7. a 8.kolo - Hontianske Nemce po prvýkrát zaváhali, Bacúch stále bez prehry, Martinec sa osamostatnil na čele kanonierov

07.10.2010 11:42

7.kolo

Horné Hámre - Hontianske Nemce 2:5 (0:2)

Góly: 8´Lukáš Gembický - 0:1, 23´Erik Babiak - 0:2, 48´Erik Babiak - 0:3, 61´Radoslav Meliš - 1:3, 68´Lukáš Gembický - 1:4, 88´Filip Maslen - 2:4, 90´Lukáš Gembický - 2:5

Hostia si určite pamätajú prehru v Hámroch z minulého ročníka 2:4, ktorá ako sa neskôr ukázalo stála tento kvalitný tím postup do 4.ligy. Tentoraz Nemce neponechali nič na náhodu a od prvej minúty išli jasne za 3 bodmi. Hrdinom duelu sa stal Lukáš Gembický autor hattricku, ktorý sa v tabuľke kanonierov dotiahol na priebežne prvých Blažka s Martincom. Hontianske Nemce si v 7 zápase pripísali 7 výhru.

Kremnica - Očová 3:1 (2:1)

Góly: 6´Erik Kuchár - 0:1, 11´Ján Kasza z 11m - 1:1, 17´Vladimír Širáň - 2:1, 77´Adam Kapusta - 3:1

Kremnica vydrela víťazstvo proti tímu, ktorý sa v novom ročníku výrazne zlepšil a zaznamenal už niekoľko veľmi cenných výsledkov. Aj v Kremnici začala Očová dobre, dala rýchly gól, ale domácim sa podaril rýchly obrat a definitívnu podobu výsledku dal v 77´min. Kapusta. Hostia mohli priebeh zdramatizovať, ale Július Zajac nepremenil v 85´min. pokutový kop.

Dudince - Braväcovo 2:1 (1:1)

Góly: 22´Matej Baliak - 0:1, 27´Samuel Šťastný - 1:1, 84´Marek Horváth - 2:1

Pliešovce - Janova Lehota 3:0 kontumačne - hostia pricestovali na zápas po 20´min. čakacej dobe

Kováčová - Látky 5:1 (3:0)

Góly: 15´Lukáš Lauč - 1:0, 39´Norbert Blažko - 2:0, 44´Tomáš Dávid - 3:0, 67´Tomáš Dávid - 4:0, 76´Martin Olšiak z 11m - 4:1, 90´Milan Ander - 5:1

Kováčová potvrdila proti poslednému tímu súťaže papierové predpoklady a bez problémov zvíťazila. Raz sa presadil aj kanonier Blažko. Do streleckej listiny sa zapísal aj Milan Ander, ktorý v predchádzajúcich zápasoch zastával pozíciu domáceho brankára.

Stožok - Detva 5:1 (1:1)

Góly: 29´Michal Ďuriš - 1:0, 40´Jakub Odzgan - 1:1, 50´Marek Medveď - 2:1, 58´Marek Fekiač - 3:1, 60´Michal Ďuriš - 4:1, 85´Michal Ďuriš - 5:1

Presne pred polrokom sa zrodil medzi týmito tímami opačný výsledok, Detva triumfovala v Stožku 5:1 a stále živila šancu na návrat do 4.ligy. Lenže v novom ročníku je situácia úplne iná. Stožok podáva výborné výkony a môže sa oprieť o strelca Ďuriša, ktorý hattrickom zlomil odpor Detvy. V detvianskom derby domáci potvrdili dobrú formu a pohodu, naopak tradičná futbalová bašta Detva sa nevie spamätať a klesá stále hlbšie a hlbšie.

Bacúch - Bzovík 5:2 (2:1)

Góly: 15´Michal Martinec - 1:0, 21´Patrik Purgat - 2:0, 23´Jozef Turan - 2:1, 50´Milan Jankov - 3:1, 61´Jozef Turan - 3:2, 75´Andrej Skaloš - 4:2, 83´Andrej Skaloš - 5:2

Bacúch zvládol ďalší zápas 5.ligy a ešte v ročníku neprehral. Skóre otvoril svojim 10 zásahom v sezóne Martinec, hostia síce dvakrát skorigovali na rozdiel jedného gólu zásluhou Turana, ale Skaloš dvoma gólmi v závere potvrdil zaslúženú výhru Bacúcha a aj 2.miesto v tabuľke.

