5.kolo - Senica po výhre v Prešove novým lídrom 1.ligy, nováčik Zlaté Moravce bodoval aj na Slovane, Lukáš Mihálik vsietil 6.gól sezóny, kolo remíz, Dukla nerozhodne v Trnave, Žilina v Dubnici, Trenčín v Podbrezovej, Spišiaci s vysokou prehrou v Nitre

27.08.2012 16:03

5.kolo - 25.8.2012

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:2)

Góly: 5´Peter Sura - 0:1, 45´Tomáš Fajčík - 0:2, 73´Dušan Dzíbela - 1:2, 83´Juraj Lichvár - 2:2

Trnava: Masár - Kovársky (77´ Gregúrek), Dzíbela, Janok, Kadlečík, Lichvár, Ujlaky, Bakuš (46´ Cyprich), Magdolen (58´ Dobiš), Korbelič, Čaládik

Dukla: Krejčí - Vodecký, Patrik Sura, Fajčík (52´ Ližbetin), Mikulec, Chrien, Šikyňa, Otruba, Sádovský, Peter Sura (82´ Hudák), Kovalčík (86´ M. Považanec)

Góly: Kašuba vs. Mihálik

Žilina: Holec – Stenchlák (60. Ďungel), Kľačanský, Kucharčík, Petruš – Klec, Hruboš – Jánošík, Káčer, Mihálik (84. Štadáni) – Puček (27. Hirka)

Tréner Žiliny: Stanislav Ďuriš

Na tréningu sme sa venovali postupnému útoku, rozohrávke a v príprave na zápas rozdielu medzi agresivitou a faulom, najmä v obrannom pásme. Vstup do zápasu nám vyšiel dobre, v 9. min sme sa ujali vedenia gólom Mihálika. V aktivite sme pokračovali aj naďalej, no vo viacerých čistých gólových šanciach sme neuspeli. V prvom polčase sme boli jasne lepším mužstvom a dokázali vytvoriť oveľa viac gólových príležitostí. Po prestávke sme prestali hrať kolektívne, čo úplne zmenilo našu hru. Súpera nás potrestal po štandardnej situácii krásnou strelou zo 17 metrov. Musíme pracovať na medzihre a zakončení.

Slovan Bratislava - Zlaté Moravce 2:2 (1:1)

Góly: Železňák, Žitný vs. Pacalaj, Mihálik

Góly: Kapusta, Letrik

Prešov: Drahus – Petko (46. Kačírek), Schlosser, Ličák, Balún – Micherda, Poremba, Kraľovič (46. Jusko), Voda – Šafranko, Korenko (60. Jakubčin)

Tréner Prešova Marek Fabuľa:

Prvých 25 minút 1. polčasu - až na úvodné zaváhanie - bolo z našej strany slušných. Dá sa povedať, že sme kontrolovali hru a opäť nedokázali premeniť šance. Potom sme súperovi darovali stred ihriska a po individuálnych chybách zo štandardnej situácií inkasovali gól. Tento moment družstvom otriasol a súper v ostatnom čase 1. polčasu dominoval. Do 2. polčasu zmenou ZHS zo 4-4-2 na 3-4-3 sme vstúpili so snahou o kontaktný gól, ale šance Vodu, Šafranka ostali nevyužité. Naopak ojedinelá, ale výborne zahraná ŠS súpera znamenala gól. V závere po našom vylúčení nebola už sila na zvrátenie výsledku.

