5.kolo - Bez prehry už iba Turzovka, v šlágri kola viedla Rosina v Terchovej, ale prehrala, prvý bod Kotešovej v súťaži, prvá výhra a góly Belej v súťaži, na čele strelcov stále Gróf dal 7 gólov

09.11.2011 19:22

5.kolo - 3. a 4.9.2011

Terchová - Rosina 2:1 (1:1) - pripravené v spolupráci s Martinom Balážom

Góly: 8´Richard Gróf - 0:1, 13´Juraj Noga - 1:1, 55´Juraj Noga - 2:1

Do zápasu lepšie vstúpili domáci, loptu držali na svojich kopačkách, a po pekných kombináciach sa aj dostávali do šancí. Za zmienku stojí najmä tyčka Nogu, kedy hostia mali skutočne namále. No bola to práve Rosina, ktorá sa už v 8.minúte ujala vedenia. Po odkope z vlastnej polovice lopta prešla až za obranu Terchovej, kde si nabehol hosťujúci útočník Gróf, a ten hlavou ponad brankára Matuška poslal loptu do siete - 0:1. Domáci však neupustili z tempa, a naďalej útočili. Už o 5 minút sa podarilo domácim vyrovnať. Po peknej prihrávke Kačániho do behu sa dostal zoči-voči hosťujúcemu brankárovi Noga, lopta sa podivne poodrážala, až sa napokon ocitol sám pred prázdnou bránou, a už nemal problém upratať loptu do brány - 1:1. Terchová chcela ešte do polčasu strhnúť vedenie na svoju stranu, no svoje úniky strelec vyrovnávajúceho gólu nepremenil, proti bol brankár, a raz aj bránková konštrukcia. Keďže nič už z toho nevyťažili, do kabín sa išlo za stavu 1:1.
V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci aj naďalej tlačili, a svojou peknou, kombinačnou hrou sa často dostávali až do "kuchyne". Odmenou im bola 55.minúta, kedy po peknej akcii "načapoval" Cingel st., lopta prešla až na zadnú tyč, a tam stál osamotený Noga, ktorý do poloodkrytej brány dostal Terchovú do vedenia - 2:1. To už úplne dostalo domácich na koňa, a neprestávali vo svojej hre. V polovici druhého polčasu sa opäť sám na brankára rútil Noga, brankár neváhal vybehnúť, a po zahratí rukou mimo šestnástky rozhodca správne ukázal Rosinskému brankárovi červenú kartu. No boli to hostia, ktorým patril záver zápasu. Hoci o desiatich, domáci mali neraz na mále, a nebyť brankára Matuška, Rosine by sa určite podarilo vyrovnať. Terchová záverečné "betónovanie" zvládla a udržala výhru 2:1. Pre domácich sú to mimoriadne cenné 3 body, naopak hostia sa po nečakane slabom výkone vracali domov sklamaní.

Raková - Turzovka 0:1 (0:1)

Góly: 39´Lukáš Nečeda - 0:1, čisté konto udržal Marek Striček

Raková sa trápi aj po zostupe do 5.ligy. Od 1.kola, kedy vyhrala nad Terchovou gólom z poslednej minúty nebodovala a negatívnu sériu natiahla aj proti Turzovke. Hostia opäť potvrdili, že majú momentálne asi najlepšiu obranu v lige. Na čele s pozorným brankárom Stričekom likvidovali útočné pokusy domácich a hrozili z brejkov. Jeden sa im podarilo úspešne zakončiť pred prestávkou. Svoj premiérový zásah sezóny zaznamenal Nečeda - 0:1. Po prestávke sa hostia zamerali predovšetkým na udržanie náskoku, čo sa im aj bez väčších problémov podarilo a keďže Rosina prehrala v Terchovej, dostala sa Turzovka na čelo súťaže. V 5 kolách nestratila ani bod. Raková sa 4 prehrou v rade zosunula na zostupové 12.miesto.

Čierne pri Čadci - Teplička 2:0 (1:0)

Góly: 27´Tomáš Válek - 1:0, 81´Tomáš Cyprich - 2:0, čisté konto udržal Patrik Kubica

Čierne pri Čadci sa pekne rozbehlo. Po úvodnej prehre v Horelici s Čadcou B už šlape naplno a zastaviť ho nedokázal ani nováčik Teplička. Dôležitý krok k ďalšej výhre Čierneho urobil v 1.polčase gólom na - 1:0 Válek a aj keď potom hostia hrýzli, vyrovnať sa im nepodarilo. Domáci majú v bráne výborného Kubica, ktorý vychytal 4krát v rade nulu. Blížiacu sa drámu záverečných minút odvrátil gólom na - 2:0 Cyprich a tak si domáci môžu užívať 3.miesto v tabuľke.

