6.kolo - Kremnica obrátil zápas u nováčika v Trnavej Hore a stále vedie, Látky, Hontianske Nemce, Dudince a Detva suverénne, Kováčová prehrala aj 6krát v rade, na vedúceho strelca Kaszu sa tlačí Odzgan z Detvy

12.09.2011 22:27

6.kolo - 10. a 11.9.2011

Pliešovce - Braväcovo 1:0 (1:0) - hralo sa v piatok 9.9.2011

Góly: 30´Martin Popper - 1:0, čisté konto udržal Peter Mydlo

Pliešovce sa dočkali výhry po 3 prehrách v rade, čím sa opäť vzdialili tímom z dna tabuľky, medzi ktoré zatiaľ patrí aj Braväcovo. Pomerne vyrovnaný duel rozhodol jediný gól z 30´min. Presadil sa Martin Popper a zabezpečil domácu výhru - 1:0. Braväcovo malo niekoľko dobrých príležitostí skórovať, ale výborne zachytal brankár Mydlo a pripísal si prvé čisté konto v sezóne. Šance mali aj domáci, ale okrem Popperovho gólu sa im ich nepodarilo premeniť.

Bzovík - Hontianske Nemce 2:4 (0:2) - pripravené v spolupráci s Michalom Gembickým

Góly: 2´Šimon Šnajder - 0:1, 24´Šimon Šnajder - 0:2, 80´Juraj Marunčiak z 11m - 0:3, 86´Jakub Zelenčík - 1:3, 89´Juraj Marunčiak - 1:4, 90´Martin Molnár - 2:4

Hostia potvrdili v derby zápase úlohu favorita. Výrazne im pomohol rýchly gól už v 3´min. Do prestávky pridali poistku a dvojgólový náskok už v 2.polčase udržali. Hral sa fyzicky náročný zápas s množstvom súbojov a faulov. Obom tímom robil problémy nerovný a tvrdý terén. Technickejšie mužstvo Nemiec sa s tým vyrovnalo a pripísalo si ďalšie cenné víťazstvo. Bzovík už bude musieť v ďalších kolách zabrať, ak si chce udržať kontakt s tímami v strede tabuľky.

Horné Hámre - Sielnica 2:1 (2:1)

Góly: 27´Miroslav Brida - 1:0, 36´Miroslav Brida - 2:0, 40´Anton Stančík - 2:1, v 65´min. nepremenil domáci hráč Filip Maslen za stavu - 2:1 pokutový kop

Súboj dvoch trojbodových tímov vyznel v prospech Horných Hámrov. V 1.polčase urobili podstatné kroky k výhre. 2 gólmi Bridu získali vedenie - 2:0. Hostia síce pred koncom 1.polčasu znížili Stančíkom - 2:1, ale v 2.polčase mali naďalej viac z hry domáci. V 65´min. mal ideálnu možnosť zvýšiť vedenie Maslen, ale zahodil penaltu. Záver zápasu bol teda z hľadiska výsledku dramatický, ale domáca obrana fungovala dobre a 2.výhru v sezóne si už nenechala vziať.

Detva - Očová 5:0 (3:0)

Góly: 5´Patrik Kuric - 1:0, 19´Jakub Odzgan - 2:0, 45´Tomáš Škopík - 3:0, 84´Andrej Michálik - 4:0, 86´Andrej Michálik - 5:0, čisté konto udržal Radomír Šulek

Detva jednoznačne dominovala a potvrdila nárast formy. Zisk bodu na ihrisku Kremnice nebol vôbec náhodný. Rozdiel v tabuľke medzi tímami bol síce 8 bodový, ale na ihrisku jednoznačne dominovali domáci. Základ k jasnej výhre položili už v 1.polčase vďaka 3 gólom. Do streleckej listiny sa zapísal aj najlepší strelec Detvy Odzgan, ktorý si pripísal 8.gól sezóny. Hostia boli po inkasovaných góloch zbytočne nervózni a dostali 2 červené karty. Proti Trnavej Hore budú musieť podať lepší výkon. Detva pocestuje na pôdu nováčika zo Sielnice a pri súčasnej forme bude určite favoritom.

Góly: 40´Martin Štefanka - 1:0, 67´Milan Schmidt - 1:1, 86´Matej Antal - 1:2

Hostia boli počas celého zápasu aktívnejší a zaslúžene zvíťazili. Domáci skórovali po ojedinelej strele do priestoru bránky zásluhou Štefanku a sťažili favoritovi cestu za 3 bodmi. Druhýkrát za sebou vyšiel strelecky naprázdno najlepší strelec ligy Kasza, ale na rozdiel od duelu s Detvou ho zastúpili Schmidt a Antal. Kremnica si tesnou, ale zaslúženou výhrou udržala tesný jednobodový náskok na čele pred trojicou Látky, Hontianske Nemce a Dudince. Práve o týždeň privíta doma Dudince v šlágri 7.kola. Trnavá Hora pocestuje do Očovej a ak podá takýto bojovný výkon nie je bez šance na body. Pochvalu si zaslúži aj 100 prítomných divákov na tomto zápase, ktorí sa tiež pričinili o kvalitu zápasu.

Dudince - Stožok 3:1 (1:0)

Góly: 38´Rastislav Močár - 1:0, 47´Dimitrij Farion - 2:0, 56´Peter Nôta - 2:1, 59´Samuel Šťastný - 3:1

Dudince podali azda najlepší výkon v novom ročníku a zaslúžene získali veľmi cenný skalp. Stožok totiž ľahko svoju kožu nepredáva a v tejto sezóne sa to stalo prvýkrát. V 1.polčase zabezpečil domácim tesný náskok Močár a po prestávke ho Dudince s prehľadom kontrolovali a ešte navýšili gólmi Fariona a Šťastného. Dudince získali v 6 kolách už 15 bodov, keď to porovnáme z minulou sezónou, v ktorej získali 20 bodov, vyzerá to na veľmi dobrú sezónu. Dôkazom toho je aj momentálne 4.miesto s minimálnou jednobodovou stratou na lídra Kremnicu. Skutočnou zaťažkávajúcou skúškou pre oba tímy bude nasledujúce kolo. Stožok privíta druhé Látky a Dudince pocestujú na šláger kola do Kremnice.

Látky - Kováčová 6:1 (2:1)

Góly: 7´Andrej Segeč - 1:0, 20´Lukáš Vedra - 1:1, 27´Peter Krkoš - 2:1, 53´Martin Olšiak - 3:1, 74´Stanislav Nociar - 4:1, 75´Andrej Segeč - 5:1, 89´Martin Olšiak - 6:1

Látky si po Pliešovciach poradili hladko aj s posledným tímom tabuľky. Tradične dobrý úvod Látok pretavil vo vedúci gól Segeč - 1:0. Hostí posadil na malú chvíľu na koňa vlastný gól Kurčíka už o 3 minúty - 1:1. Látkam chvíľu trvalo, kým sa otriasli. Pohodu na ich stranu prinavrátil tesne pred koncom prvej polhodiny Krkoš - 2:1. Po prestávke to už bol ďalší domáci strelecký koncert. Látky súpera prevýšili prakticky vo všetkom a vsietili pekné 4 góly. Po 2 zásahy si v zápase pripísali Segeč a Martin Olšiak a obaj už dali po 5 gólov. Látky majú z posledných dvoch zápasov skóre 13:1 a prepracovali sa na 2.miesto o skóre pred Hontianske Nemce. S Kováčovou to naozaj nevyzerá veľmi dobre.