4.kolo - Majster sa po vysokej výhre nad Košicami B predral na čelo o skóre pred béčko Podbrezovej, Prešov B ovládol východniarske derby, Lučenec prekvapil v Ružomberku B a vezie si 3 body, Soták z Vranova sa 7.gólom podielal na deľbe bodov s L.Mikulášom

27.08.2012 20:39

4.kolo - 25.8.2012

Dukla Banská Bystrica B - Košice B 7:0 (2:0)

Góly: 3x Marek Plško, 2x Golian, Račák, Považanec

Vranov nad Topľou - Liptovský Mikuláš 2:2 (0:2)

Góly: Stanislav Soták, Dvorjak vs. Staš, Horváth

Ružomberok B - Lučenec 0:2 (0:1)

Góly: Kadiš, Havrla

Jupie Banská Bystrica Podlavice (Badín) - Giraltovce 1:0 (0:0)

Góly: Filip Jánovský

Stropkov - Námestovo 4:0 (0:0)

Góly: 2x Šimon Pundžák, Berežný, Lukáč

Góly: Radoslav Ďanovský vs. Petrusz, Németh

Asistent trénera Podbrezovej B Ivan Klusáček:

Od súpera sme očakávali kombinačnú hru, no pravda bola iná. Jeho hlavnou zbraňou boli nakopávané lopty, s ktorými sme mali zo začiatku problém, hlavne kvôli fyzicky vyspelejšiemu súperovi. My sme ich však predčili kombinačnou hrou a túžbou po víťazstve. Od úvodu sme začínali mať hru pod kontrolou a boli sme nebezpečnejší ako súper, no výborne hrajúci stopéri na čele s kapitánom Mrázom nás do ničoho nepustili. Trest prišiel v 38. min., keď po hrubej chybe Košičiara v bráne, ktorému lopta vypadla na šestnástke a následnom neodkopnutí, ale pretláčaní sa Straku so súperom, bol nariadený regulérny pokutový kop, ktorý premenil Ďanovský. Do polčasu mal súper ešte jednu nebezpečnú hlavičku z rohu, no Košičiar reflexívne vytiahol loptu z čiary.

Cez polčas sme sa skoncentrovali a začali hrať po krajných vertikálach, kde mal súper problémy. Začali sme zbierať odrazené lopty, čo bol kľúč k úspechu, pretože nám začali vychádzať rýchle kontry. V 70. min. po nepremenenom nájazde Vysočana bol pri dorážke v šestnástke faulovaný Gajan brankárom Krupom a kopala sa penalta. Tú premenil Petrusz. V 84. min. nám vyšla druhá rýchla kontra po získaní lopty v strede ihriska výborne hrajúcim Petruszom a následnej vysokej lopte za obranu od Vysočana, do ktorej vbehol Németh a ponad brankára Krupu dokonal obrat zápasu na 1:2. Po tom, čo Vysočan v posledných minútach zápasu v prečíslení štyria na jedného neprihral loptu Gajanovi, ktorý by skóroval do prázdnej brány, ale zakončoval sám, sa už nič podstatné neudialo a my sme si z Martina priviezli 3 tvrdo vybojované body.

Chlapcov treba pochváliť za predvedenú kombinačnú hru a odovzdanie všetkého na ihrisku, čo len potvrdili kŕče v našich radoch.

Prešov B - Lokomotíva Košice 5:0 (3:0)

Góly: Matej Kravec, Kačirek, Kozák, Staško, Mišenko

Poprad - Humenné 1:0 (1:0)