Čadca B - Radoľa 1:3 (0:1)

Góly: 38´Patrik Žubor - 0:1, 73´Marián Greguš - 0:2, 80´Andrej Tremboš - 1:2, 81´Patrik Žubor - 1:3

Radoľa podala ďalší kvalitný výkon a dosiahla na ihrisku v Horelici veľmi cenné 3 body. Domácim sa v poslednej dobe príliš nedarí, naopak Radoľa ťahala minisériu 3 zápasov v rade s výhrou. Hostia ukázovali pohodu na ihrisku od prvých minút a vedúci gól Žubora v 38´min. - 0:1 nebol vôbec prekvapením. Po zmene strán domáci síce pritlačili, ale výrazné gólové šance sa nerodili. V 73´min. udreli hostia druhýkrát. Obrana Čadce B neubránila kapitána Greguša - 0:2. Nádej domácich na zisk bodu oživil kontaktný gól Tremboša - 1:2, ale už o minútu svojim 2.gólom v zápase a celkovo 6.gólom v sezóne rozhodol Žubor - 1:3. Radoľa tak naďalej drží iba 3 bodový odstup od lídra súťaže.

Stará Bystrica - Zborov nad Bystricou 6:0 (4:0)

Góly: 13´Marek Dubovický - 1:0, 20´Erik Potočár - 2:0, 21´Miroslav Zajačik - 3:0, 29´Anton Fekula - 4:0, 51´Andrej Kim - 5:0, 73´Marek Faktor - 6:0, čisté konto udržal Samuel Kadáš

Stará Bystrica čakala 3 kolá na svoju druhú výhru v 5.lige, ale tá stála za to. Zborov ťahal od začiatku za kratší koniec a nakoniec inkasoval až poltucet gólov. Všetko odštartoval v 13´min. Dubovický - 1:0 a ešte do prestávky pridali domáci ďalšie 3 góly. Po zmene strán nováčik zvoľnil tempo, ale aj tak sa ešte dvakrát radoval a pripísal si zatiaľ najvyššiu výhru v tomto ročníku 5.ligy - A. Zborov sa pokúsi na vysokú prehru zabudnúť čo najskôr.

Dolný Hričov - Belá 1:6 (1:3)

Góly: 1´Maroš Macho - 0:1, 16´Martin Kabašta - 1:1, 32´Marek Kubík - 1:2, 38´Marek Kubík - 1:3, 58´Marek Kubík - 1:4, 75´Marek Kubík - 1:5, 83´Milan Vávra - 1:6

Belá v priebehu týždňa bodovala v dohrávke 1.kola na ihrisku Zborova a podarilo sa jej streliť aj prvý gól, ale išlo o vlastný gól. Prvého skutočného gólu sa hostia dočkali až po 361 minútach čakania. V Hričove sa v úvodnej minúte presadil Macho - 0:1. Domáci dokázali nájsť odpoveď v 16´min. Kubaštom - 1:1, ale to bolo z ich strany všetko. Po polhodine sa zmenil zápas na one man show v podaní Mareka Kubíka. Ten vsietil po 2 góly v každom polčase a získal pre Belú náskok - 1:5. Domáci úplne rezignovali a ešte ich potrestal aj Vávra - 1:6. Belá teda dlho čakala na prvé góly, ale tentoraz to stálo za to. Vysoká výhra ju navyše posunula z 13. na 9.miesto. Hričov sa prepadol na predposlednú pozíciu.

Kotešová - Strečno 2:2 (0:1)

Góly: 3´Matej Oberta - 0:1, 67´Zdenko Šalmík - 1:1, 78´Tibor Rybárik - 2:1, 88´Matej Oberta - 2:2

Najnervóznejší zápas 5.kola sa odohral v Kotešovej. Hostia boli favoritom a svoju úlohu potvrdzovali celý 1.polčas. Získali však len jednogólový náskok, o ktorý sa postaral v 3´min. Oberta - 0:1. Po zmene strán domáci zlepšili hru a začali si tvoriť aj šance. V 67´min. sa dočkali vyrovnania zásluhou Šalmíka - 1:1. V 76´min. videl červenú kartu prvý hosťujúci hráč a domáci využili presilovku už po 2 minútach gólom Rybárika - 2:1. Keď uvidel červenú kartu aj hosťujúci kapitán Samec v 86´min. vyzeralo to, že Kotešová si pripíše prvú výhru v ročníku. Lenže hostia sa nevzdali a v 88´min. len s 9 hráčmi nečakane vyrovnali Obertom - 2:2. Nervózny záver už zmenu stavu nepriniesol a tak sa zrodila asi zaslúžená deľba bodov. Pre Kotešovú je to vôbec prvý bod v sezóne.