6.kolo - Belá zachránila v šlágri kola s Tepličkou remízu v 90´min. a tým aj pozíciu lídra súťaže, na 2.miesto poskočilo po hladkej výhre nad S.Bystricou Čierne, nováčik Štiavnik uspel v Rakovej, Podvysoká v Strečne, Gulan zo Štiavnika dal už 9 gólov

19.09.2012 00:45

6.kolo - 8. a 9.9.2012

Strečno - Podvysoká 3:5 (0:2)

Góly: 30´Miloš Perďoch - 0:1, 37´Miloš Perďoch - 0:2, 52´Peter Taraba - 1:2, 55´Miloš Perďoch - 1:3, 56´Miloš Perďoch - 1:4, 78´Marek Jakubík - 1:5, 84´Roman Ondák - 2:5, 90´Peter Taraba z 11m - 3:5

Raková - Štiavnik 2:4 (1:3)

Góly: 14´Martin Gulan - 0:1, 24´Jozef Možucha - 0:2, 32´Martin Gulan - 0:3, 34´Adam Pohančaník - 1:3, 70´Martin Fujáček - 1:4, 89´Tomáš Šimanica - 2:4

Čierne pri Čadci - Stará Bystrica 4:0 (1:0)

Góly: 12´Tomáš Válek - 1:0, 63´Vladislav Krenželák - 2:0, 66´Michal Bojko - 3:0, 81´Peter Stav - 4:0, čisté konto udržal Patrik Kubica

Dolná Tížina - Terchová 2:1 (0:1) - Martin Baláž

Góly: 36´Matej Kvočka - 0:1, 59´Patrik Šmehyl - 1:1, 87´Andrej Šušoliak - 2:1

Terchová prichádzala do tohto derby ako favorit, keďže v doterajšom priebehu sezóny zaváhala zatiaľ len raz. Naopak Tižina hrala už piaty zápas po sebe doma, a nedokázala ani zďaleka z toho vyťažiť maximum. Hralo sa však na hroznom ihrisku. Plac nespĺňal veľkostné požiadavky, a terén bol aj nerovný. Vo výhode tak boli domáci, čo sa aj odzrkadlilo v zápase. Od úvodu bol zápas nervózny na jednej i druhej strane. Nevideli sme príliš šancí. Domáci hrozili najmä po nakopnutých loptách a dlhých autoch do šestnástky. To však obrana hostí vyriešila. V polovici polčasu sa do obrovskej šance rútil Baláž, no zoči voči brankárovi Zichovi ani na dvakrát neuspel. Potom to však prišlo. Terchová zahrávala roh, k odrazenej lopte sa na šestnástke dostal Kvočka, a z voleja trafil presne k žrdi - 0:1. Presne toto hostia potrebovali k tomu, aby sa trochu ukľudnili, to však nepomohlo. Ešte do polčasu mohla Tižina vyrovnať, no svoje šance premárnila.
Na začiatku druhého polčasu sa ešte do niekoľkých náznakov šancí dostali hostia, ktorí mohli duel rozhodnúť, no Baláž najskôr svoju šancu nevyužil, a na tretí krát keď sa rútil sám už síce strelil gól, no rozhodca nezmyselne odpískal ofsajd. Potom prišiel trest. Po sérií rohov Tižinčanov bol dlho zmätok vo vápne, hostia nedokázali loptu odkopnúť, a napokon z hranice jedenástky vystrelili, lopta sa poodrážala až napokon skončila v sieti - 1:1. To však domácim nestačilo a naďalej pokračovali v tlaku. Hralo sa prevažne na polovičke Terchovej, keďže domáci každú loptu nakopli do šestnástky. Potom to však prišlo. Keď sa už schyľovalo ku koncu a zdalo sa, že sa body budú deliť, loptu si na šestnástke domáci hráč spracoval rukou, rozhodca ostal nemý, a tak mohol hravo upraviť na konečných - 2:1. Domáci sa tak tešili z druhej výhry v sezóne, naopak Terchová druhýkrát smútila.

Zborov nad Bystricou - Dolný Hričov 3:2 (0:2)

Góly: 20´Peter Sabo - 0:1, 32´Ján Masný - 0:2, 46´Martin Kuljovský - 1:2, 49´Dávid Jedinák - 2:2, 66´Dávid Jedinák - 3:2

Belá - Teplička nad Váhom 2:2 (0:0)

Góly: 47´Roman Majerčík - 0:1, 78´Maroš Macho - 1:1, 80´Roman Majerčík - 1:2, 90´Ján Hýll - 2:2

Teplička bola počas zápasu lepším mužstvom a pripravila si viacero šancí. Do polčasu sme však gól nevideli. V druhom polčase otvoril skóre po rohu Majerčík a Teplička viedla 1:0. Na druhej strane pekne unikol Šugár, naservíroval Machovi a ten do prázdnej brány vyrovnával na 1:1. Hneď za okamih však hostia nacentrovali presne na hlavu Majerčíka a ten druhým gólom v zápase poslal Tepličku opäť do vedenia. Bodka za zápasom prišla v nadstavenom čase. Posledný roh zahrávala Belá, naň si výborne nabehol Hýll a hlavou pretlačil loptu do siete - 2:2.

Radoľa - Kysucký Lieskovec 4:1 (4:0)

Góly: 3´Ján Macúš - 1:0, 6´Ján Macúš - 2:0, 10´Patrik Žúbor - 3:0, 26´Kristián Kováč - 4:0, 85´Lukáš Vajdík - 4:1, v 43´min. nepremenil domáci kapitán Patrik Žúbor za stavu - 4:0 pokutový kop