Góly: 76´Jozef Turan - 0:1, 93´Matej Babic - 0:2

Vo vyrovnanom zápase sa prejavili väčšie skúsenosti hostí, ktorí v záverečnej štvťhodine rozhodli o výsledku gólmi Turana a Babica. Gólman Filip Križan vychytal svoju druhú nulu v sezóne. Bzovík sa touto výhrou dostal do pokojnejšieho stredu tabuľky, Látky sú posledné s dvoma bodmi.

Braväcovo - Bacúch 1:1 (1:0)

Góly: 44´Mário Gašperan - 1:0, 67´Michal Martinec - 1:1

Horehronské derby láka ľudí na futbal. V Braväcove ich bolo 150 a oba tímy sa im za to odvďačili kvalitným výkonom. Domáci sa ujali vedenia pred prestávkou Gašperanom, bod a neporaziteľnosť pre Bacúch zachránil v 2.polčase Martinec, ktorý svojim 11.gólom v sezóne zaujal 1.miesto medzi kanoniermi. Keďže Hontianske Nemce po prvýkrát v sezóne zaváhali, rozdiel medzi nimi a Bacúchom zostáva stále dvojbodový.

Janova Lehota - Dudince 2:2 (2:1)

Góly: 16´Dimitrij Farion - 0:1, 24´Peter Vanka - 1:1, 30´Peter Ivanec - 2:1, 62´Jozef Lupták - 2:2

Zápas sa skončil nič neriešiacou remízou. Oba tímy stratili po 2 body a oba mohli zápas vyhrať. Lepšie začali hostia a gólom Fariona sa dostali do vedenia. Domáci v priebehu 6 minút obrátili priebeh. V 2.polčase sa hostia snažili vyrovnať. V 56´min. René Raček nepremenil za hostí penaltu, ale v 62´min. Jozef Lupták predsa len vyrovnal. V záverečnej polhodine mali oba tímy niekoľko šancí rozhodnúť, ale skóre sa už nezmenilo. Dudince tak stále čakajú na prvú výhru v sezóne.

Detva - Pliešovce 2:1 (1:1)

Góly: 7´Jozef Paučo - 1:0, 28´Tomáš Turan - 1:1, 82´Martin Melich - 2:1

Detva sa po niekoľkých zlých výsledkoch konečne dočkala výhry, ale herne to bolo trápenie až do konca. Pliešovce si azda za predvedený výkon aj zaslúžili bod, ale Melich rozhodol o 3 bodoch pre favorita 8 minút pred koncom.

Očová - Stožok 1:1 (1:0)

Góly: 38´Dušan Široký - 1:0, 78´Michal Ďuriš - 1:1

Stožok sa nenápadne posúva v tabuľke stále vyššie a vyššie a prišiel bodovať aj do Očovej. Tá však body doma nerozdáva a až na výpadok proti Nemciam podáva vyrovnané výkony. Proti Stožku to bol opäť dobrý výkon, ktorý domáci korunovali vedúcim gólom Širokého. Hostia dobývali bránu domácich celý 2.polčas a aspoň bod pre nich zachránil 12 minút pred koncom ich najlepší strelec Ďuriš. Stožok si remízou udržal 3.miesto v tabuľke, len 3 body za druhým Bacúchom.

Kováčová - Horné Hámre 1:0 (0:0)

Góly: 82´Milan Ander - 1:0

Kováčová sa bez svojho najlepšieho strelca Blažka poriadne natrápila a vykúpenie priniesol až gól Andera 8 minút pred koncom. Hámre podali dobrý výkon, ktorému chýbali iba góly. Šance hostia mali, ale ak chcú bodovať musia ich aj premieňať. Kováčová si vytrápenou výhrou udržala kontakt s čelom tabuľky. Slavomír Dlhopolec udržal čisté konto.

Hontianske Nemce - Kremnica 0:0

Zápas kola sa skončil bez gólov. Hostia potvrdili, že na pôde v Nemciach vedia zahrať. Minulý rok tu uhrali remízu 1:1, teraz 0:0. Nemce tlačili, mali prevahu, ale nedokázali nájsť recept na pozorne chytajúceho Ivana Mrišku. Tradičný kanonier domácich Gembický vyšiel strelecky naprázdno a tak Nemce startili prvé body v sezóne. Keďže Bacúch remizoval v Braväcove, stále majú na čele 2bodový náskok. Šimon Wahlandt v bráne domácich vychytal už 4 nulu v sezóne.