4.kolo - Dukla ako prvá zdolala Prešov, prekvapenie v Nitre, kde uspeli Michalovce, slovanista Meszároš rozhodol duel s Trnavou a dal už 6 gólov, historická výhra Podlavíc, Žilina i Ružomberok doma zakopli

Góly: 24´Szoke - 0:1, 30´Tomčík z 11m - 1:1, 65´Peter Sura - 2:1

Prvé víťazstvo  v 1.LSD bolo odmenou za celozápasovú snahu, nasadenie a bojovnosť na hranici súčasných možností. Zápas mal len priemernú úroveň, obidve mužstvá vyprodukovali množstvo nepresností a individuálnych chýb a nesprávnych riešení herných situácií. Vyšiel nám úvod zápasu, keď v priebehu 15 min. sme si vypracovali 3 – 4 sľubné strelecké pozície. Poľavenie v koncentrácii nasledujúcich 10 min. malo za následok prvý gól zápasu, keď sme sa ľahko nechali prečísliť v pravej vertikále. Vyrovnanie prišlo po zvýšení úsilia a peknej kombinácii s následným vniknutím Koctúra do 16-ky, keď ho v čistej pozícii fauloval hosťujúci hráč – nariadený PK bezpečne premenil Tomčík. 2.polčas priniesol slabší futbal, náš gól padol po dobre zahratom RK (Šveda) – hlavou zakončil Peter Sura. V závere zápasu sme bojovnosťou udržali vedenie,  niekoľko rýchlych prečíslení sme nezrealizovali do finálnej fázy nepresnosťami. Potešiteľné je, že sme všetci dokázali siahnuť na dno síl a obetovať sa  pre spoločný úspech!

Hodnotenie trénera Podlavíc p.Štefaňáka

Slovan - Trnava 3:1 (0:0)

Góly: 2x Meszároš, Stacho vs. Ba

Žilina - Trenčín 0:1 (0:1)

Góly: 21´Bezák - 0:1

V zápase sme celý prvý polčas ťahali za kratší koniec, keď súper bol aktívnejší, lepšie bránil a mal lepší pohyb. V úvodnom dejstve sme si okrem striel M. Petrejeho, M. Tomáša a šance D. Kucharčíka po zaváhaní brankára nič vážnejšieho nevytvorili. V strede poľa sme často chybovali v rozohrávke, nedarila sa nám kombinačná hra a súper po získaní lopty vychádzal do rýchlych protiútokov. V defenzívnej činnosti sme nedokázali zachytávať pohyb súperových hráčov, ktorí si menili miesto a dokázali dlhšie podržať loptu na svojich kopačkách. Hráči Trenčína gólovo zúročili svoju prevahu v 21. min., keď potrestali našu chybu v rozohrávke na našej polovici ihriska, ktorej sa dopustil M. Králik a súperov útočník to chladnokrvne potrestal.
Po prestávke sme sa herne výrazne zlepšili a začali lepšie brániť už na súperovej polovici ihriska. Spresnili sme hru a prebrali sme iniciatívu v zápase na našu stranu. Vytvárali sme si viacero dobrých streleckých pokusov, z ktorých však len veľmi málo mierilo do priestoru brány. Najväčšiu možnosť skórovať mal v 68. min. M. Petreje, ktorý po chybe stopéra hostí netrafil zo šiestich krokov bránu hosťujúceho družstva. V 74. min. mali Trenčania šťastie, keď nádherná strela M. Tomáša z 28 m orazítkovala brvno. Náš záverečný tlak už nič nepriniesol a tak sme v krátkom slede už dvakrát prehrali a navyše ani neskórovali.