4.kolo - Šláger Detva - Veľký Krtíš sa niesol v nervóznom duchu a zrodila sa deľba bodov, Tatran sa tesnou výhrou nad Jesenským dotiahol na lídrov, Bacúch zdolal hladko Žarnovicu, Brusno padlo doma aj s Hodrušou, majster Hriňová uspel vo Fiľakove

28.08.2012 21:55

4.kolo - 25. a 26.8.2012

Fiľakovo - Hriňová 0:3 (0:2) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 10´Timotej Nosáľ - 0:1, 29´Michal Suja - 0:2, 80´Michal Suja - 0:3, čisté konto udržal Peter Chriašteľ

Hostia mali celý zápas hru pod kontrolou. Vypracovali si niekoľko šancí ktoré využili. Už druhé čisté konto v sezóne vychytal najlepší brankár uplynulej sezóny Peter Chriašteľ.

Brusno - Hodruša Hámre 0:3 (0:1)

Góly: 18´Tomáš Tóth - 0:1, 72´Marek Búry - 0:2, 80´Tomáš Tóth - 0:3, čisté konto udržal Peter Danko

Duel mali pod svojou taktovkou hosťujúci hráči. V prvej dvadsaťminútovke podržal domácich viackrát brankár Hlinka, azda najlepší hráč na ihrisku. Zneškodnil 2 nájazdy a 2 nebezpečné strely. Hostia hrozili najmä po ľavej strane, lebo Brusno malo na svojej pravej strane veľké problémy s defenzívou. Hráči nestačili rýchlosti hosťujúceho Búryho. Prvý gól padol v 25´min., opäť po úniku zľava. Do konca 1.polčasu chytil Hlinka ešte ďalšie 3 čisté góly. V 2.polčase sa v úvode hra vyrovnala, ale domáci pohrozili len ďalekonosnou strelou Kelemacha, ktorú s námahou vytlačil brankár Hodruše na rohový kop. Od 60´min. prebrali taktovku zápasu opäť hostia a po sóle cez 4 hráčov pridal hosťujúci hráč v 75´min. druhý gól. Tretí padol z penalty 5 minút pred koncom. Hra domácich má klesajúcu tendenciu. Niektoré individuálne výkony nie sú ani na úrovni 1.triedy, o nejakej hernej taktike sa nedá vôbec hovoriť. Kvalitný dorastenecký futbal sa z Brusna vytratil. Mužstvo nie je súdržné, nebojuje, chýba mu futbalová tvár. Reči o tom, že kvalitné ročníky už v Brusne skončili a nedá sa vyhrávať, keď chýba kvalita neobstoja. Je to len alibizmus, ktorým sa zakrýva nesystematická práca realizačného tímu. Na hlboké zamyslenie stačí spomenúť, že tento ,,sotva priemerný" tím Hodruše prehral v Brusne pred 2 rokmi 16:0 (oba zápasy hrala väčšina hráčov Hodruše) a dnes proti nemu Brusno nevie ani poriadne vystreliť na bránu.

Detva - Veľký Krtíš 1:1 (0:1)

Góly: 15´Pavel Petrus - 0:1, 85´Tomáš Škopík z 11m - 1:1

Tornaľa - Krupina 4:2 (1:1)

Góly: 29´László Tóth - 1:0, 31´Jakub Petrovský - 1:1, 56´Tomáš Jacso - 2:1, 57´Tomáš Nágel - 3:1, 63´Matúš Povalač - 3:2, 72´Tomáš Jacso - 4:2

Veľmi divoký zápas, v ktorom udelil hlavný rozhodca hosťujúcim hráčom 2 červené karty a to bol rozhodujúci moment zápasu. Tornaľa tak vybojovala svoje prvé body v sezóne a odlepila sa z dna tabuľky.

Bacúch - Žarnovica 4:1 (3:0)

Góly: 23´Erik Turňa - 1:0, 25´Patrik Purgat - 2:0, 35´Jozef Nikel - 3:0, 50´Samuel Truska - 3:1, 83´Jozef Nikel - 4:1

Od začiatku zápasu domáci pritlačili súpera a bolo len otázkou času, kedy strelia prvý gól. Podarilo sa to v 30.min peknou Turňovou strelou z half-voleja. Už o 4min nato zvyšoval Purgat na 2:0. Do polčasu ešte Bacúch zvýšil svoje vedenie, keď sa nádherne uvoľnil Turňa, ktorého strelu brankár hostí s námahou vyrazil, ale nikým nekrytý Nikel už nemal problém dopraviť loptu do siete. V druhom polčase po prestriedaní domácich hráčov sa hra vyrovnala, hostia znížili na 3:1 a snažili sa aj o kontaktný gól, ktorý však neprišiel a 5min pred koncom po peknej Auxtovej prihrávke za obranu hostí spečatil zaslúženú výhru FK 09 nekompromisne Nikel.

Tatran Čierny Balog - Jesenské 3:2 (3:1)

Góly: 29´Patrik Piliar - 1:0, 32´Lukáš Kumštár z 11m - 2:0, 39´Martin Pinter - 2:1, 44´Martin Ťažký - 3:1, 60´Róbert Bohó - 3:2

Toto stretnutie bolo veľmi vyrovnané. Aj keď sa viac hralo na strane súpera. Zápas bol zaujímavý, či už gólmi, ale aj peknými akciami.

Hliník nad Hronom - Kalinovo 0:1 (0:0)

Góly: 72´Patrik Oláh - 0:1, čisté konto udržal Lukáš Francisty