krejčí - Vodecký, Patrik Sura, Fajčík (55´ Račák), Mikulec (65´ Otruba), Záhumenský , Chrien, Šikyňa, Kamenský, Sádovský, Peter Sura (78´ Hudák)

Dubnica: Slávik - Valjent, Šardzík, Zahranychnyy, Švirik (78´ Bacmaňák), Števček, Liener, Sádecký, Ježík, Homer (68´ Sakhniuk), Suchý (55´ Kašuba)

Zlaté Moravce - Ružomberok 3:2 (1:0)

Góly: 2x Mihálik, Pacalaj vs. 2x Kolorédy

Góly: 2x Jánošík, 2x Lupčo, Zuziak, Mihálik

Prešov: Vinclér – Micherda, Schlosser, Ličák, Bujňák (38. Jusko) – Kačírek, Poremba, Kozák, Voda – Šafranko, Jakubčín (77. Kraľovič)

Tréner Prešova Marek Fabuľa:

Je ťažké hodnotiť zápas, v ktorom súper čo vystrelil a trafil bránu znamenal gól. Naša najväčšia chyba je tá, že v každom zápase dokážeme vyprodukovať hrubé individuálne chyby, čo súper bez problémov trestá. Naopak mi ani 100 % šance, ktoré si dokážeme vypracovať, nevhodným riešením zahadzujeme.

Trenčín - Trnava 5:1 (4:0)

Góly: 3x Sabler, Bariš, Čakloš vs. vlastný gól

Bardejov - Nitra 1:0 (1:0) - dohrávka z 11.9.2012

Góly: Niščák - 1:0

Góly: 60´Bučák - 0:1

FK SNV: Stančák - Guballa, Macala(63.Vantroba), Janík, Fehér, Gibala, Beňa, Kamenický, Vitovič, Farkašovský, Krempaský(58.Tomaščík)

Slovan: Sakar - Kotula, Urbanovský, Niňaj, Molnár, Haraslín, Mašulovič, Tichý(83.Železňák), Bučák, Mikuš(76.Petráš), Čambal(57.Reisel)

Pavol Kubus – tréner SNV: „Ja našich chlapcov musím pochváliť za výkon. Myslím si však, že výsledok ovplyvnili rozhodcovia na čele s Filipom Glovom. Som z toho smutný, pretože výkon rozhodcov na ihriskách súperov je horizontálne iný, kvalitnejší a objektívny. Motivovať chlapcov pre futbal je v takýchto príkladoch veľmi ťažké. Morálka je na chvoste športu a objektivita ani nehovoriac.“

Jozef Majoroš – tréner Slovana: „Vyhrali sme jeden nula, s výsledkom som spokojný i s prevedenou hrou, aj keď sme si vytvorili ešte ďalšie dve – tri veľké príležitosti, ale sme ich nepremenili. Ale som sklamaný s výkonu niektorých mojich hráčov. Ja nemôžem hodnotiť výkon rozhodcov, nie som na to oprávnený, keby bol zapískal penaltu, tiež s tým nič neurobím, neodpískal to, vyhrali sme. Počas celého zápasu som nekomentoval výroky rozhodcu a preto ho nebudem komentovať.“

Góly: 33´Tomáš Komara - 1:0, 66´Ivan Pikulík z 11m - 2:0

Michalovce: Kira - M. Popovič, Sochanič, T. Tomko (67. D. Horňák), Šimčák (65. Škultéty) - Koscelník, J. Kiss, Turik, Lechman (46. Harvila) - T. Kolesár, J. Štofík

Tréner Michaloviec Branislav Sokoli:

Chýbalo nám oduševnenie ako tomu bolo v zápasoch na domácom turnaji Michalovce cup. Mali sme aj slabý pohyb, naša rozohrávka bola zdĺhavá. V úvode sme nepristupovali k súperovým hráčom a domáci mali tlak. Keď sme už začali hru vyrovnávať, prišla nakopnutá lopta Senice a po prelobovaní brankára Matúša Kiru domáci otvorili skóre. V druhom polčase mal obrovskú šancu na vyrovnanie Tomáš Kolesár, avšak sám zoči-voči brankárovi neuspel. V našej hre bolo veľa nepresností, v 66. minúte Tomáš Tomko detinsky fauloval v šestnástke protihráča a Záhoráci pridali z penalty aj druhý gól. V ofenzíve nám citeľne chýbal Adrián Leško, ktorý má spoločne s Jozefom Šimkom reprezentačné povinnosti.

Góly: Veselovský vs. Očenáš, Jakuba, Trajteľ

Podbrezová: Kozárik-Pristač-Vaštík-Očenáš-Lihan-Szoke-Janko /84min.Szabó/-Jakuba /87min.Kupka/-Polaščik-Mózer-Sokol/58min.Trajteĺ/

Tréner Podbrezovej Ivan Dubíny:

Po nešťastnej prehre so Z. Moravcami sme cestovali do Košíc s cieľom uspieť. Úvod zápasu nám vyšiel perfektne, keď hneď po výkope sme vybojovali rohový kop a Očenáš vsietil hlavou náš vedúci gól. Tento moment nás povzbudil a prvých 30 min. sme na ihrisku dominovali. Už v 11 min. Jakuba zvyšuje naše vedenie na 2:0. Súper nevedel nájsť zbraň na spôsob našej hry a tak prvá polhodina vyznela jednoznačne pre nás. Potom sa už hra vyrovnala, ale my sme dvojgólové vedenie udržali do konca polčasu. V druhom polčase sme začali veľmi opatrne, v strede poľa staticky a súper nás za to potrestal znížením stavu v 54 min. Našťastie sme nepodľahli panike a v 66 min. po chybe domáceho kapitána Huka, ktorý dával malú domov, Trajteľ to vystihol a naše vedenie zvýšil na 3:1. Od tohto momentu sa domáci snažili ešte s výsledkom niečo urobiť, ale my sme im toho veľa nedovolili a zaslúžene si z Košíc odnášame tri body. V tomto zápase som bol spokojný s výkonom v prvom polčase, ale v druhom polčase neboli niektoré individuálne výkony podľa predstáv. V našom mužstve ma milo prekvapil Pristač, ktorý nastúpil prvýkrát v základnej zostave a to ešte nie na svojom poste a podal veľmi dobrý výkon. Prítomnosť Szokeho a Janka, ktorí nastúpili po chorobe, resp. zranení tiež mužstvu pomohla, i keď ich výkony neboli úplne optimálne.