6.kolo - Majster Dukla B už novým lídrom súťaže, dva body strácajú Ružomberok B, Stropkov, Prešov B a nováčik Poprad, Jupie Badín zdolalo Podbrezovú B 2 gólmi najlepšieho strelca ligy Stana, Lučenec stále bez bodu

16.09.2012 14:22

6.kolo - 8. a 9.9.2012

Prešov B: Brendza - Husivarga, Poník, Pastirčák, Fertaľ - Magda (78. Minár), Poláček (60. Dubas), Huba, Molitoris (57. Žipaj) - Holomaň, Michalek

Tréner Prešova B Stanislav Baran: "Bol to zápas, v ktorom prevládala bojovnosť a taktika nad futbalovou kvalitou. Pripravili sme si málo gólových šanci, ale ani domácich sme do zakončenia nepustili. V závere zápasu sme mohli po rýchlych protiútokoch skórovať, ale ponúknuté šance nevyužili."

Vranov nad Topľou - Lučenec 3:1 (0:0)

Stropkov - Lokomotíva Košice 0:0

Poprad - Košice B 1:0 (1:0)

Góly: Peter Vernarec

Humenné - Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0)

Góly: Ján Danko, Peter Turčík

Dukla Banská Bystrica B - Námestovo 2:0 (0:0)

Ružomberok B - Giraltovce 5:1 (2:0)

Góly: 2x Kubás, 2x Lovás, Hajduk vs. Novák

Góly: 25´Peter Stano - 1:0, 67´Peter Stano - 2:0

Podbrezová B: Szarowský-Rosík -Petrík Mozoláni(Gavlák 68min)-Lámocký-Káčerík(Štulajter72min)-Badinka-Griga Puspoky(Kupčík41min)-Vysočan(Hornyák41min)-Dekrét

Do zápasu sme nastúpili s cieľom nadviazať na dobrý druhopolčasový výkon z predchádzajúceho zápasu proti Prešovu, čo sa nám nepodarilo. Počas MZ sme boli herne lepším mužstvom, no doplatili sme na neefektívnosť v koncovke. V 24.min sa proti domácej obrane individuálne presadil Dekrét, no ponúknutú príležitosť nevyužil. Pravidlo medáš-dostaneš sa potvrdilo ihneď z protiútoku domácich v 25.min, keď hrubú chybu našej defenzívy využíva Stano. Na konci prvého polčasu podržal mužstvo Szarowský ktorý chytil dva samostatné nájazdy domácich. Do druhého polčasu sme nastupovali s odhodlaním zefektívniť koncovku, vytvorili sme si gólové príležitosti v 56.min Dekrétovú šancu marí domáci brankár Polony. V 67.min využíva dobre hrajúci domáci útočník Stano našu chybu a mení stav na 2:0.,V závere zápasu zakombinovali Petrík s Grigom, no brankár Polony skvele zasiahol. V zápase sme doplatili na slabé zakončenie a výkon určitých hráčov nebol na požadovanej úrovni.