V.liga dorast - C, po 6.kole stále prvé Hontianske Nemce, na vedúceho strelca Blažka sa dotiahli ďalší dvaja hráči, Mucha s Wahlandtom majú najviac čistých kont

21.09.2010 23:53

6.kolo

Hontianske Nemce - Kováčová 1:0 (0:0)

Góly: 90´Lukáš Gembický - 1:0

Šláger kola priniesol vyrovnaný zápas s miernou prevahou domácich. Keď sa už zdalo, že si tímy rozdelia po bode a Nemce stratia prvé body v sezóne, vykúpil favorita duelu Lukáš Gembický svojim 7 gólom sezóny. Najlepší strelci súťaže domáci Marunčiak a hosťujúci Blažko zostali tentoraz bez gólu. Šimon Wahlandt vychytal ďalšie čisté konto pre Nemce.

Bzovík - Dudince 3:0 (1:0)

Góly: 8´Martin Molnár - 1:0, 55´Juraj Darida - 2:0, 60´Jakub Ďurica - 3:0

Bzovík konečne zabral naplno a splnil si trojbodovú povinnosť proti trápiacim sa Dudinciam. Slovan je zatiaľ najväčším sklamaním súťaže a patrí mu za dve remízy posledná priečka. Filip Križan si pripísal prvé čisté konto.

Braväcovo - Pliešovce 3:1 (0:1)

Góly: 21´Patrik Lehotský - 0:1, 53´Mário Gašperan - 1:1, 54´Roman Nemčok - 2:1, 76´Marek Nemčok - 3:1

Braväcovo vyhralo svoj druhý domáci zápas za sebou a už sa mu bude ľahšie dýchať. Pliešovce síce vyhrali 1.polčas, ale domáci po prestávke otočili skóre v rozpätí 2 minút a poistku pridal najlepší strelec Sokola, Marek Nemčok.

Očová - Horné Hámre 2:1 (1:1)

Góly: 23´Filip Maslen z 11m - 0:1, 33´Peter Huliak - 1:1, 82´Matej Bešina - 2:1

Očová pokračuje vo výborných výsledkoch, okrem domáceho výbuchu s H.Nemcami. Proti Hámrom sa síce vytrápila, ale nepriaznivé skóre otočila a patrí jej veľmi dobrá 5.priečka.

Detva - Kremnica 2:6 (1:2)

Góly: 20´Jakub Odzgan - 1:0, 24´Ján Kasza - 1:1, 31´Michal Ziman - 1:2, 54´Ján Kasza - 1:3, 57´Vladimír Širáň - 1:4, 60´Jozef Paučo - 2:4, 70´Ján Kasza - 2:5, 83´Róbert Palík - 2:6

Detva utrpela na domácej pôde debakel. Hattrickom ju rozložil mladík Ján Kasza. Domácim nezostáva nič iné, len sa pokúsiť stabilizovať neradostnú situáciu okolo detvianskeho dorastu, ktorý začína pripomínať detvianskych seniorov. Kremnica si výhrou polepšila a je už na 4.mieste.

Látky - Bacúch 1:2 (1:1)

Góly: 22´Andrej Segeč - 1:0, 36´Michal Martinec - 1:1, 77´Michal Martinec - 1:2

Bacúch uspel aj na horúcej pôde v Látkach, kde navyše musel otáčať nepriaznivé skóre. V pravú chviľu sa prebudil ,,Fantóm z Bacúcha" Michal Martinec a dvomi gólmi rozhodol o osude stretnutia.

Janova Lehota - Stožok 0:5 (0:2)

Góly: 7´Patrik Gondáš - 0:1, 37´Tomáš Ľupták - 0:2, 78´Michal Ďuriš - 0:3, 86´Marek Kuric - 0:4, 89´Peter Jamrich - 0:5

Stožok pokračuje v neuveriteľných výkonoch a hravo si poradil aj s nováčikom z Janovej Lehoty na jeho ihrisku. Po jasnej výhre už hostia poskočili na 3.miesto čo je najvyššie umiestnenie klubu počas 2 sezón v 5.lige. Peter Sliacky vychytal prvú nulu v sezóne.