5.kolo - Belá sa vyšvihla po výhrach v Strečne a v K.Lieskovci na čelo, Teplička, Čierne a Terchová v 3 bodovom závese, z nováčikov napriek prehre najlepší Štiavnik, prvé výhry D.Hričova, S.Bystrice a Rakovej

19.09.2012 00:20

5.kolo - 1. a 2.9.2012

Terchová - Štiavnik 2:1 (1:0) - Martin Baláž

Góly: 36´Martin Baláž z 11m - 1:0, 55´Martin Gulán - 1:1, 65´Ján Kačáni - 2:1

Na horúcu pôdu Terchovej pricestovalo mužstvo, ktoré ešte v tejto sezóne neprehralo. Štiavnik tak bol favoritom, no vedel, že to nebude mať ľahké. V úvode mu síce Terchová darovala priveľa priestoru, ale potom sa z úvodného tlaku otrepala, a začali hrať domáci. Predvádzali pekný kombinačný futbal, no chýbala finálna fáza. Domáci sa síce dostali do náznakov šancí, ale ak už aj niečo prešlo k brankárovi, ten výborne zakročil. Potom to však prišlo. V 35. minúte vhadzoval dlhý aut do šestnástky Kačáni, obránca hostí zluftoval, lopta mu nešťastne nastrelila ruku, a rozhodca tak ukázal na biely bod. Loptu si postavil Baláž, ktorý s prehľadom poslal brankára do druhej strany - 1:0. Terchová po góle trochu prestala hrať, ale hostia nedokázali ani poriadne vystreliť na bránu. Mali síce pár pološancí, ale nič vážne. Do kabín sa šlo za zaslúženého stavu 1:0 pre domácich.
Druhý polčas však už prišlo iné mužstvo hostí. Začali zhurta, no zdvihnutý prst domáci nebrali na vedomie. A tak prišiel trest. V 55. minúte predviedol Štiavnik výbornú kombináciu, na šestnástke dostal loptu útočník Gulán a ten pekne obhodil brankára - 1:1. To však hostí nenakoplo, ba práve naopak. Opäť začali tvoriť domáci. V 65. minúte zahrával priamy kop Zicho, loptu predĺžil výborne Struhárňanský rovno do priestoru kde nabehol Kačáni a ponad brankára hlavou poslal loptu do brány - 2:1. Po tomto momente už hostia museli hrať viac dopredu. Snažili sa o vyrovnanie, no mnoho nepresností ich zastavilo v snahe streliť gól. Domáci sa už uzavreli na domácej polovici, a hrozili len z protiútokov. Rozhodnúť mohol Romančík i Baláž, no nepodarilo sa im to. Niekoľko striel mali aj hostia, no to si už Terchová postrážila, a tak sa mohla tešiť zo štvrtej výhry v sezóne. Štiavnik utrpel ako nováčik prvú prehru.

Strečno - Raková 0:1 (0:0)

Góly: 69´Ján Pastorek - 0:1, čisté konto udržal Martin Rudinský

Dolná Tižina - Teplička nad Váhom 1:3 (0:0)

Góly: 47´Matej Trnka - 0:1, 56´Martin Jurčo - 0:2, 61´Samuel Šušoliak - 1:2, 90´Mário Adamus - 1:3

Podvysoká - Čierne pri Čadci 0:2 (0:0)

Góly: 49´Maroš Krenželák - 0:1, 64´Tomáš Válek - 0:2, čisté konto udržal Tomáš Strenk

Kysucký Lieskovec - Belá 1:6 (1:2)

Góly: 4´Maroš Macho - 0:1, 19´Marek Cabadaj - 0:2, 25´Vladimír Kavčiak - 1:2, 52´Richard Šugár - 1:3, 56´Marek Šmehyl - 1:4, 68´Tomáš Laščiak - 1:5, 72´? - 1:6

Stará Bystrica - Zborov nad Bystricou 3:1 (1:1)

Góly: 35´Erik Potočár - 1:0, 36´Dávid Jedinák - 1:1, 52´Marek Faktor - 2:1, 79´Erik Potočár - 3:1

Dolný Hričov - Radoľa 1:0 (0:0)

Góly: 85´Miroslav Gašper z 11m - 1:0, čisté konto udržal Marián Hudec