7.kolo - Černová zvládla bez problémov aj Porubu, Raková uspela v Terchovej, Rajec v šlágri vyhral nad Hôrkami a poskočil na 2.miesto, Makuka zvýšil svoj náskok na čele strelcov už na rozdiel 5 gólov

08.11.2010 12:28

7.kolo

Oravská Jasenica - Liptovské Sliače 1:1 (1:0) - prebraté od Jozefa Dvorského

Góly: 38´Karol Graňák - 1:0, 76´Lukáš Mišata - 1:1

Úvodná štvťhodinka bola v réžii hostí, keď rýchlou kombinačnou hrou mali viac z hry. Postupne sa hra vyrovnávala a v 28´ hosťujúci Mišata sám pred brankárom, tesne minul bránu. To akoby prebudilo domácich a do polčasu si vytvorili najmä po chybách v obrane tlak, z ktorého strelili aj vedúci gól v 38´Graňákom. Po prestávke sa Sliačania troška viac snažili, ale domáci ich do góloviek nepúšťali.  V 76´ sa predsa podarilo vyrovnať, keď po rohovom kope hlavičkoval Martin Sliacky do brvna a Lukáš Mišata odrazenú loptu dorazil do siete. Remíza je po priebehu hry spravodlivá.

Tréner 1.OFC, po zápase povedal: “ Domáci nás predčili najmä bojovnosťou. Podali sme slabý výkon bez nasadenia. Najviac ma sklamali tradičné opory mužstva. Takto sa nehrá o popredné priečky.“

Krásno - Lietavská Lúčka 1:1 (1:0)

Góly: 28´Branislav Macura z 11m - 1:0, 86´Miloš Matúšek - 1:1

Zápas tabuľkových susedov sa skončil spravodlivou remízou. Hostia sú ako nováčik súťaže príjemným oživením ligy a za dobrý výkon v Krásne sa 4 minúty pred koncom dočkali vyrovnávajúceho gólu. Domáci dlho viedli vďaka pokutovému kopu, ale opäť výkonom nepresvedčili, zatiaľ to stačí iba na stred 4.ligy.

Rajec - Hôrky 3:1 (3:0)

Góly: 5´Marek Ďurčanský - 1:0, 7´Peter Miko - 2:0, 44´Róbert Židek - 3:0, 84´Stanislav Makuka - 3:1

Šláger 7.kola sa hral v Rajci. Domáci nešetrili svojho skúsenejšieho súpera a od začiatku sa do neho poriadne zahryzli. Už v 7´min. viedli 2:0 a tento vývoj poriadne otriasol hrou Hôrok. Rozhodujúcim bol tretí gól Žideka tesne pred odchodom do kabín. V 2.polčase domáci kontrolovali priebeh a hostia sa aj napriek veľkej snahe zmohli už iba na zníženie zásluhou najlepšieho strelca súťaže Makuku.

Predmier - Stráňavy 4:0 (1:0)

Góly: 36´Michal Kadáček - 1:0, 52´Miloš Klus - 2:0, 59´Lukáš Čička - 3:0, 79´Róbert Bačík - 4:0, čisté konto udržal Alexander Vaculík

Predmier sa proti 2. tímu tabuľky vytiahol a vyhral až nečakane hladko. Spočiatku to na jasnú záležitosť nevyzeralo. Hra bola až do vedúceho gólu Kadáčeka vyrovnaná. Po prestávke už boli pánmi na ihrisku domáci, čo zúročili aj gólovo. Hostia aj keď im nemožno uprieť snahu, nemali v Predmieri svoj deň a zaslúžene prehrali.

Trstená - Liptovský Hrádok 5:2 (2:2)

Góly: 3´Andrej Sobek - 1:0, 9´Miloš Paštrnák - 1:1, 26´Matúš Ondris - 1:2, 43´Tomáš Ulrich - 2:2, 63´Lukáš Vittek - 3:2, 65´Lukáš Vittek - 4:2, 85´Patrik Gembala - 5:2

Pre oba tímy mimoriadne dôležitý zápas zvládli lepšie domáci. Na ich úvodný gól stihli ešte hostia odpovedať gólmi Paštrnáka a Ondrisa, ale Ulrich zabezpečil pre domácich stav - 2:2 tesne pred prestávkou. Po zmene strán rozhodli 2 góly Vitteka po hodine hry, na ktoré už hostia nenašli odpoveď. V závere ešte prikrášlil víťazstvo domácich Gembala. Trstená si tak pripísala druhú výhru v súťaži.

Terchová - Raková 1:3 (1:1)

Góly: 10´Peter Bednárik - 0:1, 20´Juraj Noga - 1:1, 53´Dávid Gulčík - 1:2, 90´Peter Bednárik - 1:3

Raková konečne bodovala po sérii 4 prehier v rade. Podarilo sa jej to na pôde súpera, ktorý je v tabuľke posledný s 1 bodom. Na vedúci gól hosťujúceho Bednárika, stihli domáci odpovedať gólom Nogu a zdalo sa, že by mohli zabojovať o prvú výhru v sezóne. Ale po prestávke sa ukázala väčšia kvalita na strane hostí, ktorí sa gólom Gulčíka dostali opäť do vedenia. Raková zvládla pokus Terchovej o záverečný tlak a v poslednej minúte rozhodla definitívne o výhre ďalším gólom Bednárika.

Máj Černová - Závažná Poruba 3:0 (1:0)

Góly: 43´Milan Kopáček - 1:0, 70´Milan Kopáček - 2:0, 87´Lukáš Frolo - 3:0, čisté konto udržal Peter Gužiak

Líder súťaže potvrdil svoje postavenie a ambície aj proti Porube a zaslúžene zvíťazil rozdielom triedy. Hostia však pomerne dlho odolávali a celý 1.polčas boli vyrovnaným súperom favoritovi. Až gól Kopáčeka tesne pred prestávkou určil smer zápasu. Po zmene strán domáci rozumnou hrou vyčkávali na chybu súpera a tá prišla v 70´min. kedy Kopáček druhým gólom rozhodol. V závere ešte prikrášlil výhru domácich Frolo.