Michalovce - Bardejov 3:0 (1:0) - dohrávka zo 4.9.2012

Góly: 14´J.Štofík - 1:0, 58´M.Koscelník - 2:0, 75´M.Koscelník - 3:0

MFK ZEMPLÍN: Kira - M. Popovič (77. D. Horňák), Sochanič, J. Šimko, Šimčák (28. Škultéty) - M. Koscelník, Harvila, Turik, J. Kiss - A. Leško, J. Štofík (55. T. Kolesár)

Stretnutie sa začalo s hodinovým oneskorením kvôli neskorému príchodu futbalistov zo Šariša. Aktívnejšie doň vstúpili Michalovčania, ktorí sa už v 14. minúte ujali vedenia, keď sa nevydarený strelecký pokus Šimka odrazil k úplne voľnému Štofíkovi a ten popri brankárovi Gmitterovi otvoril skóre duelu na 1:0. V 27. minúte vypálil spoza pokutového územia Leško vedľa. V 39. minúte po Štofíkovom mäkkom centri Harvila hlavou namieril iba do brvna. V nadstavenom čase ešte spoza šestnástky vypálil parádne Turik, ale hosťujúci gólman ukázal svoje kvality. Aj úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hostiteľom, náskok MFK Zemplín zvýšil v 58. minúte Koscelník - 2:0. Ten istý hráč sa po druhýkrát presadil aj v 75. minúte, keď hlavou zvýšil už na 3:0. Domáci náskok mohol zvýšiť Leško, ale z pravej strany vystrelil nepresne. Posledné slovo zápasu patrilo Kolesárovi, ktorý z uhla tvrdo vypálil iba do brankára.

Ružomberok - Košice 1:2 (1:1)

Góly: Pristač vs. Kiss, Gál

Nitra - Spišská Nová Ves 5:1 (2:0)

Góly: Bartošek, Studený z 11m, Šmehýl, Kráľ, Vašek vs. Beňa

Góly: 2´Baňák - 0:1, 13´Polaščík z 11m - 1:1, 40´Sokol - 2:1, 84´Čentéš - 2:2

Podbrezová: Kozárik-Kováčik-Vaštík-Očenáš-Lihan-Trajteľ/69min.Pristač/-Janko-Mózer-Polaščik-Jakuba-Sokol /79 min.Szabó/

Tréner Podbrezovej Ivan Dubíny:

V stretnutí s Trenčínom, ktorý sa zatiaľ ukázal ako najlepšie mužstvo proti ktorému sme nastúpili, sa v prvom polčase hral veľmi dobrý ligový zápas. Súper sa ujal vedenia už v 2 min, keď sme nechali voľného Baňáka a ten hlavou otvoril skóre. Po góle sme sa otriasli a až do konca polčasu sa bolo na čo pozerať. V 13.min vnikol do 16-ky súpera Jakuba, bol faulovaný a Polačik s prehľadom premenil pokutový kop. Akcie sa striedali na obidvoch stranách a pribúdali aj gólové príležitosti. V 40.min po úniku Mózera nasledovala prihrávka pred bránu a Sokol nás dostal do vedenia. V druhom polčase vinou zlej hry našej stredovej formácie mal súper hernú prevahu a my sme niekedy aj so šťastím odvracali jeho gólové príležitosti a pri niektorých sa vyznamenal brankár Kozárik. Napriek tomu sme jednogólové vedenie udržiavali, až prišiel sporný moment v 84.min zápasu. Súper zahrával trestný kop zo strany ihriska, my sme ho vystavili do ofsajdovej pozície, ale na prekvapenie všetkých zainteresovaných i divákov v hľadisku, zástavka postranného rozhodcu ostala dole a súper zľahka vsietil vyrovnávajúci gól. Do konca zápasu sa ešte dvakrát vyznamenal Kozárik a situáciu, keď Polaščik mohol ísť sám na bránu zastavila nepochopiteľne píšťalka hlavného rozhodcu, keď neponechal výhodu. Zápas sa skončil zaslúženou remízou, lebo Trenčín bol v druhom polčase lepším mužstvom, ale všetci sme cítili krivdu z verdiktu postranného rozhodcu Jekkela. Samozrejme až po opakovanom zhliadnutí videozáznamu sa ukáže, či hráč bol alebo nebol v ofsajdovej pozícii. Ja som veľmi nespokojný s naším druhopolčasovým vystúpením a s morálno-voľovými vlastnosťami niektorých našich hráčov. Tieto veci si budeme musieť dôkladne rozobrať, lebo nemože byť taký veľký kontrast medzi prvo a druhopolčasovými výkonmi.