6.kolo - Žiar si povinnou výhrou nad Kremničkou udržal 1.miesto, Bánová uspela v šlágri kola v K.N.Meste aj vďaka 2 gólom najlepšieho strelca ligy Červeného, Lučenec nadelil Novej Bani 10 gólov, Rajec Fiľakovu 8 gólov, strelecké prebudenie Čadce

12.09.2011 22:56

6.kolo - 10. a 11.9.2011

Góly: 3´Richard Slobodník - 1:0, 5´Richard Slobodník - 2:0, 16´Miroslav Stupár - 3:0, 36´Erik Danko - 4:0, 46´Pavel Olšiak - 5:0, 54´Miroslav Stupár z 11m - 6:0, 72´Pavel Olšiak - 7:0, 77´Adam Lelák - 8:0, 85´Lukáš Heuser z 11m - 9:0, 88´Michal Kovanič - 10:0, čisté konto udržal Tomáš Albert

Tak, o takomto začiatku zápasu možno sníva každý tréner a nielen on, ale aj hráči. Raketový nástup sa podaril lučenským starším dorastencom, keď už v 16. minúte vyhrávali 3:0. Hostí načal v 3. minúte Slobodník, ktorému do tutovky prihrával Olšiak - 1:0. O dve minúty neskôr vystrelil na bránu Danko, brankár Strieška loptu len vyrazil a pohotový Slobodník skóroval po druhýkrát - 2:0. V 16. minúte domáci strelili Stupárom tretí gól, na čo reagoval tréner hostí, ktorý Striešku vymenil za Predmeského - 3:0. Polčasový výsledok uzavrel Danko, ktorý po presnej Vilhanovej prihrávke trafil šibenicu - 4:0. Tesne po prestávke Lučenec „udrel“ Olšiakom, ktorý prekonal brankára Predmeského strelou popod neho. V 54. minúte hosťujúca obrana faulovala domáceho hráča, rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý premenil Stupár - 6:0. V 70. minúte po Stupárovom rohovom kope Švantner pekne po zemi vystrelil, brankár loptu len vyrazil, no Lelákovú dorážku rukou rozhodca postrehol a napokon gól neuznal. O minútu neskôr ušiel obrancom Olšiak, ten však tiesnený nedal. Ukážková akcia sa podarila Miguelovi s Olšiakom. Prvý menovaný tvrdo vystrelil, Predmeský loptu vyrazil a dobre postavený Olšiak poslal hlavou loptu do siete - 7:0. Aj v ďalšej akcii mal „prsty“ kapitán Olšiak. V 73. minúte prihrával do behu Kubíkovi, ale ten v behu netrafil bránu. Ofsajdová taktika nevyšla hosťujúcim obrancom v 77. minúte. Pred brankárom ostal úplne voľný Lelák, ktorý už vedel, čo s loptou - 8:0. Neuveriteľnú šancu nepremenil po Marcinekovom centri Miguel. V 84. minúte sa prekľučkoval do pokutového územia Heuser, jeden z obrancov ho podkopol a následnú penaltu menovaný bezpečne premenil - 9:0. Vytúžená desiatka prišla po štandardnej situácii. Stupár v 88. minúte prihral Kubíkovi, ten loptu posunul na Kovaniča a ten z prvej dal na konečných - 10:0. Minútu pred koncom zápasu mal gól na kopačke opäť Miguel, ale ten netrafil bránu. Lučenčania sa tak po veľmi dobrom výkone všetkých hráčov konečne presadili nielen takticky, ale i gólovo.

IGOR FAJČÍK (tréner LAFC Lučenec): „Moji chlapci vydržali hrať agresívne a kombinačne od prvej do 90. minúty. Poďakovanie za predvedený výkon patrí všetkým hráčom. Aj touto cestou sa chcem poďakovať Jaroslavovi Bystrianskemu za pomoc pri zabezpečení športového oblečenia, ktoré nám poskytuje počas tejto sezóny.“

Hráč zápasu Pavel Olšiak z Lučenca v akcii.

Bytča - Dolný Kubín 3:1 (2:1)

Góly: 1´Filip Čička - 1:0, 20´Peter Kutlík - 1:1, 42´Jakub Malík - 2:1, 90´Ján Masný - 3:1, v 76´min. nepremenil domáci kapitán Igor Drgonec za stavu - 2:1 pokutový kop

Bytča sa pomaly, ale isto prepracúva na horné priečky tabuľky a svoju dobrú formu potvrdila aj proti Dolnému Kubínu. Domáci mali výborný štart do zápasu a hneď v 1´min. sa ujali vedenia zásluhou Čičku - 1:0. Dolnokubínčania potom prežili bez ujmy nasledujúce minúty a v 20´min. prekvapujúco vyrovnali Kutlíkom - 1:1. Lenže domácim inkasovaný gól neotriasol a ešte do prestávky im prinavrátil vedenie Malík - 2:1. Po zmene strán hostia predsa len zlepšili výkon a boli domácim vyrovnaným súperom. Tí museli o výhru bojovať až do konca, keďže v 76´min. nevyužil ideálnu príležitosť na rozhodnutie kapitán Drgonec zahodenou penaltou. Až v poslednej minúte spečatil zaslúženú výhru Bytče Masný - 3:1. Domáci sa výhrou posunuli už na 4.miesto tabuľky, len 3 body za vedúci Žiar. Dolnému Kubínu patrí 9.miesto.

