5.kolo - Tisovec a Tomášovce vyhrali aj 5.zápas v rade, Čierny Balog eliminoval najlepší útok ligy a získal dôležitú výhru, nováčik Cinobaňa vyhral rozdielom triedy v Dolnej Strehovej, tabuľku strelcov naďalej vedú Faško s Ráczom s 10 gólmi

06.09.2011 11:45

5.kolo - 3. a 4.9.2011

Hnúšťa - Halič 1:8 (1:2)

Góly: 4´Arpád Váradi - 0:1, 8´Peter Vetrák - 1:1, 25´Adrián Takáč - 1:2, 48´Arpád Váradi - 1:3, 50´Arpád Váradi - 1:4, 54´Arpád Váradi - 1:5, 76´Arpád Váradi - 1:6, 77´Ján Borovec - 1:7, 85´Ján Borovec - 1:8

Halič doslova zmietol svojho súpera a pripravil mu ďalšiu vysokú prehru. V zápase sa strelecky naplno prebudil najlepší kanonier minulej sezóny Váradi, ktorý vsietil až 5 gólov. Na jeho úvodný zo 4´min. stihol ešte odpovedať Vetrák, ale to bolo zo strany Hnúšte všetko. Do polčasu dostal Halič opäť do vedenia Takáč - 1:2. Po zmene strán pridali po všetkých stránkach lepší hostia ďalších 6 gólov a pripísali si 3.výhru v sezóne, čo ich posunulo na 6.miesto.

Revúca - Čierny Balog 0:3 (0:0) - pripravené v spolupráci s Marcelou Belkovou

Góly: 48´Martin Kováčik - 0:1, 66´Miroslav Makovník - 0:2, 89´Roman Ridzoň - 0:3, čisté konto udržal Michal Bambura

Hostia mali od začiatku loptu častejšie na svojich kopačkách, ale skóre bolo v 1.polčase bezgólové, keďže hostia nevyužili dôsledne svoje šance. No v druhom polčase dali domácim 3 pekné góly a rozhodli o výsledku. Hlavnú zásluhu na výhre hostí má obrana Tatrana, ktorá celý zápas fungovala bezchybne a úplne vymazala najlepší útok ligy aj s najlepším strelcom súťaže 10 gólovým Faškom. Aj domáci uznali, že Tatran vyhral zaslúžene!

Nenince - Tisovec 1:2 (1:0)

Góly: 6´Adam Bodzsár - 1:0, 56´Jakub Matula - 1:1, 67´Jakub Matula - 1:2

Líder cestoval na pôdu nováčika v dobrej pohode, keďže doteraz nestratil ani bod a po 3 bodoch túžil aj tentoraz. Lenže Nenince najmä v 1.polčase zaskočili Tisovec aktívnou hrou a rýchlym úvodným gólom Bodzsára v 6´min. - 1:0. Celý 1.polčas sa Tisovec nedokázal proti perfektne organizovanej obrane súpera presadiť. Po zmene strán hostia ešte vystupňovali tempo a nakoniec sa dočkali vyrovnania. V 56´min. sa oň postaral Matula - 1:1. Hostia sa posmelili a vycítili šancu na zvrat. V 67´min. obrana domácich neustrážila veľmi aktívneho Matulu a ten svojim 2.gólom v zápase obrátil priebeh - 1:2. V záverečných 20 minútach sa prejavili väčšie herné skúsenosti lídra súťaže, ktorý už tesný náskok ubránil a naďalej nestratil ani bod.

Poltár - Hajnáčka 10:0 (5:0)

Góly: 11´Martin Slavkovský - 1:0, 18´Miroslav Mízera - 2:0, 21´Martin Slavkovský - 3:0, 35´Oliver Sabó - 4:0, 41´Adrián Bára - 5:0, 52´Oliver Sabó - 6:0, 58´Milan Kelement - 7:0, 62´Milan Kelement - 8:0, 64´Oliver Sabó - 9:0, 72´Milan Kelement - 10:0, čisté konto udržal Pavel Obročník

Poltár sa dokonale rehabilitoval za nečakanú prehru z Kokavy a nadelil nováčikovi súťaže nepopulárnu desiatku. Všetko odštartoval už v 11´min. Slavkovský - 1:0. Do konca 1.polčasu sa ešte presadili Mízera, opäť Slavkovský a kanonier Sabó. Po prestávke gólostroj domácich pokračoval a po hattricku Sabóa sa dočkal 3 gólov aj Kelement, ktorý v 72´min. uzavrel skóre na - 10:0. Brankár Obročník nemal veľa práce a tak si bez problémov pripísal čisté konto. Hajnáčka spadla na zostupovú 12.pozíciu a hrozivá je z jej pohľadu najmä obrana, keď v 5 zápasoch inkasovala už 34 gólov, čo je takmer 7 gólov na zápas.

Tomášovce - Kokava nad Rimavicou 4:1 (2:0)

Góly: 31´Michal Slosiar - 1:0, 33´Miroslav Siviček - 2:0, 78´Miroslav Siviček - 3:0, 80´Maroš Matúška - 4:0, 86´Daniel Vojtek - 4:1

Tomášovce potvrdili aj proti Kokave pozíciu favorita a pripísali si povinné 3 body. Strelecky sa darilo domácemu Sivíčekovi, autorovi 2 gólov. Tomášovce si výhrou udržali 100%nú bilanciu po 5.kole a sú stále v tesnom závese za lídrom Tisovcom. Kokava po nečakanej minulotýždňovej výhre s Poltárom, tentoraz na svoj výkon nenadviazala a na bývalého štvrtoligistu nestačila. V ďalšom kole cestujú Tomášovce na ihrisko Hajnáčky, kde by sa mohol odohrať dobrý futbal a diváci by mohli vidieť množstvo gólov.

Dolná Strehová - Cinobaňa 1:4 (0:3)

Góly: 30´Dávid Horvát - 0:1, 33´Peter Berky - 0:2, 37´Ján Paulík - 0:3, 49´Matúš Bystriansky - 1:3, 78´Róbert Berky - 1:4

Asi najväčšie prekvapenie kola sa zrodilo v Dolnej Strehovej. Skúsenejší domáci ťahali nečakane za kratší povraz proti jednému z nováčikov 5.ligy. Rozhodujúcou fázou zápasu bol 7 minútový úsek po polhodine hry. Hostia využili 3 chyby domácej obrany a získali rozhodujúci náskok - 0:3. Po zmene strán zavelil do útok gólom na - 1:3 Bystriansky, ale hostia si už šancu získať 2.výhru v 5.lige nedali vziať. Pri nápore domácich unikli a Róbert Berky spečatil ich jasnú výhru. Cinobaňa sa posunula na 9.miesto práve za Dolnú Strehovú.

Vidiná - Klenovec 2:0 (1:0)

Góly: 9´Matej Václavík - 1:0, 48´Tomáš Varga - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Václavík

Súboj posledných tímov 5.ligy, ktoré ešte nevyhrali začali lepšie domáci. Z úvodnej aktivity vyťažili dôležitý vedúci gól, keď sa v 9´min. presadil Václavík - 1:0. Klenovec postupne prebral iniciatívu, ale Vidiná dokázala do prestávky tesný náskok ubrániť. Vstup do 2.polčasu opäť vyšiel domácim a už v 48´min. Varga zvýšil vedenie Vidinej na - 2:0. Klenovec už nenašiel dostatok síl na zvrat a tak sa po tejto prehre dostal až na dno tabuľky. Vidiná si zapísala historickú 1.výhru v 5.lige a posunula sa na 12.miesto.