Góly: 14´Štefan Rubint - 0:1, 63´Daniel Ondrejkov z 11m - 1:1

V nedeľu 11. septembra cestovali Soboťania na zápas 6.kola III. dorasteneckej ligy do Veľkého Krtíša, z ktorého si napokon priviezli jeden bod. Zápas sa začal minútou ticha na počesť obetí tragédie hokejového tímu Lokomotiv Jarosľavl, medzi ktorými bol aj náš Pavol Demitra. Soboťania nastúpili s čiernou páskou na rukávoch. Úvod zápasu patril hosťujúcim hráčom, ktorí dobre kombinovali v strede poľa. Skóre otvorili Soboťania v 14. minúte, po peknej akcii, ktorú zakončil Rubint. Bol to jeho premiérový zásah v sezóne. Hostia boli v prvom polčase futbalovejší, no postupne sa prispôsobili hre domácich a strácali prevahu. V druhom polčase hostia úplne prestali hrať svoju hru a pustili k slovu domácich. Keď sa domáci útočník rútil sám na bránu hostí a prepadol cez ruky hosťujúceho brankára rozhodca nariadil pokutový kop a brankárovi hostí udelil červenú kartu. Ondrejkov penaltu nekompromisne premenil a vyrovnal stav stretnutia na - 1:1. Druhý polčas bol plný emócií, domáci hráč mal vidieť červenú kartu po údere hosťujúceho hráča, ale hlavný rozhodca si to nevšimol. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu no hostia sa ubránili, i keď mali na viac.

Kysucké Nové Mesto - Bánová 2:3 (1:0)

Góly: 27´Jakub Martinec - 1:0, 48´Juraj Ševčík - 1:1, 50´Lukáš Červený - 1:2, 76´Ľubomír Chovanko - 2:2, 88´Lukáš Červený z 11m - 2:3

Kysucké Nové Mesto začalo šláger 6.kola proti Bánovej oveľa aktívnejšie a v 1.polčase bolo jasne lepším mužstvom. Z prevahy však dokázali domáci vyťažiť len 1 gól. V 27´min. sa oň postaral Martinec - 1:0. Bánová sa po prestávke spamätala a hneď v úvode druhého dejstva dokázala 2 zlepenými gólmi Ševčíka a Červeného obrátiť priebeh - 1:2. Domácim chvíľu trvalo, kým sa z tohto šoku otriasli a opäť prebrali iniciatívu. Boli za ňu odmenení v 76´min. gólom Chovanka - 2:2. V závere sa ani jeden tím neuspokojil z remízou a nakoniec mali viac radosti hostia. V 88´min. odpískal hlavný rozhodca proti domácim prísnu penaltu a najlepší strelec ligy Červený svojim 8.gólom sezóny zabezpečil Bánovej nečakané 3 body - 2:3. Bánová si výhrou udržala 3.miesto a v tabuľke sa dostala aj pred Kysucké Nové Mesto.

Rajec - Fiľakovo 8:0 (5:0)

Góly: 24´Matej Panák - 1:0, 26´Róbert Židek - 2:0, 27´Martin Mazák - 3:0, 32´Ladislav Dubovan - 4:0, 43´Ladislav Dubovan - 5:0, 59´Juraj Lednický - 6:0, 71´Juraj Lednický - 7:0, 88´Vladimír Bôtoš - 8:0, čisté konto udržal Martin Capko

Fiľakovo patrilo pred týmto kolom k tímom s najlepšou obranou v súťaži, ale v Rajci si vybralo veľmi slabý deň. Nováčik sa pustil do skúsenejšieho a tabuľkovo lepšie postaveného súpera bez rešpektu a napokon z toho bolo rekordné domáce víťazstvo v 3.lige. O zápase sa rozhodlo v rozpätí 3 minút v polovici 1.polčasu. Hostia nezachytili uragán domácich a po góloch Panáka, Žideka a Mazáka bolo - 3:0. Fiľakovským tímom tento priebeh tak otriasol, že sa už do konca duelu nespamätali. Ešte do prestávky pridal ďalšie 2 góly do rezignovanej obrany hostí kapitán Dubovan a po prestávke gólostroj domácich pokračoval. 2krát sa do streleckej listiny zapísal Lednický a skóre uzavrel 2 minúty pred koncom Bôtoš - 8:0. Brankár Capko si pripísal 1.čisté konto v 3.lige. Rajec si za perfektný výkon zaslúži veľkú pochvalu. Opäť sa jeho hráči presvedčili, že majú schopnosti zdolávať aj skúsenejšie tímy 3.ligy. Uvidíme akú stopu zanechá tento debakel na hráčoch Fiľakova v ďalších kolách.

Čadca - Zvolen 6:1 (3:1)

Góly: 4´Dominik Golian - 0:1, 23´Michal Padyšák - 1:1, 28´Denis Michalina - 2:1, 36´Michal Padyšák - 3:1, 56´Rudolf Laš - 4:1, 64´Peter Staňo - 5:1, 73´Matej Čenecký - 6:1

Čadca sa doposiaľ strelecky trápila, keď v 6 zápasoch nastrieľala len 4 góly. Očakávalo sa, kedy sa prebudí. Napokon sa tak stalo v súboji s tabuľkovým susedom zo Zvolena. Hoci mali lepší štart do zápasu hostia a rýchlym gólom mladšieho dorastenca Goliana viedli - 0:1. Domácim trvalo 20 minút kým našli odpoveď. O vyrovnanie sa postaral Padyšák - 1:1. Od tohto momentu bolo na ihrisku už iba jedno mužstvo. Čadca prevýšila svojho súpera po všetkých stránkach a prejavilo sa to aj na skóre. Ešte do polčasu pridali ďalšie góly Michalina a opäť Padyšák - 3:1. Po prestávke pokračoval koncert domáceho tímu, ktorý pridal ďalšie 3 góly, po dlhšej dobe si pripísal výhru a odlepil sa z dna tabuľky. Naopak Zvolen podal jeden z najslabších výkonov a so 4 bodmi sa krčí na spodku tabuľky. Zvolenčania sú zatiaľ najväčším sklamaním súťaže.

Góly: 12´Filip Vuong - 1:0, 21´Miloš Mekíš - 2:0, 33´Michal Švec - 2:1, 42´Ronald Varga - 2:2, 50´Matúš Glab - 3:2, 60´Miloš Mekíš - 4:2, 70´Filip Vuong - 5:2, 87´Matúš Glab - 6:2

Líder súťaže sa v 1.polčase nečakane trápil s poslednou Kremničkou. Domáci nastúpili do zápasu s niekoľkými zmenami oproti štandardnej zostave, keď chýbali Bodor, Debnár a Milčík. S nevyliečenými zraneniami z predchádzajúceho zápasu vo Zvolene nastúpili so sebazaprením Horváth, Mekíš a Hudec. Žiar napriek tomu od prvej minúty zatlačil súpera na jeho polovicu a do 20´min. sa gólmi Vuonga a Mekíša ujal vedenia - 2:0. Potom prišlo nepochopiteľné poľavenie na strane domácich, čo hostia potrestali gólmi Šveca a Vargu a na polčasovú prestávku odchádzali tímy za stavu - 2:2. Cez prestávku sa v kabíne domácich zrejme zvýšil hlas, lebo do 2.polčasu vybehol Žiar koncentrovaný a odhodlaný opäť získať vedenie. Výsledkom boli 4 góly v poradí 50´min. Glab, 60´min. Mekíš, 70´min. Vuong a 87´min. Glab. Žiar si teda pripísal povinnú výhru a udržal 1.miesto. Kremničke nestačil na zisk bodu ani zlepšený výkon oproti minulým kolám a naďalej zostáva bez bodu.

MFK Banská Bystrica - Badín 1:2 (0:1)

Góly: 34´Juraj Golecký - 0:1, 53´Juraj Golecký - 0:2, 67´Martin Styk - 1:2

Badín uspel aj v 4 zápase v rade a v priebehu týždňa získal 3 body aj z druhého Banskobystrického derby. Po jasnej výhre v Kremničke udával tón zápasu aj na pôde strelecky sa trápiaceho MFK. Prvopolčasovú aktivitu hostí korunoval vedúcim gólom 10 minút pred odchodom do kabín Golecký - 0:1. Ten istý hráč priblížil Badín k 3 bodom 8 minút po prestávke, keď upravil na - 0:2. Domáci zdvihli hlavu v polovici 1.polčasu po góle Styka - 1:2, ale Badín im už vyrovnať nedovolil a potvrdil, že je v rámci 3.ligy najlepším tímom z okolia Banskej Bystrice. MFK sa nie a nie chytiť, pripísalo si už 3.prehru v rade a kleslo na 10.miesto. Badín sa v priebehu 4 kôl prepracoval z dna tabuľky až na 6.miesto.